زیبایی خانه به عوامل مختلفی بستگی دارد. رنگ و طرح پرده‌ها، رنگ دیوار، مبلمان و انواع وسلیه‌های تزئینی یک محیط زیبا را برای خانه ما به وجود خواهد آورد. اما گاهی خرید برخی از  وسیله‌های به ظاهر ساده تاثیر قابل توجه‌ای در تنوع بخشیدن به دکوراسیون خانه دارد. یکی از این وسایل رومیزی‌ها هستند که در طراح و اندازه‌های مختلف به تولید می‌رسند. باتوجه به نوع و جنس میز می‌توان از رومیزی‌ها برای تزئین میز استفاده کرد. در این مقاله از مجله صفاهوم قصد داریم یک راهنما خرید رومیزی مناسب را برای شما توضیح دهیم. با خواندن این مقاله بهترین نوع رومیزی را برای انواع میزهای ناهارخوری چوبی، شیشه‌ای، میزهای جلو مبلی و عسلی انتخاب خواهید کرد.

راهنمای خرید رومیزی مناسب برای انواع میز؛ رومیزی جلو مبلی تا میزناهارخوری شیشه‌ای

تنوع رومیزی‌ها بسیار گسترده است و برای هر نوع میزی با توجه به کارایی و جنس آن، رومیزی متفاوت با طراحی‌های مختلف وجود دارد. قبل از اینکه به سراغ خرید رومیزی بروید باید نوع جنس، شکل و اندازه میز خود را در نظر بگیرید. رومیزی‌ها برای انوع میزهای زیر تهیه و دوخته می‌شوند:

  • رومیزی مناسب میزناهارخوری شیشه‌ای
  • میزهای چوبی
  • میز مربع
  • میز گرد
  • میز مستطیلی
  • میز بیضی
  • میزهای جلو مبلی
  • میزهای عسلی
رو تختی شیک از کجا بخریم؟

این منسوجات دوست‌داشتنی و زیبا برای همه این انواع میز تولید می‌شوند و با توجه به اندازه و شکل‌ آن‌ها، مدل‌های مختلفی دارند. جدا از نوع میز، رومیزها هم از جنس پارچه، طراحی، اندازه و قیمت‌های مختلفی برخوردار هستند. زمانی که از دکوراسیون و تزئین خانه صحبت می‌کنیم، توجه به همه جزئیات بسیار اهمیت خواهد داشت. در خانه‌های امروزی بسیاری از وسایل دو کاربرد زیبایی و کارایی را باهم دارند که رومیزی‌ها در کنار انواع پادری از مهم‌ترین آن‌ها هستند.

رومیزی ضدلک؛ رومیزی مناسب برای میزناهارخوری شیشه‌ای

آشپزخانه یکی از پر رفت‌و‌آمدترین مکان‌های خانه است که اعضای خانواده برای تهیه و خوردن غذا از آن استفاده می‌کنند. اگر میز ناهارخوری شما در معرض سرو انواع خوراکی‌ها قرار دارد و از طرفی به زیبایی رومیزی آن هم اهمیت می‌دهید، انتخاب رومیزی‌ ضدلک بهترین گزینه برای شما خواهد بود. این نوع از رومیزی‌ از پارچه ژاکارد ضدلک بافته می‌شود که به دلیل تراکم در تار و پود از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است.

به‌هرحال در هنگام تزئین آشپزخانه و وسیله‌های آن باید به زیبایی، کیفیت و مقاومت به یک اندازه دقت کرد. در کنار استفاده از رومیزی‌های مناسب خرید دیگر منسوجات کاربردی آشپزخانه مانند حوله آشپزخانه به حفظ نظافت و زیبایی این بخش از خانه کمک بسزایی خواهد کرد.

رومیزی تور؛ یک انتخاب ویژه برای میزهای گرد

رومیزی‌های جنس تور معمولا از بافتی لطیف همراه با طراحی ساده ولی زیبا بهره می‌برند. این نوع از رومیز‌ی‌ها از قدیم تا کنون میان خانه‌های ایرانی رواج داشته و به‌نوعی یک رومیزی کلاسیک محسوب می‌شود. از رومیزهای توری معمولا برای میزهای پایه بلند و به شکل گرد استفاده می‌شود که جلوه‌ زیبایی را به میز می‌دهد. اگر به دنبال یک رومیزی مناسب برای میز چوبی می‌گردید، رومیزهای توری یک انتخاب عالی خواهند بود.

رومیزی ترمه؛ یک انتخاب ایرانی زیبا برای انوع میز جلومبلی و میز عسلی

آیین و سنت‌های قدیمی همچنان میان خانواده‌های ایرانی جایگاه ویژه‌ای دارد. طرح‌های سنتی با داشتن جزئیات فراوان در کنار رنگ‌بندی‌های چشم‌نواز همیشه از بهترین انتخاب‎ها در هنگام تزئین خانه هستند.

