ریشه استفاده از هر وسیله‌ به یک سرزمین خاص برمی‌گردد. پاف، این صندلی راحتی زیبا، اولین بار توسط ترک‌های عثمانی استفاده شد. بسیاری از عثمانی‌ها قالیباف بودند. آن‌ها ساعت‌های طولانی می‌نشستند و قالی می‌بافتند. همین باعث می‌شد پا درد آرام و قرارشان را بگیرد. به همین دلیل بعد از پایان کار، پاها را روی چهارپایه چوبی پوشیده شده با فرش قرار می‌دادند تا کمی استراحت کند. استفاده از این صندلی نرم آنقدر لذت‌بخش بود که به مرور از مرزهای عثمانی فراتر رفت.

 امروز پاف‌ها موارد استفاده متعددی دارند و به عنوان جزئی از دکوراسیون داخلی به کار می‌روند. استفاده از پاف تخت بسیار معمول است و کاربردهای مختلفی دارد. در این مطلب توضیح می‌دهیم که پاف تخت چیست و چه کاربردهایی دارد؟ تا انتها همراه ما باشید.

پاف تخت چیست؟ پاف جلو تخت

پاف تخت یک نیمکت یا صندلی راحتی پایه‌دار است که قسمت پایین یا انتهایی تخت قرار می‌گیرد. این صندلی نرم، پشتی و تکیه‌گاه ندارد. ارتفاع پاف به طراحی آن و مدل سرویس خواب بستگی دارد ولی به‌طور‌کلی ارتفاع پاف، کمتر از تخت و گاهی هم هم‌سطح با آن است. پاف با ارتفاع بلندتر از تخت به هیچ وجه زیبا نیست و طراحان آن را به کسی پیشنهاد نمی‌کنند.

پاف این روزها در دکوراسیون داخلی جایگاه ویژه‌ای دارد و جلوه بسیار زیبایی به اتاق و سرویس خواب شما می‌دهد. به علاوه شما می‌توانید برای تزیین بهتر اتاق و پاف تخت، از لوازمی مثل شال مبل استفاده کنید. قیمت شال مبل نسبت به خیلی از وسایل تزیینی دیگر کمتر است و در عین حال زیبایی خاصی به دکوراسیون اتاق خواب شما می‌دهد.

پاف تخت یک نیمکت یا صندلی راحتی پایه‌دار

4 کاربرد پاف تخت خواب؛ از پاف تخت چه استفاده‌هایی می‌توان کرد؟

حالا دیگر می‌دانید پاف تخت چیست و بهتر است کمی هم در مورد کاربرد پاف توضیح دهیم. بسیاری تصور می‌کنند پاف فقط برای زیباتر کردن محیط اتاق خواب استفاده می‌شود و کارایی دیگری ندارد. ولی پاف علاوه بر جلوه دادن به فضای اتاق، کاربردهای متعددی هم دارد. آشنایی با موارد استفاده پاف کمک می‌کند بهتر بتوانید برای خرید آن تصمیم بگیرید. در این صورت می‌توانید در کنار خرید روتختی و سایر لوازم اتاق خواب، بودجه‌ای هم برای خرید و سفارش پاف اختصاص دهید.

1. پاف تخت‌خواب؛ وسیله‌ای راحت و مناسب برای نشستن

تخت‌خواب برای استراحت ساخته شده است و خیلی‌ها دوست ندارند کسی از آن برای نشستن و لم دادن استفاده کند. این افراد به محض بیدار شدن از خواب روی تخت را با روتختی دونفره اسپرت یا کلاسیک و چند تکه می‌پوشانند و به کسی اجازه نشستن نمی‌دهند.

وجود یک پاف در چنین اتاقی کاملا کاربردی و مفید است. شما می‌توانید هر وقت که بخواهید از پاف پایین تخت برای نشیمن، مطالعه و وقت‌گذرانی استفاده کنید و نگران به هم ریخته شدن تخت و اتاق خواب هم نباشید.

2. پاف؛ یک گنجه درب‌دار و یک باکس جادار

در خانه‌های کوچک امروزی همه از کمبود جا شکایت دارند. کمدها، کابینت‌ها و گنجه‌ها کفاف وسایل اهل خانه را نمی‌دهند و بسیاری از لوازم به طور نامرتب در قسمت‌های مختلف پخش می‌شوند. وسایلی مثل پاف در چنین مواقعی مثل یک فرشته نجات هستند. درب پاف‌ها از بالا باز می‌شوند و درون آن‌ها هم قسمت‌های تفکیک‌شده‌ای وجود دارد.

