هنگام چیدمان وسایل و دکوراسیون اتاق خواب، اغلب دیوار بالای تخت نادیده گرفته می‌شود؛ در صورتی که می‌توانید روی این قسمت بسیار مانور دهید. گزینه‌های شیک و زیبای زیادی برای دکور بالای تخت پیش روی شماست که انتخاب هر کدام به سلیقه شخص شما و دیگر المان‌های دکوراسیون اتاق خواب بستگی دارد. در این مقاله به 9 ایده جذاب برای تزیین دیوار پشت تخت خواب می‌پردازیم. با مطالعه این مقاله با نظرات حرفه‌ای‌ترین طراحان داخلی دنیا درباره دکوراسیون این قسمت از خانه، آشنا می‌شوید. پس تا انتها همراه ما باشید.

1. گچبری دیوار ساده و شیک برای دکور بالای تخت خواب

همیشه هم لازم نیست برای لاکچری و خاص شدن اتاق خوابتان بابت قیمت رو تختی زیاد هزینه کنید. یکی از ترفندها، این است که اگر سقف اتاق خواب خیلی بلند است، حال و هوای سرد و بی‌روح اتاق را با گچبری بالای تخت تغییر دهید. به این ترتیب، بلندی سقف چندان به چشم نمی‌آید. در تصویر زیر، به هماهنگی تاج تخت خواب با گچبری‌های دیوار پشت آن توجه کنید که به طرز هنرمندانه‌ای، هارمونی چشم‌نوازی بین تخت و دیوار به وجود آمده است.

گچبری دیوار ساده و شیک برای دکور بالای تخت خواب

2. استفاده از گیاهان برای تزیین دیوار پشت تخت خواب

ایده جذاب دیگر برای دکور بالای تخت این است که این فضا را با گل و گیاهان طبیعی پر کنید. البته نباید گلدان‌هایی را در این قسمت قرار دهید که گیاه درون آن‌ها تا روی تختتان بیاید. در عوض گیاهانی را انتخاب کنید که رشد چندان زیادی نداشته و به مراقبت و آب زیاد نیازی نداشته باشند. روی دیوار پشت تخت سکویی درست کرده یا یک شلف دیواری نصب کنید و گلدان‌هایی با گیاهان آپارتمانی روی آن قرار دهید.

استفاده از گیاهان برای تزیین دیوار پشت تخت خواب

3. ست کردن دیوار با روتختی؛ یکی از ایده‌های جذاب دیزاین بالای تخت

یکی دیگر از کارهایی که می‌توانید برای دکور بالای تخت انجام دهید، رنگ کردن این قسمت یا نصب کاغذدیواری‌هایی است که با رنگ روتختی‌تان همخوانی داشته باشد. به این ترتیب، زیبایی اتاق خواب دو چندان می‌شود. توصیه می‌کنیم حداقل به همان اندازه که بابت قیمت روتختی یک نفره هزینه می‌کنید، رنگ کردن دیوار پشت تخت و طرح و نقش کشیدن روی آن را هم جدی بگیرید؛ چرا که با این کار، زیبایی روتختی هم بیشتر به چشم می‌آید.

ست کردن دیوار با روتختی؛ یکی از ایده‌های جذاب دیزاین بالای تخت

4. ایجاد قفسه روی دیوار پشت تخت خواب

این ایده برخلاف آنچه تاکنون درباره ست کردن سرویس روتختی با دیوار پشت تخت و دیگر ایده‌ها توضیح دادیم، فضایی زیبا، آرام و خاص را تداعی نمی‌کند. اما طراحی هوشمندانه‌ای است و کمک می‌کند که علاوه بر تزئین این دیوار خالی، حداکثر استفاده را از فضا ببرید. در تصویر زیر، قفسه‌های توکاری را می‌بینید که درب آن هنرمندانه با طرح مابقی قسمت‌های دیوار تزئین شده است. چه درب این قفسه‌ها باز باشد و چه بسته، از هر دو حالت می‌توانید برای زیباسازی فضای اتاقتان استفاده کنید.

