تصور کنید صبح زود جلسه کاری مهمی دارید و آینده شغلی‌تان به آن جلسه بستگی دارد. پس باید خواب شبانه خوبی را تجربه کنید تا صبح قبراق و سرزنده به جلسه بروید. برای اینکه صبح پرانرژی و بانشاطی را آغاز کنید، باید خواب مناسبی را در شب داشته باشید. عوامل مختلفی روی کیفیت استراحت در شب اثرگذار است. خاموش بودن نور، سکوت و آرامش در شب، تشک مناسب، انتخاب بالش استاندارد و گرم‌و‌نرم بودن مکان خواب ازجمله مواردی خواهند بود که خواب شب شما را لذت‌بخش‌تر خواهند کرد. در ادامه این مقاله، به ویژگی‌ها و اندازه استاندارد بالش برای داشتن یک خواب راحت می‌پردازیم.

اندازه استاندارد بالش برای گروه‌های سنی مختلف، متفاوت خواهد بود

اندازه استاندارد بالش به سن و جنسیت افراد بستگی دارد. آناتومی بدن انسان‌ها در گروه‌های سنی مختلف باهم فرق دارد و هر بالشی برای گروه خاصی مناسب است. در فروشگاه‌ها، قیمت بالش بسته‌ به کاربرد و نوع آن متغیر خواهد بود. درنظر داشته باشید بالشی که برای بزرگسالان مناسب است، برای نوزادان یا کودکان اصلا مناسب نیست.

جلوگیری از گردن‌درد با استفاده از بالش استاندارد

اندازه استاندارد بالش عروس برای خانم‌ها

اگر خانم هستید و به کیفیت خوابتان اهمیت می‌دهید، باید اطلاعات کاملی درباره اندازه استاندارد بالش عروس یا معمولی مناسب داشته باشید. اندازه استاندارد بالش برای بانوان 74 در 48، 90 در 60 و 70 در 50 خواهد بود. مناسبت‌ترین ارتفاع بالش برای خانم‌ها بین 8 تا 10 سانتی‌متر است. بسیاری از خانم‌ها بالش‌های نرم و راحت را می‌پسندند و علاقه‌ای به بالش‌های سفت ندارند. بهترین انتخاب برای این خانم‌ها، بالش میکروفایبر بوده که به بالش پر قو معروف شده است.

اندازه استاندارد بالش طبی برای آقایان

تجربه خواب دلچسب در شب برای همه افراد، ازجمله آقایان، اهمیت بالایی دارد. اندازه استاندارد بالش طبی برای آقایان نیز مانند بانوان 70 در 50، 74 در 48 و 90 در 60 خواهد بود. ارتفاع بالش آقایان بهتر است 12 تا 16 سانتی‌متر باشد. بسیاری از مردان برای بهبود کیفیت خواب از بالش طبی استفاده می‌کنند. بالش‌های طبی به بالش‌های درمانی معروف‌اند و برای درمان کمردرد و دردهای موجود در گردن مورد استفاده قرار می‌گیرند.

اندازه استاندارد بالش برای نوزادان

انتخاب بالش مناسب، یکی از مواردی است که در سلامت نوزادان تاثیر به‌سزایی دارد. توصیه می‌شود نوزادان تا یک سالگی روی بالش نخوابند؛ زیرا جمجمه سر آن‌ها شکل نگرفته است. بالش‌های معمولی مشکلاتی را برای نوزادان به وجود می‌آورد که ازجمله آن می‌توان به رفلاکس معده اشاره کرد. سایز استاندارد بالش برای نوزادان ابعادی 25 در 35 سانتی‌متری دارد. همچنین ارتفاع بالش نوزادان باید 5 تا 7 سانتی‌متر باشد تا گردن آن‌ها دچار آسیب نشود.

جلوگیری از گردن‌درد در نوزادان با استفاده از بالش استاندارد

چرا باید از بالش استاندارد استفاده کنیم؟

آیا تابه‌حال برایتان پیش آمده است که به‌خاطر گردن‌درد از خواب بپرید؟ متاسفانه یکی از دلایل این بیدار شدن‌های ناگهانی در نیمه‌شب، استفاده از بالش‌های نامناسب است. خوابیدن روی بالش‌های غیراستاندارد باعث آسیب به مهره‌های گردن و کمر می‌شود و روی سلامتی تاثیر می‌گذارد. اگر به سلامتی ستون فقراتتان اهمیت می‌دهید، حتما از بالش استاندارد استفاده کنید. بالش‌های غیراستاندارد مشکلاتی ازجمله گرفتگی بدن، کمردرد، سردرد و مشکلات گوارشی و تنفسی را در پی دارد.

استفاده از بالش نامناسب؛ یکی از دلایل شایع سردرد

بله، درست خواندید. یکی از دلایل سردردهای شدید در شب، استفاده از بالش نامناسب محسوب می‌شود. وضعیت گردن روی بالش بسیار مهم است. وقتی از بالش نامناسب استفاده می‌کنید، به رشته‌های عصبی گردن فشار وارد می‌شود و شما با سردرد از خواب می‌پرید. گاهی حتی ممکن است صبح با سردرد از خواب بیدار شوید و تا شب کسل باشید.

