تشک از قدیمی‌ترین و کاربردی‌ترین لوازم خواب به‌شمار می‌رود؛ حتی زمانی که استفاده از تخت به این اندازه باب نشده بود، همه افراد از تشک یا در اصطلاح زمین‌خواب استفاده می‌کردند. البته این موضوع فقط به گذشته مربوط نمی‌شود و هنوز هم بسیاری از افراد به‌ دلایل مختلفی مانند، درد‌های مفصلی، عادت روی زمین خوابیدن و نداشتن فضای کافی برای قرار دادن تخت از تشک استفاده می‌کنند. تشک‌ها با همه مزایای خود، معایبی مانند وزن بالا و جا‌گیر بودن را نیز دارند که استفاده از آن‌ها را دشوار می‌کند.

به‌عنوان مثال با قرار دادن ۵ تشک در کمدهای کوچک به‌طورکامل فضای کمد پر می‌شود؛ از طرفی اگر بخواهیم هنگام مسافرت تشک به همراه داشته باشیم، با گذاشتن ۲ تشک در صندوق عقب ماشین، کل فضای آن اشغال می‌شود؛ با توجه به این توضیحات، چاره چیست؟ طراحان و تولیدکنندگان کالای خواب برای رفع این دغدغه‌ها تشک‌هایی را طراحی و تولید کردند که به تشک مهمان یا تشک مسافرتی معروف هستند. اگر نمی‌دانید تشک مهمان یا تشک مسافرتی چیست، در این مقاله به‌طورکامل این تشک‌ها، کاربرد‌ و ویژگی‌های آن‌ها را معرفی می‌کنیم.

تشک مهمان چه کاربردی دارد و کجا استفاده می‌شود؟

تشک مهمان یک تشک بسیار سبک است که به‌طوراختصاصی برای مهمان و سفر طراحی و تولید شده است. در نگاه اول شاید بگویید، تشک‌های معمولی چه ایرادی دارند که باید از تشک‌های مهمان یا تشک مسافرتی استفاده کنیم؟ برای اینکه به این سوال پاسخ دهیم، باید با ذکر مثال به این موضوع بپردازیم تا به بهترین نحو شما را برای خرید کالای خواب راهنمایی کنیم.

کاربرد تشک‌های مسافرتی برای عاشقان سفر

اگر اهل سفر و گردش باشید، تشک یکی از ملزومات سفر شما خواهد بود. تشک‌ها و انواع روتختی هتل‌های لوکس همیشه از کیفیت خوبی برخوردار هستند؛ با این حال آیا همیشه در هتل‌های لوکس اقامت خواهید داشت؟ یا اقامتگاه‌های بوم‌گردی، سوئیت‌ها و حتی چادر زدن از انتخاب‌های شما خواهند بود؟ اگر از افرادی هستید که سوئیت و اقامتگاه را برای سفر انتخاب می‌کنید و به تشک‌های موجود در این مکان‌ها حساسیت دارید، بهتر است از تشک‌های شخصی استفاده کنید. از آنجایی که تشک‌های معمولی بسیار جاگیر هستند و جابه‌جا کردن آن‌ها در چنین سفر‌هایی مقدور نیست؛ بهترین گزینه برای شما استفاده از تشک مسافرتی است.

تشک‌های مسافرتی فضای کمی اشغال می‌کنند به راحتی می‌توان تعدادی از آن‌ها را به‌همراه داشت. این تشک‌ها کاملا ضدآب و ضد رطوبت هستند و این موضوع را می‌توان به‌عنوان خبری خوش برای افرادی معرفی کرد که اهل طبیعت‌گردی هستند. ضد رطوبت بودن تشک‌های مسافرتی کمک می‌کند تا هنگام استفاده از آن‌ها در طبیعت با مشکلی مواجه نشوید.

