رنگ سبز، طبیعت زیبا و آرامش‌بخش را تداعی می‌کند. استفاده از دکوراسیون داخلی سبز در خانه، حال‌وحوایی جذاب و آرام به خانه می‌دهد. اگر شما هم به این رنگ زیبا علاقه داشته و قصد استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون داخلی خانه را دارید، قطعا با چالش استفاده از مکمل رنگ سبز در دکوراسیون خانه مواجه خواهید شد. اما با مطالعه این مقاله، که در آن چندین رنگ مکمل برای دکوراسیون سبز معرفی شده است، ما این چالش را برای شما حل کرده‌ایم. با مطالعه این مقاله بهترین مکمل رنگ سبز در دکوراسیون را انتخاب خواهید کرد.

سفید؛ بهترین مکمل رنگ سبز در دکوراسیون

رنگ سفید به‌ دلیل سادگی که دارد به‌راحتی با همه رنگ‌ها ست می‌شود. سفید به‌عنوان مکملی برای رنگ سبز، یک ترکیب زیبا و آرام‌بخش ایجاد می‌کند که در دکوراسیون داخلی بسیار مورد‌استفاده قرار می‌گیرد. سفید باعث تاکید بر تمیزی، روشنایی و احساس آرامش می‌شود و با سبز که نمادی از طبیعت و انرژی است، یک ترکیب هماهنگ و جذاب به‌وجود می‌آورد.

رنگ سبز، طیف وسیعی از رنگ‌ها را شامل می‌شود و رنگ سفید را می‌توان با کل این طیف رنگی، ست کرد. برای مثال یک روتختی سبز یشمی در دکوراسیون سفید و سبک مینیمال اتاق خواب، جذابیت خاصی را به اتاق اضافه می‌کند. به‌طور‌کلی اگر به‌ دنبال دکوراسیونی با سبک مینیمال  مدرن هستید، بهترین رنگ‌، رنگ‌هایی خنثی مانند  سفید یا طوسی هستند.

سفید؛ بهترین مکمل رنگ سبز در دکوراسیون

قهوه‌ای؛ مکمل رنگ سبز در طبیعت

رنگ قهوه‌ای به‌عنوان یک مکمل برای رنگ سبز، ترکیبی طبیعی و زیبا ایجاد می‌کند که در دکوراسیون داخلی مورد‌استفاده قرار می‌گیرد. قهوه‌ای و سبز رنگ‌هایی هستند که در طبیعت همیشه کنار یکدیگر بوده و استفاده از این دو رنگ باهم، حس طبیعت و احساس آرامش و تاز‌گی را زنده می‌کند. اگر می‌خواهید حس طبیعت را در دکوراسیون خانه خود بیشتر حس کنید، علاوه‌بر استفاده از رنگ‌های سبز و قهوه‌ای، می‌توانید از لوازم دکوری فانتزی که با مواد طبیعی ساخته شده است یا حس تازگی دارد نیز استفاده کنید.

در دکوراسیون داخلی، استفاده از رنگ قهوه‌ای به‌عنوان مکملی برای دکوراسیون سبز، احساس گرما و دلنشینی را به فضا اضافه می‌کند. این ترکیب برای اتاق‌های نشیمن، اتاق خواب و فضاهای معیشتی بسیار مناسب است. رنگ قهوه‌ای به دلیل نزدیکی به رنگ خاک، حس طبیعتی و زمینی را به فضا اضافه می‌کند، در‌حالی‌که رنگ سبز نماد زندگی و انرژی است. 

قهوه‌ای؛ مکمل رنگ سبز در طبیعت

رنگ کرمی؛ رنگی خنثی و مکمل رنگ سبز

رنگ کرمی همراه با سبز کنتراست زیبایی به وجود می‌آورد و طراوت و زیبایی بی‌نظیری به خانه شما می‌بخشد. علاوه‌بر این، کرمی رنگی خنثی است؛ بنابراین می‌توانید هنگام طراحی دکوراسیون با سبک‌هایی مثل مدرن یا مینیمال نیز از ترکیب دکوراسیون سبز و کرمی استفاده کنید. برای مقال خرید روتختی سبز در یک اتاق با دیوارهای سبز و کرمی، فضایی آرامش‌بخش را در اتاق خواب ایجاد می‌کند تا با حضور در این فضا، ذهن آرام گرفته و بتوانید خواب خوبی را تجربه کنید.

رنگ کرمی؛ رنگی خنثی و مکمل رنگ سبز

زرد؛ مکمل رنگ سبز در دکوراسیون شاد

اگر به دنبال فضایی شاد و جوان‌پسند می‌گردید، تاثیر رنگ زرد را در کنار سبز دست کم نگیرید. ترکیب رنگ سبز و زرد تقریبا در همه فضاهای خانه قابل‌استفاده است. برای مثال می‌توانید از زرد و سبز پاستلی برای دکوراسیون اتاق خواب کودکان استفاده کنید و زردهای خردلی تیره‌تر را همراه با رنگ سبز مریم گلی یا سبز کله غازی برای دکوراسیون اتاق خواب خودتان به کار بگیرید.

البته این ترکیب رنگی برای دکوراسیون دیگر قسمت‌های خانه مانند آشپزخانه نیز مورد‌استفاده قرار می‌گیرد و محبوبیت و طرفداران فراوانی دارد. انواع مدل رومیزی، روتختی، مبل، فرش و سایر وسایل خانه نیز با تنوع فراوان و مناسب همه سلیقه‌ها در هر دو این رنگ‌ها در بازار وجود دارد.

زرد؛ مکمل رنگ سبز در دکوراسیون

نارنجی؛ آخرین مکمل رنگ سبز در دکوراسیون

اگر برای دکوراسیون داخلی منزل، رنگ‌های گرم را ترجیح می‌دهید، شاید نارنجی بهترین انتخاب برای شما باشد. رنگ نارنجی به فضای خانه حس پویایی و سرزندگی داده و می‌توانید  رنگ‌های سبز جنگلی عمیق را با زیتونی تیره و نارنجی کم‌رنگ ترکیب کنید. تضاد و کنتراست واضحی که بین این رنگ‌ها به وجود می‌آید، دکوراسیون جسورانه فضا را بیشتر به رخ می‌کشد. 

استفاده از دکوراسیون سبز در خانه؛ راهی برای ارتباط با طبیعت

رنگ سبز، رنگ طبیعت است. دکوراسیون داخلی سبز در خانه یا محیط کار، شما حس تازگی و زندگی طبیعت را به فضای خانه می‌آورد. انتخاب مکمل رنگ سبز در دکوراسیون به سلیقه شما ارتباط دارد. رنگ‌های خنثی مانند سفید یا کرمی یا رنگ قهوه‌ای که در طبیعت همیشه کنار رنگ سبز، ظاهر می‌شود یا رنگ‌های مثل زرد و نارنجی، از جمله بهترین مکمل‌ها برای رنگ سبز در دکوراسیون هستند. شما علاوه‌بر این رنگ‌ها، رنگ سبز را با چه رنگ‌‌هایی ست می‌کنید؟ بی‌صبرانه منتظر خواندن تجربیات شما هستیم.