در یک نظرسنجی مشخص شده است که 78 درصد از زنان باردار برای داشتن خوابی راحت، دچار مشکل می‌شوند. دوران بارداری، دوران بسیار مهم و حساسی است که نیاز به مراقبت‌های فراوان حتی هنگام خواب دارد. یکی از عوامل موثر و مهم برای داشتن خواب کافی و سالم کالای خواب باکیفیت و مرغوب است.

تشک مناسب زنان باردار، از بخش‌های مختلف بدن خانم‌ها هم‌چون کمر، شکم، گردن و سایر اندام‌های مادر مراقبت می‌کند و خواب راحت‌تری را برایشان به ارمغان می‌آورد. تشک مخصوص بارداری باید مشخصات و ویژگی‌های به‌خصوصی داشته باشد تا تاثیرات مثبتی روی خواب زنان باردار بگذارد. اگر قصد آگاهی بیشتر در مورد تشک مناسب برای خانم های باردار را دارید، این محتوا برای شما نوشته شده است.

تشک مخصوص بارداری باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

رایج‌ترین نحوه خوابیدن در دوران بارداری که کلیه پزشکان آن را توصیه می‌کنند، خوابیدن به پهلو است؛ بنابراین برای این مدل خوابیدن، باید از تشک مخصوص بارداری با استانداردهای مناسبی استفاده کرد. تشک طبی فنری یا طبی برای زنان باردار، با مشخصات و ویژگی‌های به‌خصوصی در بازار موجود است که این کالای خواب را از سایر تشک‌های معمولی متمایز می‌کند. برخی از این ویژگی‌ها عبارت‌اند از:

 • قابلیت شستشو در ماشين لباسشويی و استفاده آسان از آن‌ها
 • جلوگیری از افتادگی شكم و كمردرد در دوران بارداری
 • داشتن استراحت و خواب راحت برای مادران باردار
 • مناسب برای دوران شير‌دهی به‌منظور قرار گرفتن صحیح نوزاد روی پای مادر
 • طول بالا و انعطاف‌پذيری مناسب برای زنان باردار
 • حفظ حالت ارتجاعی بعد از استفاده يا شست‌وشو
 • مناسب برای استفاده بعد از عمل جراحی و پوشش عالی برای كل ناحيه پشت بدن
 • ساخته‌شده از مواد طبیعی و ضد‌حساسیت

نکته مهم در دوران بارداری این است که با افزایش وزن بدن، استاندارد سفتی و نرمی تشک تغییر می‌کند. به‌همین دلیل در دوران بارداری به یک تشک با استحکام عالی نیاز است. در این دوران یک تشک سفت و مستحکم بسیار بهتر از یک تشک نرم، از ستون فقرات مادر محافظت می‌کند. در‌نتیجه، انتخاب یک تشک بارداری مناسب در این دوران حساس، بسیاری از مشکلات و دغدغه‌های مادران را رفع خواهد کرد.

خرید یک تشک با استحکام و انعطاف‌پذیری مناسب برای دوران بارداری

بررسی مزایای خرید تشک بارداری و استفاده از آن

تشک بارداری یکی از کالاهای مورد‌نیاز برای خانم‌های باردار است که مزایای بی‌شماری برای آن‌ها خواهد داشت. بهترین تشک برای خانم های باردار اغلب با طراحی خاصی تولید و عرضه می‌شود که با تغییر شکل و انحنای بدن مادران باردار در این دوران هماهنگی خاصی دارد. در دوران بارداری باید از بهترین الیاف برای داخل بالش و تشک استفاده شود که در تولید تشک مخصوص بارداری، این نکته نیز درنظر‌گرفته شده است. هم‌چنین این کالای خواب به زنان باردار کمک می‌کند در طول دوران بارداری، بهترین فرم بدنی خود را داشته باشند و از این طریق سلامت جنینشان را نیز تضمین کنند. در ادامه مزایای استفاده از تشک مناسب برای خانم های باردار بررسی شده است.

مزایای تشک مخصوص بارداری؛ کاهش فشارهای وارده به جنین

کاهش فشارهای وارده به جنین؛ یکی از مزایای حیاتی تشک بارداری

وقتی از بهترین حالت برای خوابیدن در دوران بارداری استفاده کنید، جنین نیز در بهترین حالت خود قرار می‌گیرد. شما با استفاده از تشک مخصوص بارداری، می‌توانید این امکان را برای خود فراهم کنید تا هنگام خواب، فشارهای وارده به جنین را کاهش دهید.

از این مسئله به‌هیچ‌عنوان ساده و به‌‌راحتی عبور نکنید؛ زیرا با رعایت نکردن شکل صحیح بدن در هنگام خواب در دوران بارداری، جنین در داخل رحم با مشکلات متعددی روبه‌رو خواهد شد. در نتیجه استفاده از تشک بارداری، کمک می‌کند تا صدمات ناشی از بی‌توجهی برای جنین پیش نیاید.

