خرید جهیزیه یکی از جذاب‌ترین و البته پردردسرترین بخش‌های ازدواج است. در سال‌های اخیر به دلیل فشارهای اقتصادی، بسیاری از عروس و دامادها تصمیم می‌گیرند وسایل جهیزیه را به‌صورت مشترک با یکدیگر خریداری کنند؛ بااین‌حال هنوز برخی از خانواده‌های سنتی، خرید جهیزیه را به‌طورکامل وظیفه عروس می‌دانند. خرید لوازم حمام در جهیزیه، یکی از مهم‌ترین بخش‌های خرید وسایل زندگی است. در ادامه این مقاله، با معرفی لیست وسایل حمامی  عروس، به عروس خانم‌های عزیز کمک می‌کنیم تا تجربه‌ شیرینی از خرید جهیزیه داشته باشند. اگر در شرف ازدواج و تهیه چک لیست خرید جهیزیه هستید، ادامه این مطلب را از دست ندهید.

۱. حوله حمام؛ مهم‌‌ترین قلم در وسایل حمام عروس

هنگام صحبت از حمام، اولین چیزی که در ذهن تداعی می‌شود، حوله حمام است. حوله حمام انواع مختلف پالتویی و استخری دارد که اکثر عروس و دامادها خرید حوله‌های تن پوش پالتویی را ترجیح می‌دهند. این حوله‌ها ممکن است از مواد مختلفی مانند ترکیب پنبه و پلی‌استر، میکروفیبر و پشم ساخته شوند.  قیمت حوله تن پوش بسته به نوع مواد به کار رفته در ساخت آن متفاوت است. حوله‌های تن پوش در انواع ست و جداگانه در بازار موجود هستند. بعضی از ست‌های حوله‌های تن پوش همراه با دمپایی حوله‌ای و حوله‌های کوچک دست و صورت عرضه می‌شوند. هنگام خرید حوله باید به جنس، قدرت جذب و لطافت آن توجه کرد.

وسایل حمام عروس

۲. قفسه وسایل حمام؛ همیشه حمام مرتبی دارید

علاوه‌بر حوله تن پوش و کلاه حوله ای که یک خرید ضروری محسوب می‌شود، خرید قفسه مخصوص وسایل حمام مانند شامپو، صابون، لیف و سایر لوازم در حمام بسیار مهم است. این قفسه‌ها معمولاً از جنس پلاستیک هستند و با مراقبت صحیح سال‌ها ماندگاری خواهند داشت. استفاده از قفسه شامپو و صابون، به حمام نظم می‌بخشد و فضای حمام همیشه مرتب خواهد بود. این قفسه‌ها معمولاً به وسیله پیچ و رول‌پلاک به دیوار نصب می‌شوند.

۳. پادری درب سرویس بهداشتی؛ یکی از مهم‌ترین سرویس حمام عروس

یکی از لوازم حمام در جهیزیه که اهمیت بسیاری دارد، خرید پادری است. پادری‌های جنس‌های مختلفی دارند، از پلاستیک و فوم گرفته تا حوله‌ای و پشمی. پادری جلوی درب حمام و دستشویی، بهتر است قابلیت جذب آب بسیار بالایی داشته باشد. اگر درب حمام و سرویس بهداشتی رو به فضای هال و پذیرایی باز می‌شود، هماهنگی رنگ آن با سایر وسایل دکوراسیون به‌ویژه فرش‌ها را در نظر بگیرید. در چنین حالتی هارمونی و یکپارچگی ایجاد شده زیبایی خانه را بیشتر می‌کند.

۴. سبد رخت؛ لباس‌های کثیف را یک جا نگهداری کنید

هنگام خرید لوازم حمام، سبد رخت چرک یکی از مهم‌ترین اقلام در چک لیست خرید وسایل حمام عروس است. هر خانه‌ای باید یک سبد مخصوص لباس‌های کثیف داشته باشد. این سبدها با جنس‌های مختلفی مانند: پلاستیکی، چوبی، حصیری و پارچه‌ای در بازار موجود هستند. اگر قصد دارید سبد لباس‌های کثیف را در حمام قرار دهید، جنس و مدل آن را با سایر وسایل داخل حمام ست کنید. بعضی از خانه‌ها حمام کوچکی دارند؛ بنابراین سبد رخت چرک را باید مقابل درب حمام قرار داد. در چنین حالتی به هماهنگی رنگ و جنس آن با سایر وسایل منزل در نظر داشته باشید. سبدهای چوبی و حصیری برای قرار گرفتن در مقابل حمام انتخاب بهتری نسبت به سبدهای پلاستیکی و پارچه‌ای هستند.

