داشتن خانه‌ای با دکوراسیون زیبا، خواسته همه افراد باسلیقه است؛ اما وسایل دکوراتیو گران‌قیمت، بسیاری از افراد را به داشتن همان دکوراسیون معمولی قانع می‌کند. شاید فکر کنید فقط با صرف هزینه گزاف امکان ساخت دکوراسیون چشم‌نواز و منحصربه‌فرد را دارید و به تزیین خانه با تغییرات جزئی و ارزان توجه نکرده باشید؛ اما باید به شما بگوییم که اشتباه می‌کنید! ما قصد داریم در این مقاله ۷ ایده جذاب برای تزیین خانه با وسایل ارزان را معرفی کنیم. اگر خانه‌ای با متراژ کم دارید و می‌پرسید «تزیین خانه کوچک با وسایل ساده» را به چه شکل انجام دهیم، پیشنهاد می‌کنیم خواندن این مقاله را از دست ندهید.

۱. رنگ‌آمیزی دیوار و وسایل قدیمی؛ به خانه خود روح تازه‌ای ببخشید!

رنگ‌آمیزی دیوار یا وسایل قدیمی خانه که رنگ‌و‌روی آن‌ها رفته است، یکی از ساده‌ترین و ارزان‌ترین راه‌ها برای تغییر دکوراسیون خانه به شمار می‌رود. با قلم‌مو بزرگ و ظرف رنگ یکی از دیوارهای سالن یا اتاق را به‌عنوان نقطه کانونی رنگ‌آمیزی کنید و وسایل تزیینی مختلف مثل تابلو، قاب عکس یا آینه کوچک را روی آن نصب کنید. همچنین با رنگ کردن دوباره وسایل قدیمی خانه که رنگشان رفته است، تغییر چشم‌نواز محسوسی را در تزیین خانه خود حس خواهید کرد.

یکی از راه‌های جذاب برای تزیین خانه با وسایل ساده، ترکیب رنگ سرد و گرم در وسایل اتاق است. با این کار تعادل رنگ‌ها در تزیین اتاق‌خواب خود حفظ می‌کنید و فضای داخلی غنی ایجاد می‌شود. به‌عنوان مثال می‌توانید تختخواب را پشت‌ به دیوار زرشکی رنگ اتاق قرار دهید و رنگ روتختی جدید خود را از بین یکی از رنگ‌های سرد مانند سورمه‌ای یا آبی تیره انتخاب کنید. با انتخاب رنگ‌های غالب گرم یا سرد می‌توانید فضایی شاد و پرنشاط یا آرام و صمیمی را ایجاد کنید.

رنگ کردن دیوار برای تزیین خانه با وسایل ارزان

۲. وصل کردن ریسه نوری؛ عنصری خاص برای تزیین خانه با وسایل ساده

ریسه نوری یک وسیله ارزان‌قیمت ولی بسیار زیبا برای تزیین خانه کوچک با وسایل ساده است. از ریسه‌های نوری می‌توانید دور کتابخانه، تخت، میز، مبل یا روی دیوار و حتی روی پرده‌های سالن و اتاق استفاده کنید. برای چشمگیر کردن نمای روبه‌روی پرده سالن، در کنار خرید رومیزی، وصل کردن چند ریسه نوری از بالای پرده را دست‌کم نگیرید. انعکاس نور ریسه‌ها روی رومیزی‌های گیپور جلوه‌ای خیره‌کننده را به نمایش می‌گذارد.

تزیین خانه با وسایل ساده با نصب ریسه نوری 

۳. از گلدان‌ها برای تکمیل تزیین خانه با وسایل ارزان استفاده کنید

یکی دیگر از عناصر به‌شدت کاربردی در تزیین خانه با وسایل ارزان و ساده، استفاده از گلدان‌های متنوع گل‌ و گیاه‌های طبیعی است. گل‌های طبیعی سبب ایجاد شادابی و نشاط در فضای خانه و همچنین تصفیه هوا نیز می‌شوند. گلدان‌ها را می‌توان در نقاط مختلف خانه از جمله کنار پرده، درب‌ خانه، اپن آشپزخانه، کابینت و روی میزهای عسلی و میز ناهارخوری قرار داد.

