زیبایی در عین سادگی است. شاید این جمله را زیاد شنیده باشید ولی باید بدانید که در هرجایی حتی برای سبک دکوراسیون هم این جمله صادق است. زیبایی که سادگی سبک دکوراسیون مینیمال به زندگی شما می‌‌دهد باورنکردنی و غیر قابل انکار است. در حقیقت خصوصیت سبک مینیمال در سادگی است.

سبک دکوراسیون مینیمال سبکی است که در عین سادگی، آرامش خاصی به خانه شما می‌دهد. در ادامه این مقاله درباره جزییات و ویژگی‌های سبک مینیمال با شما صحبت خواهیم کرد. بعد از خواندن این مطلب و پیاده سازی دکوراسیون مینیمال از آرامش و لذت غیر قابل وصفی که به خانه می‌دهد لذت ببرید.

رنگ،  اولین عنصر تاثیرگذار در سبک مینیمال در خانه

هر سبک دکوراسیونی المان‌ها و ویژگی‌های خاص خودش را دارد. انتخاب پالت رنگی هر سبک دکوراسیون، اولین کاری است که برای پیاده‌سازی آن باید انجام دهید. معمولا رنگ‌های روشن در پالت رنگی دکوراسیون مینیمال قرار می‌گیرند.

رنگ‌های سفید و شیری به دلیل حس پاکی که در ما ایجاد می‌کنند فضا را مینیمال‌تر و ساده‌تر از چیزی که هستند نشان می‌دهند. اگر دوست دارید که فضا کاملا سرد و خنثی نشود از یک رنگ گرم در کنار سایر رنگ‌ها استفاده کنید.

سبک دکوراسیون مینیمالیسم برای چیدن وسایل خانه

تاثیر نورپردازی در زیبایی یک سبک دکوراسیون را نباید نادیده گرفت

شیوه نورپردازی برای هر سبک دکوراسیون متفاوت با سایر سبک‌ها است. با نورپردازی می‌توان فضا را کوچک‌تر یا بزرگ‌تر نشان داد. در سبک دکوراسیون مینیمال فضای خانه باید روشن و غرق در نور باشد.

استفاده از نور خورشید در طول روز برای پیاده‌سازی این سبک دکوراسیون در خانه اهمیت بسیار زیادی دارد. اگر خانه یا پنجره‌های شما آفتاب‌گیر نیستند، با استفاده از لامپ و روشنایی مصنوعی، نور اتاق را در طول روز تامین کنید.

نورپردازی، یکی از مهم‌ترین اصول سبک دکوراسیون مینیمال

اکسسوری‌های کوچک و مینیمال، زیبایی خانه شما را چند برابر می‌کنند

در سبک دکوراسیون مینیمال کالا و منسوجات خانه باید ساده و عاری از هر گونه تجملات انتخاب شوند. وسایلی با طرح‌های ساده و رنگ‌های روشن به‌راحتی می‌تواند آرامش و زیبایی را در خانه شما ایجاد کند. بهتر است رنگ وسایل خود را از پالت و هارمونی رنگ دکوراسیون مینیمال انتخاب کنید تا هماهنگی و زیبایی خانه شما چند برابر شود.

استفاده از دکوری‌های خاص، خصوصیات سبک مینیمال

پیاده‌سازی مدرنیسم در پذیرایی خانه با سبک دکوراسیون مینیمال

سبک مینیمال با سبک مدرن شباهت‌های بسیار زیادی دارد. سادگی، استفاده از المان‌ها با طرح و رنگ ساده و پرهیز از تجمل‌گرایی و رنگ‌های جیغ در هر دو سبک دیده می‌شود. بنابراین با پیاده‌سازی سبک مینیمال، مدرنیسم را نیز وارد زندگی خود کرده‌اید.

در پذیرایی‌هایی که به سبک مینیمال دیزاین و چیده می‌شوند مبلمانی ساده و معمولا از جنس چوب استفاده می‌شود. مبل‌های سبک مینیمال، مکعب یا مستطیلی شکل بوده و معمولا به‌صورت راحتی یا کاناپه انتخاب می‌شوند. معمولا برای میز جلوی کاناپه رومیزی شیک و ساده‌ای انتخاب می‌کنند و گلدان طبیعی کوچکی را روی آن قرار می‌دهند.