سبد رخت چرک؛ از مهم‌ترین اقلام لیست لوازم بهداشتی جهیزیه

۵. ست سرویس بهداشتی؛ یکی از مهم‌ترین وسایل سرویس بهداشتی

همزمان با خرید لوازم حمام در جهیزیه، اکثر عروس و دامادها وسایل سرویس بهداشتی را نیز خریداری می‌کنند. یکی از مهم‌ترین وسایلی که در سرویس بهداشتی استفاده می‌شود، ست سرویس بهداشتی شامل: سطل زباله، فرچه نظافت، جاصابونی، جامسواکی و جای مایع دستشویی است. اگر در حمام سرویس توالت فرنگی دارید، باید دو ست سرویس بهداشتی مجزا برای دستشویی و حمام تهیه کنید. این ست‌ها به فضای داخلی حمام و دستشویی نظم می‌بخشند. انواع مدرن ست‌‌های سرویس بهداشتی در طرح‌ها و رنگ‌های متفاوت، به‌عنوان اکسسوری به فضای سرویس بهداشتی زیبایی می‌بخشند. همچنین انتخاب یک حوله دست و صورت شیک ست سرویس بهداشتی شما را کامل می کند.

ست سرویس بهداشتی؛ یکی از مهم‌ترین وسایل سرویس بهداشتی

۶. بند رخت آویز پایه دار؛ وسیله‌ای ضروری برای خانه نقلی عروس و داماد

بند رخت آویز یکی از مهم‌ترین وسایل هنگام خرید لوازم حمام برای جهیزیه است. بسیاری از خانه‌ها حیاط یا حتی تراس ندارند؛ بنابراین وجود یک رخت آویز پایه دار در خانه‌های آپارتمانی امروزه ضرورت بسیاری دارد. این بندرخت‌ها در انواع فلزی و پلاستیکی در بازار موجود هستند. انواع فلزی از استحکام و ماندگاری بیشتری برخوردارند. برای نگهداری این بند رخت‌ها در خانه‌های کوچک آپارتمانی به دلیل داشتن قابلیت جمع شدن، چالشی نخواهید داشت. حتی اگر با کمبود فضا روبه‌رو باشید، فضای پشت درب اتاق یا درون حمام را می‌توانید به این وسیله ضروری اختصاص دهید.

۷. تشت و چهارپایه حمام؛ احترام به سنت‌ها

با این که عروس‌های جوان علاقه‌ای به خرید این دو قلم برای جهیزیه خود ندارند، ولی بعضی از خانواده‌ای سنتی وجود این دو قلم را ضروری می‌دانند. تاحدودی هم حق با آن‌ها است؛ تشت برای شستن گهگاه بعضی از لباس‌های خاص و چهارپایه برای نشستن یا قرار دادن وسایل حمام ایده بدی نیست!

۸. سطل زباله؛ کوچک ولی با اهمیت در سرویس حمام و دستشویی

وجود سطل زباله در حمام، مخصوصاً اگر سرویس توالت فرنگی در آن قرار داشته باشد، بسیار مهم است. نیازی به خرید سطل بزرگ نیست؛ سطل‌های کوچک که غالباً از جنس پلاستیک هستند، برای حمام کفایت می‌کند. نوع پدالی سطل‌های حمام به دلیل کاربرد آسان، انتخاب خوبی خواهد بود.

۹. آینه دیواری؛ فضای حمام را بزرگ‌تر نشان دهید

در همه حمام‌ها حتماً باید یک آینه وجود داشته باشد؛ مثلاً هنگام اصلاح صورت قطعاً به آینه نیاز خواهید داشت؛ همچنین آینه‌ها فضای حمام را بزرگ‌تر و زیباتر نشان می‌دهند. هنگام نصب آینه به دیوار متوسط قد افراد خانواده را در نظر بگیرید تا کسی برای استفاده از آن با مشکل مواجه نشود.

۱۰. پرده حمام؛ مناسب برای حمام‌های بزرگ

اگر حمام بزرگی دارید، برای تقسیم آن به دو قسمت می‌توانید از پرده‌ای حمام که غالباً برزنتی و پلاستیکی هستند استفاده کنید. یکی از مزیت‌های استفاده از پرده حمام، تبدیل حمام به دو قسمت مجزا برای دوش گرفتن و لباس پوشیدن است. پرده حمام یکی از آیتم های پیشنهادی در لیست وسایل سرویس بهداشتی عروس است.

پرده حمام؛ مهم در سرویس حمام و دستشویی

تجربه شیرین خرید لوازم حمام در جهیزیه از صفاهوم

سعی کردیم در این مقاله با تهیه چک لیست خرید جهیزیه، به مهم‌ترین لوازم حمام در جهیزیه اشاره کنیم. خرید جهیزیه با این که چالش‌انگیز است ولی، یکی از ماندگارترین خاطرات پیش از شروع زندگی مشترک خواهد بود. عروس و دامادهای عزیز برای داشتن یک خرید آسان، بدون تحمل ترافیک و شلوغی بازار می‌توانند از بخش فروشگاهی سایت صفاهوم دیدن کنند. در این بخش انواع لوازم حمام با تنوع بالا به‌صورت دسته بندی شده مشخص شده‌اند. صفاهوم برای عزیزانی که در شرف آغاز زندگی مشترک خود هستند، آرزوی خوشبختی دارد.