انتخاب دیزاین مناسب برای اتاق خواب یکی از چالش‌هایی است که معمولا عروس و دامادها در آغاز زندگی با آن مواجه می‌شوند. از آنجایی که اتاق خواب مکان امنی برای آرامش، استراحت و رهایی از دغدغه‌های روزمره است باید در انتخاب چیدمان دکوراسیون آن بسیار دقت کنید. با مطالعه این مقاله می‌توانید با انتخاب سرویس خواب مناسب عروس، نحوه چیدمان اشیای تزئینی و انتخاب پرده مناسب بیشتر آشنا شوید. البته اگر اتاق خواب کوچکی دارید، نگران نباشید. ما روش دیزاین اتاق خواب عروس با ایده‌هایی ساده برای اتاق کوچک را نیز به شما یاد می‌دهیم.

سرویس خواب؛ مهم‌ترین نکته در دیزاین اتاق خواب عروس

برای خرید سرویس خواب عروس به مواردی مانند ابعاد اتاق، کیفیت، زیبایی و قیمت آن توجه داشته‌ باشید. سرویس خواب علاوه بر زیبایی باید با کیفیت نیز باشد تا در گذر زمان آسیبی به آن وارد نشود. در این راستا بهتر است به جنس چوب تخت توجه بیشتری داشته. برخی زوج‌ها فقط به زیبایی سرویس خواب توجه می‌کنند و اهمیتی برای کیفیت آن قائل نیستند که این مورد در نهایت منجر به زیان مالی به آن‌ها می‌شود.

انتخاب تخت و تشک با کیفیت تاثیر زیادی در کیفیت خواب شما دارد

انتخاب روتختی مناسب؛‌ ضامن خواب آرام عروس و داماد

روتختی که انتخاب می‌کنید باید از هر نظر مناسب و استاندارد باشد. برای مثال، اگر پوست حساسی دارید، روتختی ترک مخمل، کتان و پنبه‌ای بهترین انتخاب برای شما است. این محصول از ایجاد زخم، التهاب و آکنه روی پوست جلوگیری میکند. برخی افراد بر این باورند که قیمت روتختی عروس ترک بسیار گران‌تر از سایر نمونه‌های موجود در بازار است. اما با کمی تحقیق متوجه می‌شوید که قیمت این روتختی‌ها بر اساس کیفیتشان بسیار کم است!

کاغذ دیواری؛ شیک‌ترین دیزاین اتاق خواب عروس

کاغذ دیواری‌ها در مدل‌های ساده، طرح‌دار، پوستری و سه بعدی به بازار عرضه می‌شوند که بهترین انتخاب برای طراحی رویایی اتاق عروس و داماد هستند. البته اگر هنوز برای نصب کاغذ دیواری مطمئن نیستید و نیاز به زمان بیشتری برای تصمیم گیری دارید، بهتر است از از تغییرهای کوچک مانند، جابه‌جایی وسایل خانه، استفاده از رومیزی ناهارخوری جدید و اضافه کردن گل به محیط برای تغییر خانه شروع کنید تا در نهایت برای خرید کاغذ دیواری مناسب تصمیم بگیرید.

کاغذ دیواری؛ شیک‌ترین دیزاین اتاق خواب عروس

انتخاب پرده؛ دکور اتاق خواب عروس را رویایی طراحی کنید

جنس پارچه نقش کلیدی در انتخاب پرده اتاق خواب عروس و داماد دارد. اتاق خواب مکانی برای آرامش و رهایی از دغدغه‌های روزمره است. برای انتخاب پرده مناسب باید به هارمونی آن با رنگ سایز وسایل دقت تا دیزاین اتاق خواب به بهترین شکل ممکن انجام شود. برای مثال پارچه‌های ساده فضایی مینیمال و آرامش‌بخشی را برای شما میسازند. برای هارمونی بیشتر وسایل اتاق خواب می‌توانید از رنگ‌هایی در یک طیف برای پرده و روتختی انتخاب کنید. اما شاید گاهی افزایش هزینه‌ها مانع از اجرای این تصمیم شود. با‌توجه‌به این موضوع می‌توانید قبل از خرید، از قیمت روتختی و پرده مطلع شوید و درنهایت بهترین تصمیم را بگیرید.

وسایل تزئینی؛ ایده کاربردی برای زیبایی بیشتر اتاق عروس و داماد

برای دیزاین اتاق خواب عروس با ایده‌های ساده، نباید از تأثیر وسایل تزئینی غافل شد. انتخاب تابلوهای زیبا مانند طرح‌های گل و طبیعت گزینه خوبی برای اتاق خواب‌های مینیمال است. استفاده از شمع‌ها نیز استرس را کاهش می‌دهد و فضای رویایی را می‌سازد. مجموعه صفاهوم علاوه‌بر فروش وسایل تزئینی، ست حوله عروس و داماد را نیز عرضه می‌کند، برای دیدن محصولات بیشتر می‌توانید به قسمت کالای حمام مراجعه کنید.