داشتن خواب طولانی‌تر و با‌کیفیت‌تر با استفاده از تشک مخصوص بارداری

داشتن خوابی آرام و با‌کیفیت و استراحت کافی در دوران بارداری، استرس، تنش و ناراحتی را از مادر دور می‌کند. به‌همین دلیل با خرید روتختی و تشک مناسب بارداری با استانداردهای بالا، قطعا بهترین کیفیت خواب و استراحت را در زمان بارداری تجربه خواهید کرد.

جلوگیری از کمردرد‌های شدید با استفاده از بهترین تشک بارداری برای خانم های باردار

تشک مناسب برای خانم های باردار به‌گونه‌ای طراحی شده است که از دردهای گوناگون دوران بارداری جلوگیری کرده و شدت بسیاری از دردها را کاهش می‌دهد. در واقع تشک‌های بارداری در محافظت از کمر، گردن، زانو و شکم، بسیار موثر و مفید خواهد بود و دردهای ناشی از حاملگی را به حداقل می‌رساند.

جلوگیری از کمردرد‌های شدید با استفاده از بهترین تشک بارداری برای خانم های باردار

پیامد استفاده نکردن از تشک مخصوص بارداری؛ افزایش دردهای مفصلی و اختلال در خواب

استفاده از کالای خواب و تشک‌های غیر‌استاندارد و نامناسب در دوران بارداری ممکن است مشکلاتی را برای مادر و هم‌چنین جنین به‌همراه داشته باشد. برخی از زنان باردار در این دوران خصوص در ماه‌های پایانی بارداری، به توصیه پزشک باید استراحت مطلق داشته باشند؛ در این صورت با استفاده تشک‌های طبی استاندارد مخصوص بارداری این استراحت برایشان خسته‌کننده و همراه با درد نخواهد بود.

تشک‌های غیر استاندارد به مهره‌های کمر آسیب جدی رسانده و موجب درد‌های بسیاری در ناحیه‌های گردن و کمر می‌شوند. هم‌چنین بیشتر تشک‌های غیر‌استاندارد در دوران بارداری، با پارچه‌های نامرغوب و بی‌کیفیتی که دارند، موجب بروز حساسیت در بدن مادران می‌شوند. تشک‌ مناسب برای خانم‌های باردار نه تنها از آسیب رسیدن به مهره‌های کمر جلوگیری می‌کند، بلکه فشار‌های وارده به جنین را نیز کنترل خواهد کرد. در نتیجه‌ بهتر است از بهترین تشک برای خانم‌های باردار استفاده شود.

پیامد استفاده نکردن از تشک مخصوص بارداری؛ افزایش دردهای مفصلی و اختلال در خواب

راهنمای خرید تشک بارداری و توجه به نکات مهم

برای خرید تشک‌های بارداری، باید به موارد بسیاری توجه کرد تا بتوان بهترین تشک برای خانم های باردار را تهیه کرد. اگر به برخی عوامل مهم در خرید تشک مخصوص بارداری توجه کنید، قطعا باکیفیت‌ترین و استانداردترين تشک را خریداری خواهید کرد.  این نکات شامل موارد ذکرشده زیر خواهد شد:

 • از یک تشک با ارتفاع استاندارد استفاده کنید تا رفتن به رخت‌خواب و بلند‌شدن از آن مشکل نباشد.
 • از تشک‌هایی استفاده کنید که رویه آن در تابستان خنک و در زمستان گرم باشد تا دمای بدن مادر را متعادل نگه دارد.
 • به پارچه رویه تشک دقت کنید که از الیاف ضد‌حساسیت با لایه مخصوص ترموباند باشد تا از تعریق بدن جلوگیری کند.
 • رویه تشک باید از سفتی مناسب برخوردار باشد تا هنگام دراز کشیدن روی آن گود نشود و شیب‌دار نباشد.
 • تشکی را خریداری کنید که ستون مهره را به خوبی پشتیبانی کند و گودی کمر را از بین ببرد.
خرید تشک بارداری؛ انتخاب یک تشک با ارتفاع استاندارد و رویه مناسب

خرید تشک بارداری استاندارد از صفاهوم با قیمت مناسب

در این مقاله سعی کردیم تا شما را با کاربردها، مزایا، مشخصات و ویژگی‌های تشک‌های بارداری آشنا کنیم. اکنون دریافتیم که داشتن تشک بارداری تاثیر بسیاری در راحتی خواب زنان باردار خواهد داشت. با استفاده از بهترین تشک برای خانم های باردار، جنین به‌خوبی می‌تواند در بدن مادر رشد کند. هم‌چنین مادر باردار نیز با خوابیدن روی این تشک‌ها، از دردهای دوران بارداری خلاص خواهد شد.

فروشگاه اینترنتی صفاهوم با بررسی‌های دقیق، خرید آنلاین تشک‌های بارداری استانداردی را برای شما فراهم ساخته است که تا با خیالی آسوده خرید کرده و از نتیجه رضایت کاملی داشته باشید. برای آشنایی کامل و کسب اطلاعات بیشتر در مورد تشک‌های بارداری صفاهوم پیشنهاد می‌کنیم با شماره 03132230196 تماس بگیرید.