هیچ‌کس دوست ندارد بعد از پایان یک روز خسته‌کننده و دوش گرفتن، بدن خود را با یک حوله بدبو خشک کند! بوی بد حوله به تن می‌ماند و حس تمیزی و تازگی بعد از استحمام را از بین می‌برد. این اتفاق اصلاً خوشایند نیست؛ به همین دلیل تصمیم داریم در ادامه این مقاله، راهکارهای ساده و کاربردی برای از بین بردن بوی حوله را با شما به اشتراک بگذاریم. با ۵ دقیقه زمان گذاشتن برای خواندن این مقاله، برای همیشه از شر حوله‌های بدبو خلاص شوید.

علت بوی بد حوله؛ رشد انواع قارچ و میکروب در بافت حوله‌ها

بسیاری از افراد با وجود این که بهداشت و نظافت را کاملاً رعایت می‌کنند، همچنان از بوی بد حوله خود شکایت دارند. علت اصلی بو گرفتن حوله، رشد قارچ و میکروب در بافت آن است. در ادامه مهم‌ترین علت‌های بو گرفتن حوله را بررسی می‌کنیم.

حوله‌های بی‌کیفیت و نامرغوب؛ یکی از مهم‌ترین علت‌های بو گرفتن حوله

علت بوی بد حوله ممکن است به دلیل کیفیت نامناسب حوله باشد. حوله‌هایی که متریال نامرغوب و پلاستیکی دارند، پس از چند بار استفاده به‌سادگی بو می‌گیرند. همان‌طور که هنگام خرید روتختی باید به کیفیت محصول توجه کرد، هنگام خرید حوله نیز مرغوب بودن آن را مدنظر قرار دهید.

محبوس شدن رطوبت در بافت حوله؛ تبدیل شدن حوله به خانه قارچ‌ها و باکتری‌ها

اصلی‌ترین علت بوی بد حوله، ماندن رطوبت درون آن است. محبوس شدن رطوبت در حوله تن پوش و حوله دست‌وصورت، آن‌ها را به بهترین مکان برای رشد انواع قارچ و میکروب تبدیل می‌کند. رشد قارچ و میکروب در حوله، بوی نامطبوعی به آن می‌دهد.

شستشوی نامناسب؛ علت بوی بد حوله در اکثر مواقع

شستشوی نامناسب علت بوی بد حوله در بسیاری از موارد است؛ باقی‌ ماندن مواد شوینده در حوله استخری، حوله تن‌پوش و حوله دست‌وصورت انواع قارچ و میکروب را به خود جذب می‌کند و باعث ایجاد بوی بد در آن می‌شود. شستن نامناسب بدون استفاده از مواد شوینده مرغوب نیز بوی بد حوله را تشدید می‌کند.

فرسودگی حوله و بافت قدیمی؛ کمک به رشد و تکثیر باکتری‌ها

حوله‌های قدیمی نیز به دلیل از دست دادن بافت متراکم و پوسیدگی بر اثر شستشوی مداوم، محیط مناسبی برای رشد قارچ‌ها و میکروب‌‌ها هستند؛ همین موضوع دلیلی برای بو گرفتن حوله‌ها محسوب می‌شود.

آشنایی با علت‌های بو گرفتن حوله، تشخیص روش مناسب برای از بین بردن بوی نامطبوع آن را آسان‌تر می‌کند. در ادامه آسان‌ترین روش‌های رفع بوی بد حوله را بررسی می‌کنیم.

ماندن رطوبت در حوله؛ علت اصلی بو گرفتن حوله

روش‌های خانگی از بین بردن بوی حوله؛ ۴ راهکار آسان و کاربردی

حال که با چند علت بوی بد حوله آشنا شدید، بهتر است روش‌های رفع بوی حوله را بررسی کنیم. برای از بین بردن بوی حوله روش‌های خانگی بسیار آسانی وجود دارد. با شستن حوله‌ها و خشک کردن کامل آن‌ها، می‌توان از بو گرفتن حوله جلوگیری کرد. موارد زیر کاربردی‌ترین و آسان‌ترین روش‌ها برای رفع بوی حوله هستند:

از بین بردن بوی حوله با مواد شوینده مرغوب؛ نفوذ آنزیم‌ها و بوی خوب درون حوله

آسان‌ترین راه‌حلی که برای از بین بردن بوی نم حوله به ذهن می‌رسد، شستشوی آن با یک شوینده مرغوب است. مواد شوینده باکیفیت، بوی خوبی دارند و با نفوذ به اعماق بافت حوله، بوی لذت‌بخشی به آن می‌بخشند. برای شستن حوله پانچو کودک از مواد شوینده ملایم‌تر برای جلوگیری از ایجاد حساسیت پوستی در کودکان استفاده کنید. آنزیم‌های موجود در مواد شوینده مرغوب با نفوذ به بافت حوله همه قارچ‌ها و میکروب‌های موجود در آن را از بین می‌برد. با استفاده مداوم از شوینده‌های باکیفیت، از رشد قارچ و میکروب‌ها جلوگیری خواهید کرد.

از بین بردن بوی بد حوله با مواد شوینده آنزیم‌دار در ماشین لباسشویی

رفع بوی بد حوله با سرکه سفید

یکی از روش‌‌های خانگی برای رفع بوی نم حوله، استفاده از سرکه سفید است. سرکه سفید با خاصیت اسیدی که دارد، همه آلودگی‌ها و باکتری‌ها را از درون بافت حوله از بین می‌برد. در این روش یک فنجان سرکه سفید را در مخزن پودر ماشین لباسشویی بریزید و برنامه مخصوص شستشوی حوله را فعال کنید. برای رفع بوی نم کلاه حمامی و انواع حوله‌ها با سرکه، به استفاده از پودر لباسشویی و نرم‌کننده نیازی نیست.