رومیزی‌های جنس ترمه یادآور خانه‌های سنتی ایرانی با معماری خاص‌شان است. اگر در چیدمان و طراحی خانه خود از فرش‌های ایرانی و دیگر المان‌ها سنتی استفاده کرده‌اید، خرید رومیزی ترمه یک انتخاب مناسب برای تکمیل دکوراسیون خانه شما خواهد بود. این نوع از رومیز‌ی‌ها را برای انواع میز به‌خصوص میزهای جلومبلی و میزهای عسلی می‌توان استفاده کرد.

خرید رومیزی جدید

رومیزی چند تکه؛ هماهنگی ساده با دیگر لوازم منزل

رومیزهای چند تکه به دلیل داشتن چند رنگ متفاوت در طرح و نقش خود، از ساده‌ترین انتخاب‌ها برای هماهنگی با دیگر لوازم خانه هستند. اگر دیوارهای خانه شما چند رنگ متفاوت دارد، انتخاب رومیزی چند تکه بسیار مناسب خواهد بود. به‌طور کلی رومیزی چند تکه یک رومیز مناسب برای میز چوبی یا ناهاخوری خواهد بود. چون به دلیل نوع پارچه آن به خوبی روی چوب قرار می‌گیرد و تحرک کمی دارد.

رومیزی مخمل؛ مناسب برای میز‌های مربعی و میزجلو مبلی

پارچه مخمل بافت و ظاهر زیبایی دارد و زمانی‌که برای دوخت رومیزی از آن استفاده می‌شود، جلوه‌ بسیار جذابی را برای میز ایجاد می‌کند. این نوع از رومیزی‌ها در شکل‌های متنوعی از ساده تا طرح‌دار وجود دارند. رومیزی‌های طرح‌دار مخمل در کنار سبک سنتی، کلاسیک و سبک‌های تلفیقی جلوه زیبایی را به نمایش می گذارند، اما انواع ساده‌تر آن را می‌توان با چیدمان‌های مدرن و امروزی نیز تطبیق داد. بیشتر از این نوع رومیزی برای میزهای جلومبلی یا میزهای عسلی استفاده می‌شود.

بسیاری از مادربرزگ‌ها انواع مختلفی از رومیزی‌‌ها را به خصوص از جنس مخمل و ترمه به فرزندان خود هدیه می‌دهند. این نوع از پارچه‌های معمولا طول عمر بسیار خوبی دارند. به‌هرحال منسوجات از قدیم تاکنون در بخش‌های مختلف زندگی کارایی داشته‌اند که رومیزی‌ها از بهترین و قدیمی‌ترین آن‌ها هستند. در کنار این نوع از منسوجات باید به انواع حوله‌ها به‌خصوص حوله تن پوش نیز اشاره کرد که از بهترین انواع پارچه دوخته می‌شوند. به‌طور کلی بخش مهمی از لوازم خانگی و شخصی زندگی امروز را منسوجات تشکیل می‌دهند.

رومیزی ساتن؛ ایجاد جلوه زیبا و سلطنتی برای میز

یکی از شیک‌ترین انواع رومیزی‌ها که معمولا برای میزهای دکوری یا کنسول‌های تزئینی بکار می‌رود، رومیزی ساتن است. تنوع این رومیزی‌ها از تک رنگ تا چند رنگ بوده و هرکدام زیبایی خاص خود را دارند. در تزئین برخی از این نوع رومیزی‌ها مروارید و توری بکار رفته است و به آن جلوه رسمی بیشتری نیز می‌دهد. از رومیزهای ساتن برای ایجاده یک فضای کلاسیک یا سلطنتی معمولا بکار برده می‌شود.

رومیزی قلاب‌بافی شده؛ رومیزی مناسب برای میز چوپی

یکی از هنرهای قدیمی میان منسوجات، هنر قلاب‌بافی است که از آن برای بافتن رومیزی نیز استفاده می‌شود. رومیزی‌های قلاب‌بافی شده برای دکوراسیونی با سبک کلاسیک یا وینتیج رایج‌تر است. این نوع از رومیزها برای انواع میز مانند: میز ناهارخوری، میز عسلی و میز جلومبلی مناسب هستند. رومیزی قلاب‌بافی شده یک رومیزی مناسب برای میز چوبی است و به‌خوبی می‌توان از آن برای ایجاده حس صمیمت و گرمی در میزناهارخوری استفاده کرد.

