همه پدر و مادرها پس از استحمام کودکان نگران بیمار شدن آن‌ها هستند. به همین خاطر سعی می‌کنند با استفاده از کلاه،‌ روسری‌های نخی و کودکانه و انواع حوله رطوبت ناشی از استحکام را در سریع‌ترین زمان خشک کنند. حوله‌های تن پوش یکی از بهترین انواع حوله برای کودکان به شمار می‌روند. حوله‌های با توجه به داشتن کلاه بزرگ، پوشاندن بیشترین قسمت‌های بدن و پوشیدن راحت و بدون دغدغه سریع‌تر از هر حوله دیگری به والدین کمک می‌کنند تا بدن کودک را بعد از حمام خشک کنند. حوله‌های پالتویی از سنین 5 سالگی به بعد برای کودکان قابل استفاده است و برای سنین مختلف تولید می‌شود. در ادامه این مطلب به‌طورکامل درباره سایز بندی حوله تن پوش کودک از سن 5 تا 13 سالگی صحبت می‌کنیم تا در زمان خرید حوله تن پوش یا حوله پانچو کودک دغدغه‌ای نداشته باشید.

حوله سایز 60 برای کودکان نوپا، کوچک‌ترین حوله در جدول سایز بندی حوله کودکان

اغلب والدین در سیسمونی نوزادها حوله‌های متعددی را خریداری می‌کنند. برای مثال حوله دست و صورت، حوله سر و حوله بدن که برای استحمام است جزو مهم‌ترین لیست در خرید کالای حمام نوزادها به شمار می‌رود. به تازگی برخی از تولیدکنندگان کالای حمام  اقدام به تولید حوله پالتویی برای کودکان نوپا کرده‌اند. سایز حوله تن پوش 60 مخصوص کودکان نوپا  است و در مشخصات زیر عرضه می‌شود:

قد: 60 سانتی‌متر (از سرشانه تا زیر زانو یا مچ پا)

دور کمر: 80 سانتی‌متر

عرض شانه: 30 سانتی‌متر

قد آستین: 35 سانتی‌متر

همچنین این حوله‌ها به دلیل جنس پارچه و ابعاد کوچکشان وزن بسیار سبکی دارند. وزن حوله‌های سایز 60 در حدود 770 گرم است که برای نوپاها قابل تحمل خواهد بود.

جدول سایز بندی حوله پالتویی کودک

سایز حوله تن پوش برای کودکان 5 تا 7 سال، حوله تن پوش سایز 70

معمولا حوله تن پوش برای کودکان 5 تا 7 سال به دلیل رشد قد و وزن تقریبا نزدیکی که دارند در یک سایز مشخص تولید می‌شود. حوله‌های پالتویی تولید شده سایز 70 برای این گروه سنی مناسب است. برای تعیین بهترین سایز حوله پالتویی کودکان باید قد سرشانه تا زیر زانوهای کودک را در نظر بگیرید. همچنین می‌توانید از قد کلی کودک در حدود 20 تا 30 سانتی‌متر کم کنید. قد حوله‌های سایز 70 از سرشانه تا زیر زانو کودکان در حدود 70 سانتی‌متر است. عرض سرشانه حوله‌های سایز 70 نیز 31 سانتی‌متر، دور کمر 80 سانتی‌متر و قد آستین 40 سانتی‌متر است. حوله‌های تن پوش کودکان یک بند کمری نیز دارند که حوله به‌‌راحتی دور بدن کودک پیچیده شود.

با استفاده از جدول سایز بندی حوله پالتویی به راحتی می‌توان برای خرید اینترنتی حوله تن پوش کودک و نوجوان از سایت‌های فروشگاهی نیز اقدام کرد. در هنگام خرید حوله تن پوش برای کودکان به کیفیت حوله نیز دقت کنید. برخی از حوله‌ها از نخ یا الیاف غیر استاندارد دوخته می‌شوند و ممکن است براثر شست‌وشو آب بروند و طول یا عرض آن‌ها کوتاه شود.

آموزش سایز بندی حوله کودک در صفاهوم

سایز حوله پالتویی برای کودکان 7 تا 9 سال، حوله پالتویی سایز 80

حوله پالتویی سایز 80 برای کودکان بین 7 تا 9 سال قابل استفاده است. ابعاد حوله پالتویی با سایز 80 به شرح زیر است:

قد حوله از سرشانه تا زیر زانو یا مچ پا 80 سانتی‌متر

عرض شانه: 40 سانتی‌متر

قد آستین: 44 سانتی‌متر

دور کمر: 82 سانتی‌متر

حوله‌های سایز 80 بیشتر از یک کیلوگرم و در حدود 1014 گرم وزن دارند و تحمل آن برای کودکان 7 تا 9 ساله مشکلی نخواهد داشت.