تشک مهمان بسیار کم‌حجم و سبک است

کاربرد تشک مهمان برای افرادی که اهل مهمانی گرفتن هستند

اگر اهل خوش‌گذرانی و مهمانی گرفتن باشید،‌ معمولا مهمان‌های بسیاری به خانه شما می‌آیند. فراهم کردن جای خواب کافی برای آن‌ها یکی از چالش‌های شما خواهد بود، زیرا تشک‌های معمولی بسیار سنگین و جاگیر هستند و در خانه‌های نقلی امروزی که کمد‌های کوچکی دارند قرار دادن چندین تشک امکان‌پذیر نیست. در چنین مواقعی استفاده از تشک‌ مهمان بسیار کاربردی و هوشمندانه است. زیرا ابعاد این تشک‌ها کوچک بوده و تقریبا به ازای هر تشک معمولی می‌توانید ۳ تشک مهمان جایگزین کنید.

تشک‌های مهمان یا مسافرتی سبک هستند و قطعا برای جا‌به‌جا کردن آن‌ها مشکلی نخواهید داشت. همین موضوع سبب می‌شود تا افرادی که از درد مفاصل نیز رنج می‌برند به راحتی بتوانند این تشک‌ها را جابه‌جا کنند.

جنس رویه تشک مهمان از چیست و با چه الیافی ساخته می‌شود؟

در گذشته از الیاف طبیعی مانند پشم و پنبه در تولید تشک استفاده می‌شود که برخی افراد نسبت به آن‌ها آلرژی پیدا می‌کردند. وزن بالا یکی دیگر از معایب استفاده از الیاف طبیعی به‌حساب می‌آید که جابه‌جا کردن آن را برای افراد کم‌توان و کسانی که مشکل مفاصل دارند دشوار می‌کند. برای رفع این چالش‌ها امروزه از الیاف مصنوعی در تولید تشک‌ها استفاده می‌شود؛ به‌طوری‌که نه حساسیت‌زا هستند نه وزن سنگینی دارند. تشک مسافرتی یا مهمان نیز از این قاعده مستثنی نیستند. در این تشک‌ها نیز از الیاف مصنوعی استفاده می‌شود تا علاوه‌بر سبک بودن، از بروز هرگونه آلرژی جلوگیری کنند.

جنس رویه تشک مهمان نیز از الیاف بادوام و قابل شست‌وشو تولید شده است تا برای حفظ نظافت بتوان بعد از هر بار استفاده آن را شست. قابلیت شست‌وشو یکی از موارد مهم است که در تهیه تشک‌های مهمان و سایر وسایل خواب مانند کاور روتختی و روکش بالش باید در نظر بگیرید. همچنین رویه تشک‌ها به صورت زیپی هستند و با باز کردن زیپ می‌توان تشک را از داخل رویه خارج کرد و به‌راحتی روکش را برای شست‌وشو داخل لباس‌شویی قرار داد.

استفاده از الیاف مصنوعی در تشک‌های مهمان برای جلوگیری از حساسیت

تشک مسافرتی را در چه وزن و ابعادی تولید می‌کنند؟

وزن و ابعاد تشک مسافرتی متفاوت است و به‌طورمعمول آن را در ابعاد یک و دو‌نفره تولید می‌کنند. در این بین تشک مهمان یک‌نفره به دلیل ابعاد کوچک‌تر و وزن کمتر از محبوبیت بیشتری برخوردار است. تشک مسافرتی یک‌نفره را به‌طوراستاندارد در طول ۲۰۰ و عرض ۹۰سانتی‌متر تولید می‌کنند. ضخامت تشک مهمان حدود ۱۰‌سانتی‌متر بوده و وزن آن تقریبا ۲کیلو‌گرم است.

علاوه‌بر ابعاد و وزن، تشک مهمان در طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی تولید می‌شود که هر فرد با هر سلیقه‌ای می‌تواند تشک مورد نظر خود را انتخاب کند. پیشنهاد می‌کنیم همان‌طور که برای خرید روتختی دخترانه زیبا به جنسیت و روحیه فرد توجه می‌کنید، در خرید تشک مسافرتی هم به همین میزان حساسیت به‌خرج دهید؛ زیرا طرح و رنگ تشک تأثیر مستقیمی بر روحیه افراد و آرامش هنگام خواب دارد.