شاید داخل پاف به اندازه قرار گرفتن سرویس روتختی اضافه یا وسایل بزرگ جا نباشد، اما می‌توانید تعداد قابل توجهی از خرت‌وپرت‌های خود را درون پاف جا دهید و اتاقی تمیز و مرتب داشته باشید. به‌علاوه دسترسی به این وسیله‌ها هم بسیار آسان است و در مواقع نیاز خیلی راحت لوازم مورد نیاز خود را از داخل پاف برمی‌دارید.

پاف؛ یک گنجه درب‌دار و یک باکس جادار

3. کاربرد پاف تخت خواب به عنوان جاکفشی

کمتر خانه‌ای را پیدا می‌کنید که درون جاکفشی آن برای همه کفش‌ها جای کافی وجود داشته باشد. در بیشتر خانه‌ها کفش‌های مجلسی و مهمانی جای مشخصی ندارند و داخل کمد زیر کوهی از وسایل ریز و درشت شامل لباس‌ها، کیف‌ها و روتختی یک نفره و دونفره مدفون می‌شوند. همین باعث می‌شود شکل اصلی خود را از دست بدهند و به قول معروف خیلی زود از ریخت بیفتند.

اگر با چنین مشکلی مواجه هستید یک پاف جادار و زیبا تهیه کنید. داخل برخی پاف‌ها فضای طبقه‌بندی شده و مشخصی برای چندین کفش وجود دارد. بنابراین می‌توانید همه کفش‌های اهل خانه را داخل آن قرار دهید و نگران خراب شدن آن‌ها هم نباشید.

4. کاربرد پاف به جای میز در اتاق و منزل

پاف‌هایی با رویه صاف قابلیت استفاده به جای یک میز را دارند. در مواقع نیاز پاف را کنار تخت قرار می‌دهید و از آن برای قرار دادن خوراکی و نوشیدنی استفاده می‌کنید. اگر رویه پاف صاف نبود هم جای نگرانی نیست. وسایل مورد نیاز خود و خوراکی‌ها را داخل یک سینی بچینید و روی پاف بگذارید.

به‌علاوه برای مهمانی‌های شلوغ می‌توانید پاف را به اتاق پذیرایی ببرید و به عنوان یک میز کاربردی از آن استفاده کنید.

کاربرد پاف به جای میز در اتاق و منزل

با پاف و یک شال مبل دکوراسیونی رویایی داشته باشید

فرض کنید می‌خواهید فضای اتاق خود را به بهترین شکل و با کمترین هزینه تزیین کنید. بسیاری از لوازم و وسایل تزیینی قیمت بالایی دارند و از طرفی برای یک دکوراسیون شیک و مدرن مناسب نیستند. تهیه یک پاف تخت خواب و تزیین آن با انواع شال مبل می‌توانید بهترین ایده برای زیباتر کردن اتاق شما باشد.

با انتخاب یک شال مبل با رنگی جذاب، روح تازه‌ای به اتاق خود می‌دهید و حال و هوای اتاق را به طور کلی عوض می‌کنید. به‌علاوه برخی انواع شال مبل به عنوان وسیله‌ای گرمایشی در زمستان به کار می‌آیند و با خرید آن‌ها با یک تیر دو نشان می‌زنید. در ادامه این مطلب پیشنهاد می‌کنم مقاله شال مبل چیست را مطالعه نمایید.

انداختن شال مبل رو پاف و دیزاین آن

پاف تخت؛ وسیله‌ای زیبا و مدرن مناسب اتاق‌ خواب شما

وسایل زیادی برای پر کردن فضای خالی اتاق خواب شما وجود دارند. یکی از بهترین این لوازم، پاف تخت خواب است. پاف در قسمت انتهایی تخت قرار می‌گیرد و کاربردهای متفاوتی دارد. در این مطلب توضیح دادیم که پاف تخت چیست و در ادامه به کاربردهای مختلف آن اشاره کردیم. پاف به عنوان کمد، جاکفشی، میز و همین‌طور وسیله‌ای برای نشستن استفاده می‌شود.

در انتها توضیح دادیم که برای زیباتر کردن پاف و روح دادن به فضای اتاق خواب، می‌توانید یک شال مبل جذاب با رنگی خاص تهیه کنید. با توجه به همین نکته‌های ساده و راه‌حل‌های ارزان‌قیمت، اتاقی با دکوراسیونی منحصربه‌فرد خواهید داشت. بله! به همین راحتی اتاق خواب شما به مکانی دنج، زیبا و دلنشین تبدیل می‌شود.