انتخاب سایز حوله کاملا به جثه کودکان مربوط می‌شود و گاهی اوقات حتی سایزهای استاندارد برای جثه‌های مختلف بزرگ یا کوچک هستند. اما با این توضیحات همچنان انتخاب سایز حوله تن پوش برخلاف حوله استخری و ورزشی باید در نظر گرفته شود تا حوله‌ها برای کودکان در سایز خیلی بزرگ یا خیلی کوچک خریداری نشوند.

حوله تن پوش سایز 90 برای کودکان سن 7 تا 9 سال

سایز بندی حوله پالتویی کودک برای سنین 9 تا 11 سال، حوله تن پوش سایز 90

کودکان بین 9 تا 11 سال تقریبا اندام و جثه‌ای بزرگ‌تر به کودکان زیر 9 سال دارند و باید سایز حوله تن پوش آن‌ها به دقت انتخاب شود. بهترین سایز حوله پالتویی کودکان بین 9 تا 11 سال سایز 90 است. حوله سایز 90 از قد 90 سانتی‌متری یعنی از سرشانه تا زیر زانو، عرض سرشانه 43 سانتی‌متری، قد آستین 47 سانتی‌متری و دو کمر 112 سانتی‌متری برخوردار است. حوله‌های تن پوش سایز 90 معمولا برای کودکان 12 ساله نیز قابل استفاده است.

رشد کودکان تا قبل از سنین بلوغ سرعت بالایی دارد و به همین علت والدین در صورت تمایل می‌توانند حوله فرزندان خود را یک سایز بزرگ‌تر تهیه کنند. البته برای کودکان سن بسیار کمتری دارند بهتر است حوله‌ها دقیقا هماهنگ با سایز واقعی خریداری شود. اگر برای کودکان 5 ساله یا حتی کوچک‌تر حوله‌هایی با سایز بزرگ‌تر انتخاب کنید امکان اینکه حوله زیر پاهای کودکان رفته و باعث زمین خوردن آن‌ها شود وجود دارد.

سایزبندی حوله فقط مربوط به کودکان نمی‌شود. انواع حوله‌های تن پوش مردانه، زنانه و حتی ست حوله عروس و داماد اندازه‌های مشخص برای افراد با سایزهای مختلف دارد. برای انتخاب حوله با سایز مناسب فقط کافی است راهنمای مربوط به سایز بندی در بسته‌بندی‌های حوله‌ها را مطالعه کنید.

حوله تن پوش سایز 90 با وزن مناسب برای کودکان

سایز بندی حوله تن پوش برای کودکان بین سن‌های 11 تا 13 سال، حوله تن پوش سایز 100

کودکان بین 11 تا 13 سال به گروه سنی نوجوانان نزدیک می‌شوند و در بالاترین حد رشد جسمانی قرار دارند. برای این گروه سنی سایز حوله 100 مناسب است که ویژگی‌هایی به شرح زیر دارد:

قد حوله: 100 سانتی‌متر از سرشانه تا پایین زانو

دور کمر: 122 سانتی‌متر

عرض سرشانه: 46 سانتی‌متر

قد آستین: 50 سانتی‌متر

وزن حوله‌های تن پوش سایز 100 در حدود یک کیلو و یکصد گرم است. در اندازه گیری حوله تن پوش باید به این موضوع فکر کنید که آیا می‌خواهید حوله تا مچ پای کودک را بپوشاند یا اگر فقط تا زیر زانوها باشد کافی است. با توجه به اینکه بچه‌های در سن رشد از نظر قدی رشد سریعی دارند حوله تن پوش آن‌ها تا نوک انگشتان پا باشد که حداقل به مدت یک سال بتوانند از حوله استفاده کنند. همچنین باید به اندازه آستین‌ها و دور کمر کودکان نیز توجه کنید که بزرگ‌تر یا کوچک‌تر نباشد.

حوله تن پوش سایز 100 برای کودکان 11 تا 13 سال

خرید بهترین مارک حوله تن پوش کودک با سایز بندی استاندارد از صفاهوم

در این مقاله سایزهای مختلف حوله تن پوش کودک را با توجه به استانداردهای موجود در بازار که توسط کارشناسان شرکت‌های تولیدی تعیین شده است، معرفی کردیم. در‌صورتی‌که تجربه‌ای در خرید حوله تن پوش برای گروه سنی کودکان 5 تا 13 سال یا حتی کوچک‌تر دارید در انتهای همین مقاله برای ما و خوانندگان صفاهوم یادداشت کنید.

در قسمت فروشگاهی سایت صفاهوم انواع حوله تن پوش مردانه و زنانه و حوله پانچو دخترانه و پسرانه با طرح‌های جذاب و دوست‌داشتنی برای کودکان موجود است. شما می‌توانید همین حالا وارد صفحه‌های مربوطه شوید و پس از بررسی کیفیت و مقایسه قیمت با سایر فروشگاه‌ها بهترین مارک حوله تن پوش کودک را سفارش دهید.