برای دیزاین تخت خواب عروس نیازی به پرداخت هزینه‌های اضافی نیست. با وسایل ساده می‌توانید این کار را انجام دهید. انتخاب هوشمندانه و استفاده از وسایلی مثل بادکنک‌، ریسه‌های ال‌ای‌دی، شال تخت، روتختی، تاج تخت و گل‌آرایی، فضایی رمانتیک برای زوج‌ها به‌وجود می‌آورد. در این مقاله با این ۶ ایده جذاب برای تزیین تخت خواب عروس و داماد آشنا خواهیم شد تا با کمترین هزینه، بهترین تزئین را انجام دهید. اگر شما هم با چالش دیزاین تخت عروس مواجه هستید، این مطلب را از دست ندهید.

۱. برای زیباتر کردن تخت خواب عروس، روتختی را با روش‌های جذاب پهن کنید

یکی از روش‌های جذاب برای پهن کردن روتختی، استفاده از روش لایه‌بندی است. ابتدا یک ملحفه ساده و تک‌رنگ روی تخت پهن کنید. سپس روتختی را به‌طور‌کامل روی ملحفه قرار دهید و گوشه‌های آن را به دقت صاف کنید. برای افزایش زیبایی، می‌توانید یک شال تخت با رنگ متضاد یا مکمل در انتهای تخت قرار دهید. شال را می‌توان به صورت صاف یا چین‌دار روی روتختی پهن کرد تا جلوه‌ای زیباتر ایجاد کند.

همچنین، می‌توانید از بالش‌های تزئینی با طرح‌ها و رنگ‌های متفاوت استفاده کنید. ترکیب چند بالش در اندازه‌های مختلف و چیدمان هنری آن‌ها روی تخت، به دیزاین تخت خواب جلوه‌ای منحصر‌به‌فرد می‌بخشد. به‌عنوان مثال، دو بالش بزرگ در پشت، دو بالش متوسط در وسط و یک بالش کوچک و تزئینی در جلو، ترکیبی زیبا و جذاب به‌وجود می‌آورد.

روتختی جدید دونفره عروس و داماد

جدید‌ترین روتختی‌های دونفره مخصوص عروس و داماد با طراحی جدید و بهترین کیفیت

بهترین جنس روتختی‌های دونفره برای تازه عروس و داماد را با بهترین کیفیت پارچه و مناسب‌ترین قیمت، به‌صورت اینترنتی از صفاهوم تهیه کنید!

انواع روتختی دونفره

یکی دیگر از ایده‌های جالب، استفاده از روتختی‌های دو طرفه است. این روتختی‌ها امکان تغییر دکوراسیون را بدون نیاز به خرید چندین سرویس خواب جدید فراهم می‌کنند. شما می‌توانید هر زمان که بخواهید با برگرداندن روتختی، طرح و رنگ اتاق را تغییر دهید. خوشبختانه به‌دلیل تنوع قیمت سرویس روتختی بهترین گزینه را برای اتاق عروس انتخاب کنید.

روتختی؛ اصلی‌ترین المان برای دیزاین تخت خواب عروس

۲. شال تخت؛ ساده‌ترین اکسسوری تزئین تخت خواب عروس

نحوه پهن کردن شال تخت بسیار متنوع است؛ از پهن کردن شال به‌صورت مستقیم در پایین تخت تا انداختن آن به‌صورت نامتقارن و دلخواه روی روتختی. استفاده از شال‌های رنگی و هماهنگ با اجزای دیگر اتاق، جلوه‌ای بی‌نظیر به تخت خواب می‌دهد. برای انتخاب رنگ شال، به وسایل دیگر مثل رنگ کوسن‌ها یا پرده بالای تخت توجه کنید. شما می‌توانید از رنگ‌های هماهنگ یا مکمل نیز استفاده کنید. برای داشتن یک دیزاین شیک و متفاوت، استفاده از روتختی دونفره شیک در کنار شال‌های زیبا توصیه می‌شود.

شال تخت؛ آسان‌ترین راه برای تزیین تخت خواب عروس

۳. برای تزیین تخت خواب عروس و داماد، از بادکنک‌آرایی استفاده کنید

شما می‌توانید بادکنک‌ها را به‌صورت خوشه‌ای در بالای تخت یا به‌صورت تکی در اطراف تخت قرار دهید. همچنین، ترکیب بادکنک‌ها با اکسسوری‌های دیگری مثل ریسه‌های ال‌ای‌دی و گل‌های طبیعی، زیبایی دو چندانی به فضای اتاق می‌بخشد. انتخاب بادکنک‌هایی هماهنگ با رو تختی عروس، کامل‌کننده این دیزاین خواهد بود. علاوه‌بر این، استفاده از استندهای آماده بادکنک برای دیزاین بالای تخت، گزینه ایده‌آلی به‌شمار می‌رود. با سفارش این استندها، جلوه متفاوتی به اتاق خواهید داد. همچنین شما می‌توانید این استندها را به‌راحتی و با مشاهده آموزش‌های ساده در اینترنت در خانه بسازید.