رو میزی گرد چی بندازیم؟

رومیزی نخی؛ رومیزی مستطیل یا هر شکل و طرح دلخواه دیگر

یکی از بهترین انواع رومیزی، رومیزی نخی است که تنوع و طرح‌های بی‌نظیری نیز دارد. نگهداری و شست‌و‌شو این نوع از رومیزها نیز بسیار ساده بوده و به راحتی با کمک ماشین لباسشویی شسته خواهند شد. افرادی هم که اهل دوخت و دوز یا قلاب‌بافی باشند، به راحتی می‌توان این نوع از رومیزی را مطابق میل خود تزئین کنند.

رومیزی فانتری؛ رومیزهای مناسب برای میز نوجوانان

این نوع از رومیزی‌ها با داشتن تنوع گسترده‌ای از اشکال و طرح‌ها در مکان‌های مختلف خانه قابل استفاده هستند. از رومیزی‌های فانتزی معمولا برای میزهای عسلی یا جلومبلی استفاده می‌شود. اما یکی از منحصر‌به‌فردترین نکات این نوع از رومیزی، قابلیت بکاربردن آن برای اتاق کودکان، دختران و پسران نوجوان است. این نوع از منسوجات به خوبی با محیط اتاق افراد نوجوان یا کودکان هماهنگ می‌شوند و جلوه‌ی خوبی به میز آن‌ها خواهند داد.

خوشبختانه تنوع محصولات برای ایجاد دکور مناسب اتاق نوجوانان بسیار بالا است. رومیزی‌ها در کنار انواع روتختی مانند روتختی دختر کفشدوزکی از بهترین کالاهای دو منظوره برای تزیئن اتاق دختران و پسران هستند. این نوع از محصولات علاوه بر محافظت از میز یا تشک، جلوه چشم‌نواز و زیبایی را برای محیط اتاق به وجود می‌آورند.

رومیزی رانر؛ یک رومیزی با طراحی مدرن و خاص

رومیزی رانر در چند سال گذشته محبوبیت بیشتری میان خانه‌داران و طراحان پیدا کرده است و از آن به‌عنوان رومیزی مناسب برای میز ناهارخوری شیشه‌ای یاد می‌شود. میزهای دکور یا کنسول‌های کم استفاده در محیط خانه را به بهترین شکل می‌توان با رومیزی رانر تزئین کرد.

رومیزی مناسب مبل و عسلی

بهترین رومیزی میز ناهار خوری کدام است؟

تنوع محصولات میان رومیزی‌ها بسیار خوب است و این منسوجات در جنس، طرح و اندازه‌های متنوعی تولید می‌شوند. میزهای ناهارخوری بیشتر از دیگر انواع میز نیازمند یک رومیزی هستند. به همین دلیل همیشه انتخاب رومیزی مناسب برای آن‌‌ها یک چالش برای خانه‌داران است. اما باید با توجه به میزان کارایی میز و بودجه موردنظر دست به انتخاب زد. اگر از میزناهارخوری به‌طور روزانه استفاده می‌کنید، احتمالا رومیزهای ضد لک، قلاب‌بافی شده یا نخی انتخاب بهتری خواهند بود.

اگر میزناهارخوری شما بیشتر جنبه تزئینی دارد، انتخاب‌های متنوع‌تری خواهید داشت. با توجه به دکور خانه می‌توان از میان رومیزی‌های ساتن، رانر، تور و یا ترمه یکی را انتخاب کرد. معمولا هم از رومیزهای مخمل و فانتری برای میزهای عسلی و جلومبلی استفاده می‌شود.

خرید بهترین انوع رومیزی برای میزهای ناهارخوری، میز عسلی و جلومبلی از صفاهوم

در این مقاله به بررسی انواع رومیزی پرداختیم تا شما در هنگام خرید رومیزی انتخاب بهتری داشته باشید. خرید رومیزی مناسب تاثیر بسیاری روی دکور زیباتر خانه خواهد داشت. به یاد داشته باشید که فقط با خرید یک کالای زیبا نمی‌توان نتیجه مناسب را برای زیباسازی فضای خانه بدست آورد نحوه چیدمان و فیکس کردن رومیزی نیز بسیار مهم است. این مسئله برای انواع کالاهای پوششی وجود دارد و وجه اشتراک رومیزی‌ها و انوع روتختی است. اگر هنوز نحوه فیکس کردن روتختی را هم نمی‌دانید، به شما توصیه می‌کنیم حتما مقاله چگونه روتختی را فیکس کنیم را مطالعه کنید.

در فروشگاه اینترنتی صفاهوم مدل‌های مختلف رومیزی برای انواع میز با قیمت‌های متنوع وجود دارد. ما در فروشگاه اینترنتی صفاهوم مرغوب‌ترین اجناس از بهترین برندها را به شما ارائه می‌کنیم. برای خرید از سایت صفاهوم به بخش فروشگاهی ما مراجعه کنید و کالاهای موردنظر خود را انتخاب کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید با شماره 32223334-031 تماس حاصل فرمایید.