حوله حمام یکی از وسایل بهداشتی است که همه ما در زمان خرید آن وسواس و تردیدهای بسیاری داریم. دائم نگرانیم که حوله‌ خریداری شده ماندگاری بالایی دارد یا خیر، پرز می‌دهد یا کیفیت بالایی دارد؟ یا مدام از خود سوال می‌پرسیم حوله خریداری شده را چگونه باید بشوییم که رنگ آن از بین نرود. اما هیچ‌وقت به سایز بندی حوله تن پوش فکر نمی‌کنیم. با تصور این اشتباه که حوله تن پوش برای هر سایزی مناسب است اقدام به خرید می‌کنیم و بعد از اولین استفاده متوجه می‌شویم حوله اندازه تن ما نیست. گاهی اوقات حوله خریداری شده بسیار بزرگ و گاهی اوقات بسیار کوچک و تنگ است. بهترین راهکار این است که با روش‌های سایز بندی و اندازه گیری حوله تن پوش همان‌طور که در ادامه این مقاله توضیح می‌دهیم آشنا باشیم.

جدول سایز بندی حوله تن پوش، اندازه گیری حوله تن پوش بر اساس سایز سرشانه

خرید حوله تن پوش هم مانند خرید لباس نیاز به اطلاع از سایز افراد دارد. همان‌طور که برای خرید لباس به جثه و قد افراد توجه می‌شود باید برای خرید حوله تن پوش هم این موارد در نظر گرفته شود. یکی از روش‌های اندازه گیری حوله پالتویی یا تن پوش که در جدول سایز بندی آمده اندازه سرشانه افراد است. به عبارت دیگر برای اینکه خرید رضایت‌بخشی داشته باشید و اندازه حوله تن پوش را به درستی انتخاب کنید باید به اندازه سرشانه افراد آگاه باشید.

راهنمای اندازه گیری حوله تن پوش براساس اندازه سرشانه به شرح زیر است:

 • برای افرادی که سرشانه‌های کوچکی دارند باید حوله تن پوش سایز small خریداری کنید.
 • برای افرادی که سرشانه‌های متوسطی دارند باید حوله تن پوش زنانه یا حوله تن پوش مردانه سایز medium بخرید.
 • برای افرادی که سرشانه‌های بزرگی دارند باید حوله‌ پالتویی با سایز large انتخاب کنید.
 • بری افرادی که سرشانه‌های خیلی بزرگی دارند باید حوله پالتویی با سایزهای x large و xx large یا حوله تن پوش سایز بزرگ خریداری شود.
جدول سایز بندی حوله تن پوش در صفاهوم

سایز بندی حوله تن پوش با توجه به قد افراد

اندازه گیری حوله تن پوش علاوه‌بر روش سایز بندی سرشانه، از طریق قد افراد نیز امکان پذیر است. یکی از مهم‌ترین دلایل انتخاب حوله پالتویی این است که کل قد را می‌پوشاند و مانند یک لباس بلند پوشیده می‌شود. با این ویژگی هیچ فردی در معرض سرمای هوا قرار نمی‌گیرد و امکان بروز بیماری‌ها کاهش پیدا می‌کند. اندازه برخی از حوله‌های پالتویی تا مچ پا و برخی دیگر تا ساق پا است. انتخاب اندازه قد حوله تن پوش زنانه یا مردانه کاملا سلیقه‌ای است و بستگی دارد که تا چه میزان ارتفاعی برای پوشش حوله مد نظرتان باشد.

اندازه‌های قدی حوله تن پوش به شرح زیر است:

 • حوله‌های سایز متوسط یا medium: از سر شانه تا پایین 115 سانتی‌متر
 • حوله‌های سایز بزرگ یا large: از سر شانه تا پایین 125 سانتی‌متر
 • حوله‌های سایز خیلی بزرگ یا x large: از سرشانه تا پایین 135 سانتی‌متر
 • حوله‌های سایز xx large یا حوله تن پوش سایز بزرگ: از سرشانه تا پایین 145 سانتی‌متر
پارچه حوله تن پوش

نکات مهم درباره اندازه گیری حوله تن پوش قدی که باید بدانید

اگر قصد خرید حوله تن پوش برای هر یک از اعضای خانواده یا حتی قصد خرید ست حوله عروس و داماد را دارید باید به به نکات زیر توجه کنید:

 1. اگر می‌خواهید حوله تن پوش تا مچ پا باشد باید اندازه قدتان را از سرشانه تا مچ پا بدانید.
 2. اگر می‌خواهید حوله‌ای بخرید که تا ساق پا باشد باید از اندازه سر شانه تا مچ پا بین 20 تا 30 سانتی‌متر کم کنید.
 3. اگر می‌خواهید حوله تن پوش تا زانو را بپوشاند باید از سر شانه تا زانو را اندازه بگیرید یا اینکه از اندازه سر شانه تا مچ پا بین 40 تا 50 سانتی‌متر کم کنید.
 4. برای نتیجه‌گیری نهایی هم اندازه‌های به دست آمده را با اندازه قد حوله مورد نظر تطبیق دهید و نزدیک‌ترین قد را انتخاب کنید.
حوله تن پوش سایز بزرگ

اندازه گیری حوله تن پوش برای کودکان

وقتی صحبت از خرید حوله برای کودکان می‌شود همه به فکر انتخاب بهترین مارک حوله تن پوش هستند. همچنین با توجه به پوست لطیف کودکان می‌خواهند که حوله‌ای مناسب با پوست آن‌ها خریداری کنند. اما از اندازه حوله تن پوش کودکان غافل می‌شوند.

اندازه حوله تن پوش کودک و نوجوان از همان روزهای ابتدای تولد و دوران نوزادی تعیین می‌شود. سایزهای 60، 70، 80، 90، 100 و 110 متعلق به حوله تن پوش نوزادی تا نوجوانی است. برای اینکه بهترین اندازه حوله پوشیدنی کودک را به دست آورید قد کودک را از سرشانه تا مچ پا باید اندازه بگیرید و حوله مناسب را بخرید. به‌یاد داشته باشید برای تعیین اندازه سایز حوله تن پوش کودک نیازی به کم کردن قد و سایز ندارید.

حوله تن پوش سایز 100 برای بزرگسالان

صفاهوم فروشنده بهترین انواع حوله تن پوش برای همه اعضای خانواده

در این مقاله به‌طورکامل درباره روش‌های اندازه گیری حوله تن پوش از طریق جدول سایز بندی حوله تن پوش صحبت کردیم. فکر می‌کنید خرید حوله استخری راحت‌تر است یا حوله‌های تن پوش؟ آیا شما تجربه‌ای در زمینه خرید حوله تن پوش با سایز اشتباه و نادرست را دارید؟ از چه ملاکی برای تعیین سایز درست حوله پالتویی استفاده می‌کنید. ما از خواندن تجربیات و نظرات شما در انتهای این صفحه خوشحال می‌شویم، پس لطفا همین حالا نظراتتان را با ما و خوانندگان مجله صفاهوم به اشتراک بگذارید.