برای تزیین تخت خواب عروس و داماد، از بادکنک‌آرایی استفاده کنید 

۴. گل‌آرایی؛ جذاب‌ترین ایده تزئین تخت خواب عروس

شما می‌توانید روی روتختی مخمل جدید عروس، گل‌آرایی را به‌بهترین شکل انجام دهید. از گل‌های مثل رز، صد‌تومنی یا نرگس استفاده کنید. با گلبرگ‌های رز می‌توانید روی تخت شکل قلب بکشید یا گلبرگ‌ها رو نامنظم پخش کنید. علاوه‌بر این، اگر تخت عروس طاق داشت، با نصب پرده‌های توری، روی طاق آن را با گل‌های صد‌تومنی یا نرگس دیزاین کنید.

یکی دیگر از جذاب‌ترین ایده تزئین تخت خواب عروس، دیزاین گل‌ها روی شال است. یک پارچه توری همرنگ، روی شال پهن کنید. روی تور یک تکه چوب بلند بگذارید. حالا به کمک گل‌ و برگ‌ها، آن را دیزاین کنید. بهتر است رنگ گل‌ها را با‌توجه‌به هارمونی روتختی انتخاب کنید.

گل‌آرایی؛ ایده‌آل‌ترین ایده تزیین تخت خواب عروس و داماد

5. ریسه‌های ال‌ای‌دی؛ رمانتیک‌ترین ایده تزیین تخت خواب عروس

با استفاده از ریسه‌های ای‌ای‌دی، می‌توانید فضایی دلنشین در اتاق خواب خود ایجاد کنید. در ادامه، چند ایده جذاب برای استفاده از ریسه‌های ال‌ای‌دی در تزیین بالای تخت خواب دو نفره را معرفی می‌کنیم:

  • قاب بالای تخت: ریسه‌ها را به‌شکل مستطیل یا دایره در بالای تخت نصب کنید.
  • پرده نوری: ریسه‌ها را به‌صورت عمودی از سقف تا پایین تخت آویزان کنید تا یک پرده نوری ایجاد شود.
  • قلب نوری: ریسه‌ها را به شکل قلب بچینید و آن‌ها را به دیوار یا سقف بچسبانید.
  • نصب ریسه‌ها به شکل حروف: کلماتی مانند (LOVE) یا (FOREVER) را با ریسه‌ها بنویسید و آن‌ها را به دیوار بچسبانید.
  • نصب ریسه‌ها به شکل ستاره‌ها: ریسه‌ها را به شکل ستاره‌های کوچک و بزرگ نصب کنید.

با استفاده از این ایده‌های جذاب، می‌توانید تخت خواب عروس را به شکلی خاص و رمانتیک تزیین کنید و فضایی بی‌نظیر برای شروع زندگی مشترک خلق کنید. تزیین بالای تخت باکس دو نفره با ریسه‌های ال‌ای‌دی، یکی از بهترین و زیباترین راه‌ها برای ایجاد یک اتاق خواب رویایی و دلنشین است.

ریسه‌های ال‌ای‌دی؛ مناسب‌ترین روش دیزاین تخت خواب عروس و داماد

6. برای تزئین بالای تخت خواب عروس، از تاج غافل نشوید

روی تاج را با وسایلی مثل تور یا پرده‌های اکلیل‌دار به‌راحتی دیزاین کنید. حتی شما می‌توانید با گل‌های ریز یک ریسه بسازید و آن را از تاج تا روتختی امتداد دهید. هم‌چنین قرار دادن شمع‌های زیبا با شکل‌ها و قالب‌های متنوع روی تاج تخت، زیبایی اتاق خواب عروس و داماد را دوچندان خواهد کرد. برای تزیین بالای تخت خواب دو نفره از عکس‌های جذاب عروس و داماد نیز استفاده کنید. با ساخت یک تابلو زیبا پر از عکس‌های دونفره، آن را بالای تخت یا روی تاج قرار دهید.

برای دیزاین تخت خواب عروس و داماد، افراط نکنید!

در این مطلب با ۶ ایده برای دیزاین تخت خواب عروس آشنا شدیم. از انتخاب روتختی‌های جذاب و پر‌شور گرفته تا گل‌‌آرایی و ریسه‌های ال‌ای‌دی، همه و همه بهترین انتخاب برای اتاق زوج‌ها به‌شمار می‌روند. با‌این‌حال توجه کنید که برای دیزاین افراط نکنید!

برای تزیین تخت خواب عروس لازم نیست اتاق را شلوغ کرده یا از همه موارد گفته‌شده را به‌صورت یکجا استفاده کنید. انتخاب دو یا نهایتا سه ایده کافی است. به‌عنوان مثال انتخاب روتختی ابریشمی و شال تخت همراه با تعداد محدود گلبرگ رز بهترین گزینه است. شما چگونه تخت عروس را دیزاین می‌کنید؟