 تشک یک‌نفره و دونفره از انواع تشک مهمان هستند

تشک مهمان یا تشک مسافرتی خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

پیش از هر خریدی باید با ویژگی‌های محصول موردنظرتان آشنا شوید و تشک‌های مهمان و مسافرتی نیز از این قائده مستثنی نیستند. ویژگی‌های یک تشک مهمان خوب و استاندارد آشنا شوید تا زمان خرید آن‌ها به مشکل بر نخورید. ویژگی‌های تشک مسافرتی که هنگام خرید باید به آن‌ها توجه کنید عبارت‌اند از:

  • وزن تشک مسافرتی نباید بیشتر از ۴‌کیلوگرم باشد
  • ابعاد تشک مهمان بیش از ۹۰*۲۰۰‌سانتی‌متر جاگیر می‌شود
  • تشک باید قابل شست‌وشو باشد
  • برای جلوگیری از آلودگی، تشک‌ها باید کیف حمل‌و‌نقل داشته باشند
  • روکش و الیاف تشک‌ها باید ضد‌حساسیت و آلرژی باشند
  • تشک‌ باید ضدآب و رطوبت باشد

در آخر این مورد را مدنظر قرار دهید که تشک‌های مهمان باید طوری تولید شوند تا همه افراد حتی کسانی که کمر درد یا دیسک کمر دارند نیز امکان استفاده از آن‌ها را داشته باشند.

راحت و استاندارد بودن از ویژگی‌های تشک مهمان است

بررسی هزینه خرید تشک مسافرتی و عوامل مؤثر بر قیمت تشک مهمان

امروزه برند‌های مختلفی تشک‌مسافرتی یا تشک مهمان را تولید می‌کنند. جنس، ابعاد، کیفیت ساخت و کیفیت الیاف مواردی هستند که بر قیمت نهایی انواع تشک‌های مسافرتی اثر می‌گذارند؛ همچنین برند تولید کننده و فروشگاهی که از آن تشک را می‌خرید نیز به نوبه خود تعیین کننده قیمت تشک خواهند بود؛ باتوجه‌به این توضیحات، پیشنهاد می‌کنیم برای خرید انواع تشک مهمان همانند خرید تشک طبی فنری به فروشگاهی معتبر مراجعه کنید تا تشک را با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت خریداری کنید.

لذت خوابی دل‌چسب به‌‌هنگام سفر، با خرید تشک‌های مسافرتی از صفا‌هوم

در این مقاله به‌طورکامل تشک مهمان یا تشک مسافرتی را به شما معرفی کردیم. مزایا و کاربرد‌های این تشک‌ها نیز بیان شد تا برای تهیه آن‌ها بهترین انتخاب را داشته باشید. در انتها به این موضوع اشاره کردیم که برای خرید انواع تشک مهمان استاندارد حتما به فروشگاهی معتبر مراجعه کنید تا بتوانید تشک‌های با‌کیفیت را با مناسب‌ترین قیمت بخرید.

صفا‌هوم با بیش از ۸۰سال سابقه درخشان در زمینه فروش انواع کالای خواب، لوازم جهیزیه عروس و کالای خانه و آشپزخانه، یکی از معتبرترین فروشگاه‌های حضوری و اینترنتی در ایران است. چنانچه برای خرید کالا نیاز به راهنمایی داشتید با شماره تلفن ۳۲۲۳۰۱۹۶-۰۳۱ تماس بگیرید. کارشناسان صفا‌هوم در واحد پشتیبانی و فروش آماده پاسخ‌گویی به سوالات شما عزیزان هستند تا برای خرید مناسب‌ترین کالا با توجه به نیاز، سلیقه و بودجه‌ای که در اختیار دارید، راهنماییتان کنند.

همچنین از شما دعوت می‌کنیم اگر تجربه‌ای در زمینه خرید و استفاده از تشک‌های سفری یا مهمان دارید در انتهای این مقاله با ما و خوانندگان مجله صفاهوم به اشتراک بگذارید. قطعا نظرات و تجربیات ارزشمند شما یک راهنمای دقیق برای انتخاب و خرید انواع تشک مسافرتی و مهمان است.