خرید سیسمونی یکی از شیرین‌ترین و البته حساس‌ترین خریدهایی است که افراد در طول زندگی انجام می‌دهند. فراهم کردن لوازم آسایش و ملزومات نوزاد از یک طرف سرشار از شیرینی و لذت است و از سوی دیگر پر از جزئیات و نکاتی که باید حتما به آن‌ها توجه کرد. می‌توان گفت سرویس خواب نوزاد اصلی‌ترین خرید در سیسمونی به حساب می‌آید. به همین دلیل در سال‌های اخیر دنیایی از رنگ، طرح و کیفیت‌های متنوع از این وسایل در بازار وجود دارند. اما کدام یک از آن‌ها انتخاب مناسبی است؟ چه مدل یا جنسی از سرویس خواب نوزاد برای شما کاربردی‌تر است و اصلا یک سرویس خواب استاندارد باید دارای چه ویژگی‌های مهمی باشد؟ اگر این سوالات هنگام خرید دغدغه شماست، این مطلب را دنبال کنید تا کامل‌ترین راهنمای خرید سرویس خواب نوزاد را به شما بگوییم.

سرویس خواب نوزاد شامل چه چیزهایی است؟

اولین سوالی که هنگام خرید با آن مواجه می‌شوید این است که اصلا سرویس خواب چه وسایلی را در برمی‌گیرد و چه تکه‌هایی اضافی هستند. به طور کلی انتخاب لوازم سرویس خواب به فضای اتاق نوزاد، فضای کلی خانه و نیاز و استفاده شما از هر وسیله بستگی دارد.

اگر می‌خواهید بهترین و کامل‌ترین سیسمونی را برای فرزند خود تهیه کنید، باید در لیست خرید سرویس خواب لوازمی مانند تخت، کمد لباس، ویترین اسباب بازی، دراور نوزاد و شلف دیواری را قرار دهید. کالای خواب و اکسسوری‌های مرتبط با این سرویس نیز بخش کامل کننده اتاق نوزاد هستند.

اگر فضای اتاق نوزاد شما کوچک است و یا بودجه کافی برای تهیه همه این لوازم ندارید، تخت نوزاد و کمد لباس را در اولویت خرید قرار دهید و در صورت نیاز دراور را نیز به خرید خود اضافه کنید.

کامل ترین سرویس خواب نوزاد

مهم‌ترین نکات برای خرید تخت نوزاد؛ لیستی از استانداردهای حیاتی

تخت نوزاد مهم‌ترین بخش سرویس خواب است. کودک شما قرار است در چندماه اول تولد خود، بیشترین زمان زندگی را در تخت خواب بگذراند. به همین دلیل کیفیت این بخش را دست کم نگیرید. برای انتخاب یک تخت کاربردی و استاندارد، باید به نکات زیر توجه کنید.

1- ابعاد استاندارد تخت نوزاد در سرویس سیسمونی چقدر است؟

ابعاد تخت نوزاد هم مانند اندازه استاندارد تخت کودک نکته مهمی است که در زمان خرید سیسمونی باید به آن توجه کنید. این روزها ابعاد مختلفی از تخت نوزاد در فروشگاه‌های سیسمونی وجود دارند. برای خرید یک تخت نوزاد با اندازه استاندارد، باید به دو عامل اندازه اتاق و بهترین ابعاد برای قرار گرفتن نوزاد توجه کنید. بهترین طول تخت برای نوزاد از 140 آغاز می‌شود و این اندازه حداقل می‌تواند پاسخگوی نیاز کودک تا حدود 3 سالگی باشد. برای این اندازه استاندارد به راحتی می‌توانید لحاف متناسب را در بازار پیدا کنید.

اگر فضای اتاق شما کوچک است، می‌توانید این اندازه را تا 130 سانتی‌متر نیز کاهش دهید. اما طول کمتر از 130 چندان کارآمد نیست و با توجه به رشد سریع نوزاد در یک سال اول زندگی، خیلی زود کاربری خود را از دست خواهد داد.

بهترین عرض برای تخت نوزاد 80 تا 90 و استانداردترین ارتفاع آن نیز 100 تا 110 سانتی‌متر است.

ابعاد استاندارد تخت نوزاد

2- جنس تخت نوزاد؛ بررسی ایمنی تخت سیسمونی قبل از خرید

مهم‌تر از ابعاد تخت، ایمنی و جنس آن است. محبوب‌ترین و البته به صرفه‌ترین جنس تخت سیسمونی، ام‌دی‌اف است. اما هنگام سفارش باید پیش از هرچیز، نگاهی به گارد تخت نوزاد، استحکام پایه‌ها و کفی تخت بیندازید. بهتر است که کفی تخت، تخته چوب یکسره باشد. بنابراین سعی کنید کفی‌های الواری را برای تخت نوزاد انتخاب نکنید.

مهم‌ترین بخش ایمنی تخت گارد آن است. گارد تخت همان میله‌های کنار تخت هستند که از افتادن نوزاد جلوگیری می‌کنند. بهترین محافظ تخت نوزاد، محافظ‌های متحرک هستند. چرا که با بالا و پایین آوردن آن می‌توانید ساده‌تر نوزاد را جابجا کنید.

البته این روزها در ست کالای خواب کودک علاوه‌بر تشک و لحاف نوزادی، بالش‌ها و کوسن‌هایی به عنوان محافظ نیز قرار داده می‌شوند.