ایجاد قفسه روی دیوار پشت تخت خواب

5. نقاشی دیواری برای تزیین پشت تخت خواب

ایده نقاشی‌های دیواری روش ساده‌ای برای جذاب‌تر کردن فضای اتاق شماست و در سال‌ها اخیر بیشتر مد شده است. با کمی جستجو در فضای اینترنت می‌توانید ایده‌های جذابی برای نقاشی دیوار پشت تخت پیدا کنید؛ اما طرح‌هایی که در آن از رنگ‌های فلزی پررنگ، گل‌ها یا جلوه‌های مرمری استفاده می‌کنند، به فضای اتاق خواب شما شخصیت می‌بخشد. توصیه می‌شود کالای خواب عروس را با نقاشی دیوار پشت تخت ست کنید تا هماهنگی چشم‌نواز آن، زیبایی اتاق را دوچندان کند.

6. نصب آینه‌های کوچک و بزرگ برای دکور بالای تخت

یک ایده عالی مخصوصا برای اتاق خواب‌های کوچک و تاریک این است که آینه‌های متعددی را بالای تخت قرار دهید و به این طریق، فضای چشم‌نوازی را ایجاد کنید که نور را به اتاق شما می‌تاباند. آینه‌هایی با لبه‌های فلزی انتخاب کنید که درخشش بیشتری داشته باشد و آن‌ها را در ارتفاعات مختلف قرار دهید تا دکوراسیون اتاق حرفه‌ای‌تر شود. این مدل دیزاین تخت خواب توجه هر کسی را که وارد اتاقتان شود، به خود جلب می‌کند.

نصب آینه‌های کوچک و بزرگ برای دکور بالای تخت

7. نصب پرده‌های نگارین یا تاپستری برای تزئین بالای تخت

آخرین ایده‌ای که قصد داریم در این مقاله برای دکور بالای تخت معرفی کنیم، نصب پرده‌های نگارین یا تاپستری است. گذاشتن گلدان‌هایی روی سکوهای بالای تخت آرامش‌بخش است اما همیشه هم عملی نیست. یک جایگزین مناسب، نصب پرده‌های نگارین یا فرش‌های سبکی است که طرح و نقوش سنتی دارند. این آثار هنری جلوه بی‌نظیری به این ناحیه از اتاق می‌بخشند.

8. استفاده از بشقاب یا کلاه برای زیبا کردن فضای پشت تخت

یک ترند دوست داشتنی برای دکور دیوار بالای تخت این است که کلاه‌های زیبا را به نمایش بگذارید یا بشقاب‌هایی با طرح‌های گوناگون را در ارتفاع‌های مختلف بالای تخت خود یا روی میز کنار تخت، مانند تصویر زیر، آویزان کنید. ترکیبی از طرح‌های ساده، تک رنگ و طرح‌های شلوغ‌تر دکور اتاقتان را حرفه‌ای‌تر نشان می‌دهد.

9. استفاده از چراغ و آویزهای دیواری برای دکوراسیون دیوار بالای تخت

اگر اهل چیزهای هنری مانند پرده و بشقاب یا کاغذدیواری‌هایی با طرح‌های جسورانه نیستید، یک راه شیک برای دکوراسیون بالای تخت خواب این است که از چراغ یا آویزهای دیواری استفاده کنید. چراغ‌های دیواری کاربردی و زیبا هستند و نورپردازی اتاق خواب را تکمیل می‌کنند. همچنین منبع نور فوق‌العاده‌ای برای مطالعه‌ها شب هنگام‌تان در رختخواب محسوب می‌شوند.

استفاده از چراغ و آویزهای دیواری برای دکوراسیون دیوار بالای تخت

خرید وسایل تزئینی از صفاهوم برای دکور بالای تخت

در این مقاله 9 ایده جذاب برای دکور بالای تخت معرفی کردیم. شما می‌توانید برای هر کدام از ایده‌های فوق لوازم و وسایل موردنیاز را از فروشگاه صفاهوم سفارش دهید و زیبایی اتاق خوابتان را دوچندان کنید. در پایان از شما دعوت می‌کنیم هر سوالی درباره دکوراسیون و تزئین دیوار پشت تخت دارید، در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.