روتختی‌ها انواع و مدل‌های متفاوتی دارند که هرکدام از آن‌ها در نوع جنس، طرح، الیاف و قیمت با هم فرق می‌کنند. روتختی‌ها به انواع مختلفی از جمله روتختی تزیینی، روتختی چهار فصل،‌ روتختی عروس، روتختی بهاره، روتختی کاوری و لحاف روتختی تقسیم می‌شوند. روتختی کاوری کمی با مدل‌های دیگر روتختی تفاوت دارد و تقریبا شبیه به لحاف روتختی است. به همین دلیل در ادامه این مقاله توضیح می‌دهیم که روتختی کاوری چیست و چه تفاوتی با لحاف روتختی دارد. از خوانندگان مجله صفاهوم دعوت می‌کنیم تا خواننده یکی دیگر از کاربردی‌ترین مقالات این مجله باشند.

روتختی کاوری چیست؟

روتختی کاوری ساختاری شبیه به کاور لحاف دارد. اگر بخواهیم ساده‌تر بگوییم که روتختی کاوری چیست باید بیان شود که روتختی کاوری یک پارچه‌ای است که شبیه به کییشه دوخته شده و در انتهای آن یک قسمت باز وجود دارد. لحاف از طریق قسمت انتهایی وارد کاور شده و توسط یک دکمه یا زیپ بسته می‌شود. دورن برخی از کاورها هم چندین بند وجود دارد تا کاور به خوبی به لحاف متصل شود و تکان نخورد.

روتختی کاوری مانند سرویس‌های روتختی از چندین تکه تشکیل شده است. در بیشتر سرویس‌های روتختی کاوری، یک عدد کاور لحاف، ملحفه روی تشک و روبالشی وجود دارد. روتختی کاوری را می‌توان به عنوان روتختی پسرانه، دخترانه، یک نفره و حتی دو نفره نیز به کار برد. اکثر افراد از روتختی کاوری برای لحاف لایت استفاده می‌کنند تا دیگر یک طرح ساده لحاف برای روی تخت نداشته باشند. روتختی‌های کاوری طرح‌ها و مدل‌های متنوعی دارد و حتی روی آن‌ها تصاویر سه بعدی نیز چاپ می‌شود.

روتختی کاوری، بهترین انتخاب برای جهیزیه

مزیت‌های استفاده از روتختی کاوری، تعویض روتختی بدون دردسر

روتختی کاوری با توجه به اینکه شبیه به پارچه‌ای کیسه‌ای است و روی لحاف کشیده می‌شود امکان تعویض سریع و بدون دردسر را به مصرف‌کنندگان می‌دهد. به محض کثیف شدن روتختی می‌توان به راحتی و فقط با باز و بسته کردن چند دکمه یا زیب، کاور را از لحاف جدا و از کاور جدید استفاده کرد. یکی دیگر از ویژگی‌های استفاده از روتختی کاوری، فضای بسیار کمی است که این محصولات در کمد یا کشو اشغال می‌کنند. با توجه به همین مزیت می‌توان چندین مدل کار با رنگ و طرح‌های مختلف را خریداری کرد و دیگر برای تنوع چندین لحاف روتختی بزرگ را در کمدها نگه نداشت.

کاور روتختی را می‌توان در رنگ‌های متنوع خرید و برای روتختی دخترانه و پسرانه و اتاق خواب عروس نیز استفاده کرد بدون اینکه هزینه‌های سنگینی را برای خرید لحاف روتختی متحمل شوید. با توجه به این توضیحات قیمت ارزان و به صرفه روتختی کاوری هم یکی دیگر از مزایای استفاده از این محصول به شمار می‌رود. یکی دیگر از مزیت‌های استفاده از روتختی کاوری شست‌شوی آسان است. کاور به راحتی از لحاف شده می‌شود و هر زمان که بخواهید می‌توانید آن را بشویید.