بالش غیراستاندارد باعث گردن‌درد می‌شود

آیا شما هم از گردن‌درد رنج می‌برید؟ دردهای عضلانی در گردن و شانه یکی از دلایل استفاده از بالش نامناسب است. وقتی روی بالش غیراستاندارد و نازک می‌خوابید، تعادل گردن و ستون فقرات به‌هم می‌خورد. اگر بالش استاندارد ندارید اصلا روی شکم نخوابید؛ چراکه گردن‌درد را تشدید می‌کند. این‌بار بالش مناسبی بخرید و از راحتی گردن و شانه در شب لذت ببرید.

ایجاد مشکلات تنفسی و گوارشی با استفاده از بالش غیراستاندارد

تابه‌حال اصطلاح «آپنه خواب» را شنیده‌اید؟ این اصطلاح مربوط به زمانی است که تنفس در خواب به‌طور مکرر قطع می‌شود. وقتی روی بالش نامناسب بخوابید، وضعیت سر بهینه نیست. در این شرایط، تنفس محدود می‌شود و ممکن است از خواب بیدار شوید. همچنین بالش‌های کهنه محل مناسبی برای انواع قارچ‌ها و گردوغبارها خواهند بود. پس بهتر است هر 2 سال یک‌بار بالشت زیر سرتان را تعویض کنید تا دچار بیماری‌های تنفسی نشوید.

بسیاری از افراد دوست دارید دکوراسیون خانه‌شان را مدام تغییر دهند. اگر برای زیبایی میز ناهارخوری به‌دنبال رومیزی می‌گردید، رانر رومیزی بهترین انتخاب برای شیک‌پسندان و کدبانوهای باسلیقه خواهد بود.

بالش نامناسب؛ یکی از دلایل کمردردهای صبحگاهی

تابه‌حال کمردردهای صبحگاهی را تجربه کرده‌اید؟ یکی از دلایل کمردردهای شدید و طاقت‌فرسا، استفاده از بالش نامناسب است. در دنیای امروز، بسیاری از افراد با کمردرد دست‌وپنجه نرم می‌کنند. یکی از دلایل کمردردهای شدید و طاقت‌فرسا، استفاده از بالش نامناسب است. بالش‌های خیلی نرم یا خیلی سفت از گردن پشتیبانی نمی‌کنند و ستون فقرات گردن را از حالت تراز خارج می‌کنند. این تراز نبودن باعث می‌شود به عضلات گردن و شانه فشار وارد شود و پایین کمر در حالت غیرطبیعی قرار بگیرد. برای جلوگیری از کمردرد و تجربه خوابی دلچسب در شب، باید بالش طبی مناسب و استانداردی را انتخاب کنید.

اندازه استاندارد بالش به جنسیت و گروه‌ سنی افراد بستگی دارد

بهترین الیاف برای بالش‌های استاندارد

احتمالا برای شما هم این سوال پیش آمده که بهترین الیاف برای بالش کدام است؟ در بالش‌های استاندارد دو نوع الیاف به‌کار گرفته می‌شود؛ الیاف طبیعی یا الیاف مصنوعی. در ادامه، انواع الیاف بالش را به شما معرفی می‌کنیم و به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

الیاف مصنوعی، بهترین الیاف برای بالش استاندارد

افرادی که حساسیت دارند بهتر است از بالش‌هایی با الیاف مصنوعی استفاده کنند؛ چراکه از ایجاد آلرژی جلوگیری می‌کند. اگر بالش با الیاف مصنوعی دارید، خیالتان برای شست‌وشوی آن راحت باشد. این نوع بالش‌ها به‌راحتی در ماشین لباسشویی شسته می‌شوند.

الیاف طبیعی، بهترین گزینه برای پوست‌های حساس

الیاف پشمی یا الیاف طبیعی از پشم گوسفند تهیه می‌شوند و برای پوست‌های حساس بسیار مناسب‌اند. بالش‌های پشمی دوام بیشتری دارند و مانع از عرق کردن در شب می‌شوند. برای تجربه یک خواب خوب، از بالش‌های پشمی استفاده کنید.

بالش‌ پشمی مناسب برای پوست‎های حساس

خرید بالش استاندارد و مناسب از فروشگاه اینترنتی صفاهوم

استفاده از بالش مناسب نقش مهمی در جلوگیری از آسیب‌های جدی به ستون فقرات، گردن، سر، شانه‌ها و لگن دارد. داشتن بالش استاندارد باعث آرامش در خواب می‎‎‌شود و صبحی دل‌انگیز را برای شما به ارمغان می‌آورد. با خرید بالش مناسب، به سلامت خود و خانواده اهمیت دهید و خواب خوبی را تجربه کنید. توجه داشته باشید که بالشت مناسب برای هر گروه سنی متفاوت خواهد بود؛ مخصوصا نوزادان که جمجمه سرشان در حال شکل‌گیری است. برای خرید انواع بالش استاندارد می‌توانید به فروشگاه اینترنتی صفاهوم اعتماد و خوابی باکیفیت و آرام را تجربه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با کارشناسان صفاهوم، با شماره ۰۳۱۳۲۲۳۰۱۹۶ تماس بگیرید.