جزئیات کوچک، ولی خلاقانه به‌راحتی تفاوت‌های بزرگی خلق می‌کنند. این موضوع برای ایجاد زیبایی بصری در هر فضایی کاربرد دارد؛ به‌ویژه برای چیدمان جهیزیه!  تزیین حوله عروس علاوه‌بر آنکه نشان از ذوق و سلیقه شما دارد، فضا را جذاب‌تر می‌کند و به حمام حس‌و‌حالی تازه می‌بخشد. از تاج‌های سلطنتی گرفته تا گل‌هایی که به‌سادگی می‌توان خلق کرد، همه و همه در این راهنما وجود دارد. اگر شما هم به دنبال ایده‌هایی خاص و شیک برای تزیین حوله هستید، این مطلب را از دست ندهید. در ادامه با ۵ ایده جذاب آشنا خواهیم شد.

۱. برای تزیین حوله‌ عروس از تاج‌های سلطنتی الهام بگیرید

تا کردن حوله به شکل تاج‌های سلطنتی روشی است که علاوه‌بر زیبایی بصری، نشان‌دهنده ذوق و سلیقه شما خواهد بود. تفاوتی نمی‌کند که از یک حوله تن‌پوش گران‌قیمت استفاده می‌کنید یا ارزان! بهتر است محصولی را برگزینید که کیفیت مناسبی داشته باشد. خوشبختانه به دلیل تنوع قیمت حوله تن پوش می‌توانید بهترین گزینه را با‌توجه‌به بودجه و نیازتان انتخاب کنید.

برای تزیین حوله عروس به شکل‌ تاج‌های سلطنتی، حوله را به صورت عمودی پهن کرده و از مرکز به دو نیم تا کنید. برای پدیدار شدن شکل تاج، این قسمت‌ها را به داخل بپیچید. حالا هر دو طرف حوله را به سمت داخل تا کنید. در این مرحله به کمک یک سنجاق یا روبان، شکل تاج را محکم کنید. تبریک می‌گوییم! حالا حوله حمامتان شمایل سلطنتی دارد.

۲. آموزش گام به گام برای تا کردن حوله‌ها به شکل صدف

برای داشتن حس آرامش ست حوله عروس و داماد را به شکل صدف تزیین کنید. برای این منظور حوله‌ها را به صورت افقی پهن کرده و از یک سمت رول کنید. این کار را تا جایی ادامه دهید که به مرکز برسید. حالا سمت دیگر را به همین شکل رول کنید تا دو رول به صورت موازی کنار هم قرار بگیرند. در این مرحله دو رول به‌دست‌آمده را دور هم بپیچید تا شکل یک صدف به وجود بیاید. برای حفظ شکل صدف می‌توانید از یک روبان کمک بگیرید.

صدف؛ ساده‌ترین ترفند برای تزیین حوله عروس

۳. آموزش تبدیل حوله‌ها به گل‌های زیبا در حمام

برای افزودن طراوت و شادابی به حمام، حوله‌ها را به شکل گل‌های زیبا در آورید. برای این منظور ابتدا یک حوله دست و صورت ساده را به صورت افقی پهن کنید. حالا یک گوشه آن را به مرکز تا کنید تا شکل مثلث ایجاد شود. در این مرحله باید از قاعده مثلث به سمت نوک آن تا کنید. قسمت رول شده را به‌آرامی به سمت مرکز بپیچید تا شمایل یک گل به خود بگیرد. برای آنکه ظاهر گل را حفظ کنید از یک روبان کمک بگیرید.

گل؛ بهترین راه برای تزیین حوله عروس

۴. حوله عروس را به شکل قایق تزیین کنید

تزیین حوله استخری به شکل قایق روش دیگری است که به فضا حمام ظاهری جذاب می‌بخشد. برای این کار باید حوله را به صورت افقی پهن کرده و دو لبه را به سمت مرکز تا کنید، به‌صورتی‌که لبه‌ها همپوشانی داشته باشند. حالا دو سمت حوله را به سمت بالا تا کنید تا شکلی مثلثی به وجود آید. حالا قسمت‌های بیرون‌زده را به داخل تا کنید تا شکل قایق به صورت کامل نمایان شود. 

قایق؛ جذاب‌ترین روش تزیین حوله عروس

۵. آموزش تا کردن حوله‌ها به شکل میوه‌های استوایی

تبدیل حوله‌ها به میوه‌های استخری روش جذاب دیگری است که می‌توان امتحان کرد. در این روش شما به حوله‌هایی با رنگ‌های زنده و جذاب نیاز خواهید داشت. برای ساخت حوله‌ به شکل میوه‌هایی مثل آناناس ابتدا حوله را به صورت مثلثی پهن کرده و از یک سمت شروع به تا کردن کنید. پس از اتمام این مرحله، رول‌ها را به صورت حلزونی بپیچید. حالا به کمک یک نوار تزیینی یا روبان، شمایل میوه خود را کامل کنید. خوشبختانه به دلیل تنوع قیمت حوله حمام، می‌توان انواع استخری، تن پوش و دست و صورت را تهیه کرد و هر یک را به یک میوه جذاب استوایی تبدیل کرد.

میوه‌های استوایی؛ جذاب‌ترین روش تزیین حوله عروس

تزیین حوله؛ ساده‌ترین راه برای داشتن حمامی جذاب

در پایان تزیین حوله‌ها علاوه‌بر زیبایی بصری، نشان‌دهنده ذوق و سلیقه شما خواهد بود. هر‌کدام از تزیینات حس‌و‌حال جذابی را به وجود می‌آورند. تفاوتی نمی‌کند که حوله حمام را به شکل صدف پیچیده‌اید یا یک گل؛ تزیین حوله یک راه بسیار ساده برای داشتن حمامی جذاب خواهد بود. نظر شما چیست؟ آیا تا‌به‌حال از این ایده‌ها برای جذابیت بیشتر فضایتان استفاده کرده‌اید؟ آیا ایده دیگری برای تزیین حوله حمام عروس می‌شناسید؟ شما می‌توانید تجربیات یا نظراتتان را با ما و کاربران عزیز دیگر به اشتراک بگذارید.