استاندارد گارد تخت نوزاد

3- انتخاب زیباترین سرویس خواب نوزاد؛ بهترین انتخاب برای سیسمونی

بعد از استاندارد و دوام، توجه به زیبایی و شکل ظاهری تخت نوزاد نیز از مهم‌ترین نکاتی است که باید به آن توجه کنید. شما حداقل این سرویس خواب را به مدت 3 سال در خانه خود دارید. به همین دلیل بهتر است محصولی را انتخاب کنید که ساده‌تر باشد و با هر دکوراسیونی به خوبی هماهنگ شود.

یکی دیگر از مزایای ساده بودن سرویس خواب نوزاد، این است که می‌توانید با تعویض روتختی به اشکال دلخواه، تغییری چشمگیر در اتاق ایجاد کنید. برای مثال سرویس تخت سفید همانقدر که می‌تواند با روتختی صورتی و قرمز هماهنگ باشد، با سرویس روتختی نوزادی طرح زرافه آبی نیز زیبا خواهد بود.

زیباترین لحاف نوزاد برای سیسمونی

بهترین ‌روتختی و کالای خواب نوزاد چگونه است؟

بعد از انتخاب و خرید سرویس خواب نوزاد، نوبت کامل کردن این ست زیبا و دلنشین است. برای انتخاب کالای خواب، علاوه‌بر اینکه باید به زیبایی و رنگ غالب سیسمونی توجه کنید، نکاتی را برای استاندارد آن در نظر بگیرید.

1- خرید کالای خواب طبی؛ سلامت نوزاد را فراموش نکنید

خرید کالای خواب طبی علاوه‌بر اینکه به کیفیت خواب نوزاد کمک می‌کند، شما را از سلامت او نیز مطمئن خواهد کرد. برای مثال انتخاب لحاف یا پتوهای نایلونی علاوه‌بر اینکه خطر ایجاد حساسیت پوستی برای نوزاد را به همراه دارند، راحتی چندانی ندارند. بالش طبی نوزاد، تشک طبی با ضخامت استاندارد و لحاف پنبه‌ای بهترین گزینه‌ها برای سیمونی نوزاد هستند. اندازه استاندارد بالش برای نوزاد نیز یکی دیگر از موارد مهمی است که باید به آن دقت کنید.

بهترین تشک برای نوزاد

2- خرید ست کالای خواب چندتکه؛ خرید مجموعه بهتر از خرید تک

اگر قصد خرید هر تکه از کالای خواب را به صورت جداگانه دارید، کمی در میان انواع کالای خواب چندتکه جستجو کنید. انتخاب یک مجموعه کالای خواب علاوه‌بر اینکه نمای سرویس خواب شما را زیباتر می‌کند، به صرفه‌تر خواهد بود. برای مثال انتخاب سرویس روتختی نوزاد طرح جغد به صورت مجموعه‌ای از لحاف، بالش و دیگر کالای خواب موردنیاز نوزاد، شما را از گذراندن وقت بیشتر در بازار برای خرید تک تک کالاها بی نیاز می‌کند. سرویس لحاف نوزاد یکی از کاربردی‌ترین کالای خواب نوزاد به شمار می‌رود که باعث کاهش هزینه‌های خرید سیسمونی هم می شود.

خرید کالای خواب نوزاد از صفاهوم

جزئیات سیمونی نوزاد؛ لوازم غیرضروری اما کاربردی در سرویس خواب

بسیاری از لوازم چوبی که این روزها در اتاق نوزاد قرار می‌گیرند، از ملزومات سیسمونی نیستند. اما با توجه به فضا و نیاز خود می‌توانید این جزئیات سرویس خواب را نیز به همراه تخت و کمد خریداری کنید.

تخت چرخدار کنار تخت پدر و مادر یکی از این لوازم است که در یک ماه اول تولد، وسیله‌ای بسیار کاربردی به حساب می‌آید. مبل شیردهی برای نشستن مادر در اتاق نوزاد و میز تعویض پوشک نیز از دیگر لوازم چوبی سیسمونی هستند که وجود آن‌ها اگرچه غیرضروری است، اما فرایند مراقبت از نوزاد را برایتان ساده‌تر خواهد کرد.

میز تعویض پوشک در سیسمونی نوزاد

خرید بهترین کالای خواب نوزاد برای سیسمونی از صفاهوم

انتخاب جنس، رنگ و طرح مناسب کالای خواب سیسمونی چندان ساده نیست. اما ما در فروشگاه اینترنتی صفاهوم این خرید را ساده کرده‌ایم. شما می‌توانید انواع کالای خواب به ویژه کالای خواب نوزاد مانند سرویس تشک و لحاف خواب نوزاد را با طرح‌های زیبا و متنوع و با کیفیت مطمئن و فوق‌العاده، در سایت ببینید و بعد از بررسی کامل اطلاعات آن، به سادگی آن را سفارش دهید.

خرید شما از هر نقطه ایران، در سریع‌ترین زمان ممکن یعنی بین 1 تا 3 روزکاری، با بهترین بسته‌بندی به دست شما خواهد رسید. برای کسب اطلاعات بیشتر و یا دریافت مشاوره خرید می‌توانید با شماره 32223334-031 در ارتباط باشید.