سرویس روتختی کاوری قابلیت شستن با ماشین را دارد

معایب استفاده از روتختی کاوری چیست؟

هر محصولی در کنار مزایای متعدد، معایبی نیز دارد و کاور روتختی هم از این قاعده مستثنی نیست. اگر به ویژگی‌ها و مزایای روتختی کاوری دقت کنیم فقط یک ایراد می‌توان از این محصول گرفت. تنها ایراد روتختی کاوری این است که به لحاف متصل نمی‌شود و حرکت می‌کند. به عبارت دیگر روتختی کاوری ثابت نیست و دور لحاف می‌چرخد.

ایراد روتختی کاوری را با یک ترفند برطرف کنید

ایراد روتختی کاوری در حدی نیست که در استفاده از این محصول پر کابرد منصرف شویم. ایراد کوچکی مانند وصل نشدن کاور به لحاف با کمک گرفتن از چند روبان برطرف می‌شود. برای از بین بردن تنها اشکال روتختی کاوری چند تکه روبان پارچه‌ای را به چهار طرف داخلی کاور و چهار طرف خارجی لحاف بدوزید و آن‌ها را به هم گره بزنید. به همین راحتی و با یک ترفند ساده ایراد روتختی کاوری از بین می‌رود.

انواع کاور لحاف را در کنار محصولات دیگری مانند روتختی عروس، روتختی چهارفصل، تشک طبی فنی،‌ رومیزی، ست حوله عروس و داماد، رومیزی جلو مبلی و رومیزی ناهارخوری برای جهیزیه عروس از فروشگاه اینترنتی صفاهوم با قیمت مناسب خریداری کنید.

طریقه استفاده از روتختی

تفاوت روتختی کاوری با لحاف روتختی چیست؟

روتختی‌ها انواع مختلفی دارند و در اجزای تشکیل دهنده سرویس‌های روتختی، لحاف وجود دارد. لحاف‌ها طرح و رنگ‌های متنوعی دارند که تقریبا ظاهر اصلی روتختی را می‌سازند. در لحاف‌های روتختی، کاور اصلی به لحاف دوخته شده است و امکان جدا کردن یا شست‌وشوی کاور به‌طور مجزا وجود ندارد. با استفاده از لحاف، روتختی سریع‌تر مرتب می‌شود که تقریبا با استفاده از کاور این کار سخت‌تر خواهد بود. یکی دیگر از تفاوت‌های روتختی کاوری و لحاف روتختی مقوله قیمت است. لحاف روتختی نسبت به خرید کاور قیمت به صرفه‌تری دارد اما وقتی یک لحاف لایت داشته باشید با استفاده از چندین کاور رنگی و طرح‌دار و با پرداخت هزینه بسیار کمتری، می‌توانید در اتاق خوابتان تنوع بی نظیری را اجرا کنید.

یک نکته مهم دیگر وجود دارد و آن شیوه شست‌وشو لحاف روتختی و کاور است. کاورها را می‌توان به راحتی از لحاف لایت جدا کرد و در ماشین لباسشویی یا با استفاده از دست شست. اما شستن لحاف روتختی تقریبا در خانه و ماشین لباسشویی‌های کوچک یا با دست غیر ممکن است. پیشنهاد می‌کنیم برای اینکه بیشتر با کاربرد لحاف لایت آشنا شوید، مقاله لحاف لایت چیست را مطالعه کنید و با استفاده از چندین کاور لحاف، دکوراسیون اتاق خواب را به سرعت تغییر دهید.

قیمت روتختی کاوری

خرید بهترین انواع سرویس روتختی، لحاف و کاور لحاف از صفاهوم

در این مقاله درباره اینکه روتختی کاوری چیست، چه مزایای یا معایبی دارد و به بررسی تفاوت ها لحاف روتختی با روتختی کاوری، پرداختیم. انتخاب هر کدام از این محصولات بستگی به سلیقه و بودجه شخصی مصرف‌کنندگان دارد. خوشبختانه در فروشگاه اینترنتی صفاهوم مدل‌های مختلف کاور لحاف و روتختی،‌ انواع لحاف و سرویس‌های روتختی وجود دارد و می‌توانید برای تک تک اعضای خانواده محصول مورد نظرتان را خریداری کنید.

در پایان مقاله باید باز هم یادآوری کنیم که مثل همیشه منتظر خواندن نظرات، پیشنهادات و تجربیات آموزنده و ارزشمند شما عزیزان هستیم.