فرش کوچک؛ انتخابی مناسب برای جهیزیه اتاق خواب عروس

در انتخاب فرش مناسب برای اتاق خواب‌ و حتی فرش مناسب آشپزخانه، باید به سبک طراحی، ابعاد، قیمت و هارمونی با سایر وسایل توجه کرد. برای مثال قالیچه‌های کوچک دستبافت بهترین انتخاب برای دکوراسیون مینیمال و ساده هستند. اگر به طرح‌های مینیمال علاقه ندارید، فرش‌های زیبا و چشم‌نواز ایرانی نیز بهترین انتخاب برای استفاده در اتاق خواب هستند.

فرش کوچک؛ انتخابی مناسب برای جهیزیه اتاق خواب عروس

ریسه‌های نور؛ جادوی نورها را دست کم نگیرید

اگر دوست دارید فضای رویایی و آرامش‌بخش بسازید، ریسه‌های نور بهترین انتخاب برای طراحی اتاق خواب عروس و داماد هستند. برای استفاده از این ریسه‌ها می‌توانید آنها را روی دیوار نصب کنید و قسمت انتهایی ریسه را روی تخت قرار دهید. این محصول، معمولا در طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی به بازار عرضه می‌شوند که با‌توجه‌به دکوراسیون اتاق خود می‌توانید از آن استفاده کنید.

چیدمان جهیزیه عروس در اتاق‌های کوچک چگونه است؟

اگر فکر می‌کنید چیدمان اتاق خواب‌های کوچک برای عروس داماد کار سختی است ما راهکارهای طلایی برای ساختن اتاقی رویایی را به شما ارائه می‌دهیم. بزرگ‌ترین اشتباهی که معمولاً در دکوراسیون اتاق‌های کوچک به چشم می‌خورد، انتخاب وسایلی است که درواقع هیچ کاربردی ندارند یا برای فضای اتاق مناسب نیستند.

میز آرایش نخرید؛ از آینه دیواری استفاده کنید

امروزه آینه‌های بسیار زیبایی به بازار عرضه‌شده‌اند که با انتخاب آن‌ها می‌توانید فضایی رویایی و آرامش‌بخش بسازید. آینه‌ها با بازتاب دادن نور در فضای اتاق به بزرگ‌تر دیدن آن کمک می‌کنند. از‌این‌رو، اگر برای دیزاین اتاق عروس و داماد فضای کافی ندارید، بهتر است از خرید میز آرایش صرف‌نظر کنید. برای استفاده بهینه فضای اتاق، تختی را انتخاب کنید که کشو داشته باشد. با این روش قسمتی از وسایل را درون کشو تخت قرار می‌دهید. 

دکوراسیون مینیمال؛ بهترین انتخاب برای اتاق خواب کوچک عروس و داماد

دکوراسیون مینیمال همیشه گزینه خوبی برای دیزاین اتاق خواب عروس با ایده‌های ساده هستند. شاید فکر کنید با دکوراسیون مینیمال و طرح‌های خنثی، اتاق خواب شما بی‌روح می‌شود؛ برای جلوگیری از این موضوع ما به شما استفاده از رنگ‌هایی مانند آبی، صورتی ملایم و قهوه‌ای برای رومیزی، کفپوش یا روتختی را پیشنهاد می‌دهیم. بهتر است، تابلوهایی انتخاب کنید که در طراحی آنها رنگ‌های روشن به کار رفته باشد تا در نهایت فضای اتاق شما شاد و دلبازتر به نظر برسد. از انواع شال مبل ساده و مینیمال استفاده کنید با طریقه انداختن شال مبل به درستی می‌توانید جلوه خاصی به اتاق خواب خود ببخشید.

دکوراسیون مینیمال؛ بهترین انتخاب برای اتاق خواب کوچک عروس و داماد

نصب قفسه‌های دیواری؛ پیشنهادی کاربردی برای قرار دادن وسایل عروس

هیچ پیشنهادی به‌اندازه نصب قفسه دیواری برای اتاق کوچک عروس و داماد کاربردی نیست. در واقع با نصب قفسه شما با یک تیر چند نشان زده‌اید. قفسه‌ها، هم باعث زیبایی و جذابیت بیشتر دیوارها می‌شوند و هم در دسته بندی و قرار دادن اشیا در مکان مشخص کمک می‌کنند.

طراحی اتاق عروس و داماد؛ زندگی مشترک را رویایی آغاز کنید

از سال‌های دور طراحی و دکوراسیون اتاق خواب عروس و داماد، هیجان‌انگیز بوده است. اما برای طراحی آن باید به مواردی از جمله انتخاب کاغذ دیواری مناسب، خرید سرویس خواب ایده آل و تهیه وسایل تزئینی توجه کرد که ما در این مقاله به آن پرداختیم. برای ساختن اتاق خواب رویایی و مورد نظر خود، می‌توانید از کارشناسان صفاهوم کمک بگیرید. به نظر شما بهترین ایده برای طراحی اتاق عروس و داماد کدام است؟ چه راهکارهایی برای ایجاد فضای گرم و صمیمی اتاق عروس و داماد دارید؟ تجربه‌تان را در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.