معمولا در سبک دکوراسیون مینیمال از فرش یا قالیچه استفاده نمی‌کنند و برای زمین از پارکت‌هایی با رنگ روشن و ساده استفاده می‌کنند.

دکوراسیون مینیمال اتاق خواب، آرامش، زیبایی و مدرنیته در کنار هم

در اتاق خواب از وسایل مینیمال و کم زرق و برق استفاده کنید. سرویس خواب، ست کمد و حتی ست حمام خود را ساده و با رنگ‌های روشن تهیه کنید. کوچک‌ترین جزییات را در نظر بگیرید و رنگ وسایل کوچک را با وسایل بزرگ‌تر و مهم‌تر ست کنید.

در حمام و سرویس بهداشتی نیز اصول رنگ‌بندی را رعایت کنید و سعی کنید رنگ وسایلی که برای حمام یا دستشویی می‌خرید در پالت رنگی سبک دکوراسیون مینیمال وجود داشته باشد. برای مثال می‌توانید از رنگ‌های سفید، شیری، یاسی و کرم برای حوله تن پوش زنانه و مردانه استفاده کنید.

روتختی و کوسن‌های تخت را ساده انتخاب کنید و به جای استفاده از لامپ، آباژور یا نورهای مخفی را در اتاق خواب خود به کار بگیرید.

دکوراسیون مینیمال اتاق خواب، آرامش، زیبایی و مدرنیته در کنار هم

آشپزخانه مدرن با کمک سبک مینیمال، فضای بیشتر همراه با زیبایی

برای آشپزخانه به سبک مینیمال، استفاده از لامپ و چراغ‌های متعدد را فراموش نکنید. هیچ وسیله‌ای را روی میز، کابینت و گوشه و  کناره‌های آشپزخانه نچینید و همه وسایل را داخل کابینت‌ و قفسه‌ها جا دهید. از رنگ‌های روشن و براق برای رنگ کابینت‌ها استفاده کنید و طر‌ح‌های چوبی تیره رنگ را فراموش کنید.

از میز و صندلی‌های تکی بیشتر استفاده کنید و طرح و رنگ آن‌ها را مطابق پالت رنگی سبک دکوراسیون مینیمال انتخاب کنید.

معمولا در هنگام خرید سرویس پلاستیکی آشپزخانه عروس، ست سرویس بهداشتی را هم خریداری می‌کنند. بهترین ست سرویس بهداشتی جهیزیه را بر اساس رنگ مناسب با کیفیت بالا انتخاب و تهیه کنید. سعی کنید ست سرویس بهداشتی را با طرح‌های ساده و رنگ‌های روشن خریداری کنید تا مطابق با اصول سبک مینیمال پیش بروید.

آشپزخانه مدرن با کمک سبک مینیمال

خرید بهترین و باکیفیت‌ترین وسایل دکوراسیون خانه از صفاهوم

انتخاب دکوراسیون و نحوه چیدمان خانه یکی از دغدغه‌های اصلی هر فرد باسلیقه‌ای محسوب می‌شود. سبک دکوراسیون مینیمال به دلیل فضای مدرن و زیبایی که ایجاد می‌کند مورد توجه خانم‌ها به‌خصوص عروس خانم‌ها قرار گرفته است. هر کسی می‌تواند بک دکوراسیون مینیمال را با کمترین هزینه و با استفاده از وسایل ساده و مینیمال در خانه خود پیاده‌سازی کند.

مدرن و شیک بودن سبک دکوراسیون مینیمال باعث شده است که عروس خانم‌های زیادی برای خرید و چیدن جهیزیه خود این سبک زیبا را انتخاب کنند. ما در این مقاله جزییات و ویژگی‌های مهم سبک دکوراسیون مینیمال را برای شما توضیح دادیم. امیدواریم که برای چیدن یک دکوراسیون زیبا به شما کمک کرده باشیم.

در فروشگاه صفائی اصفهان بهترین منسوجات و کالای خانه را با قیمتی مناسب در اختیار مشتریان قرار داده شده است. همچنین می‌توانید با مشاوران ما با شماره 32223334-031 تماس بگیرید و برای خرید محصولات، مشاوره رایگان دریافت کنید.