از بین بردن بوی نم حوله با سرکه سفید

از بین بردن بوی نم حوله با ترکیب نوشابه و سرکه؛ بهترین ترکیب برای شستشوی پارچه‌ها

ترکیب نوشابه و سرکه به جز فوران کردن و ایجاد کوه آتش‌فشان، بهترین ترکیب برای شستشوی انواع پارچه‌ها و منسوجات محسوب می‌شود. این ترکیب تاثیر بی‌نظیری برای از بین بردن بوی نم حوله دارد. در این روش لازم نیست از همان ابتدا نوشابه و سرکه را با هم ترکیب کنید؛ بلکه ابتدا در چرخه اول حوله را با بالاترین درجه حرارت با استفاده از نوشابه بشویید. در مرحله بعدی، یک فنجان سرکه سفید را اضافه کنید تا با خاصیت اسیدی خود، همه آلودگی‌ها، میکروب‌ها و کپک‌ها را از بین ببرد.

رفع بوی نم حوله با استفاده از حرارت مایکروویو؛ بهترین روش رفع بوی نم حوله کوچک

رفع بوی نم حوله با استفاده از حرارت مایکروویو، برای حوله‌هایی با سایز کوچک بهترین روش محسوب می‌شود. در این روش کافی است حوله را به اندازه کافی مرطوب کنید و به مدت ۳ دقیقه در مایکروویو یا سولاردوم قرار دهید. در این روش نیازی به استفاده از مواد شوینده نیست. هنگام خارج کردن حوله از مایکروویو، از داغ نبودن آن اطمینان پیدا کنید.

در همه این روش‌‌ها تمرکز اصلی روی از بین بردن قارچ، میکروب، باکتری و انواع آلودگی‌های موجود در بافت حوله است؛ زیرا این موارد علت بوی بد حوله هستند. نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید، کامل و اصولی خشک کردن حوله است، در غیر این صورت، همه زحمات شما در شستن حوله از بین می‌رود. حوله را ترجیحا با تابش مستقیم نور آفتاب خشک کرده و از قرار دادن آن در محیط‌های مرطوب مانند حمام خودداری کنید.

راه‌های جلوگیری از بو گرفتن حوله؛ تعویض و شستشوی به موقع حوله‌ها

روش‌های از بین بردن بوی بد حوله را بررسی کردیم، الان باید با راه‌های جلوگیری از ایجاد بوی بد حوله آشنا شویم. برای جلوگیری از بو گرفتن حوله، نکات زیر را رعایت کنید:

  • پس از استفاده از ماشین‌لباسشویی، درب آن را باز بگذارید تا مخزن ماشین کاملاً خشک شود. بسیاری از اوقات علت بوی بد حوله، به دلیل بوی بد ناشی از رطوبت درون ماشین‌لباسشویی است.
  • حوله‌ها را پس از هر بار استفاده به‌طور کامل، ترجیحا با تابش مستقیم نور خورشید و در فضای باز، خشک کنید.
  • حوله یک وسیله شخصی است؛ به‌هیچ‌وجه به‌صورت اشتراکی از این وسیله استفاده نکنید. استفاده از حوله مشترک، علاوه بر آلوده شدن حوله، احتمال انتقال انواع بیماری‌ها و عفونت‌های پوستی را بالا می‌برد.
  • حوله‌ها را پس از هر ۲ یا ۳ بار استفاده کردن، با استفاده از شوینده‌های باکیفیت بشویید.
  • هر ۱ تا ۲ سال یکبار، حوله‌های قدیمی را با حوله‌های جدید جایگزین کنید. هنگام خرید حوله حتما کیفیت آن را مدنظر قرار دهید.

با رعایت همین چند نکته ساده به‌راحتی می‌توان از ایجاد بوی بد و بوی نم حوله جلوگیری کرد. اگر با رعایت کردن همه این نکات، باز هم حوله بوی نامطبوعی داشت؛ آن را با حوله‌ای جدید جایگزین کنید.

خرید حوله باکیفیت؛ بهترین راه جلوگیری از بو گرفتن حوله

خرید حوله‌های باکیفیت از صفاهوم بدون نگرانی بابت بو گرفتن آن‌ها

در این مقاله، علت بوی بد حوله و راهکارهایی برای از بین بردن بوی حوله را بررسی کردیم. انواع حوله‌ها از حوله دست‌وصورت گرفته تا حوله تن‌پوش، در صورت عدم رعایت نکات بهداشتی به‌سرعت بوی نامطبوعی می‌گیرند. این بوی بد، اغلب اوقات ناشی از رطوبت و رشد قارچ‌ها درون بافت حوله است؛ البته کیفیت حوله در بو گرفتن آن بی‌تاثیر نیست. حوله‌های باکیفیت علاوه‌بر این که عمر بیشتری دارند، بسیار بعید است که بو بگیرند.

با خرید انواع حوله دست‌وصورت، حوله تن‌پوش و حوله استخری از فروشگاه صفاهوم، سال‌ها از داشتن حوله‌ای باکبفیت و بدون بو لذت ببرید. برای خرید انواع حوله محصولات صفاهوم در بخش فروشگاهی را مشاهده کنید یا با شماره 03132230196 تماس بگیرید.