ترکیب یک گلدان شیک با رانر ترمه، روی میز عسلی زیبایی خانه شما را دوچندان می‌کند. به‌طورکلی قیمت رانر رومیزی بسته به اندازه و نوع رانری که قصد خرید آن را دارید متفاوت است. برای اینکه دکوراسیون قسمت‌های مختلف خانه با یکدیگر هماهنگ باشند، به شما خرید سرویس رومیزی رانر را پیشنهاد می‌کنیم. سرویس‌های رانر رومیزی معمولا حاوی یک رانر میز ناهارخوری و چندتکه رانر کوچک‌تر برای میزهای عسلی هستند.

گلدان برای تزیین خانه با وسایل ارزان

۴.نصب تابلو هنری روی دیوار؛ یک ایده جذاب برای تزیین خانه با وسایل ساده و ارزان

برای چشم‌نواز کردن تزیین خانه با وسایل ارزان، دکور دیوارهای خانه با تابلوهای هنری و عکس‌های خانوادگی یک انتخاب عالی است. با کمی خلاقیت می‌توانید با استفاده از وسایل دورریختنی مثل در بطری، پارچه‌های اضافی دورریز، چوب بستنی و موارد این‌چنینی تابلوهای تزیینی جدید، منحصربه‌فرد و کم‌هزینه خلق کنید. دیوار پشت تخت خواب باكس در اتاق‌خواب، یکی از بهترین محل‌ها برای نصب تابلوهای هنری یا عکس خانوادگی است. دیوار پشت تخت را به‌عنوان نقطه کانونی اتاق نیز می‌توان استفاده کرد. نقطه کانونی معمولا رنگی متفاوت از دیوارهای دیگر اتاق دارد و روی آن انواع تابلوها برای زیبایی بیشتر نصب می‌شود.

نصب تابلوهای هنری برای تزیین خانه با وسایل ساده

۵.تزیین خانه با آینه؛ مینیمالیسم را به تزیین خانه با وسایل ساده بیاورید

قرار دادن انواع آینه در قسمت‌های مختلف داخلی ساختمان یکی از ایده‌های جذاب برای تزیین خانه با وسایل ساده است. دیوار مبلمان، کنار در ورودی خانه، اتاق‌خواب و ستون‌های خانه ازجمله نقاطی هستند که با قرار دادن یک آینه دکوراتیو در آنجا، دکوراسیونی جذاب و منحصربه‌فرد خلق می‌کنید. یک آینه‌قدی در ورودی خانه، آن نقطه را به گوشه‌ای دنج و دوست‌داشتنی تبدیل می‌کند. همچنین اگر قصد چینش متفاوت اتاق به سبک مینیمال را دارید، قرار دادن آینه دکوراتیو مینیمال روی یکی از دیوارهای اتاق‌خواب، یک ایده ارزان‌قیمت اما خاص برای تغییر دکوراسیون اتاق به شمار می‌رود؛ زیرا آینه یکی از عناصر اصلی در دکوراسیون به سبک مینیمال است.

استفاده از آینه در تزیین خانه به سبک مینیمال

۶.ساخت قفسه دیواری ایده‌ای کاربردی برای تزیین خانه کوچک با وسایل ساده است

شلف یا قفسه دیواری نوعی طبقه‌بندی دیواری است که می‌توان از آن‌ها بجای بوفه‌های بزرگ و گران‌قیمت، برای تزیین خانه کوچک با وسایل ساده استفاده کرد. خانه‌های کوچک امروزی گنجایش قرار گرفتن بوفه و کتابخانه‌های بزرگ را ندارند؛ ازاین‌رو قفسه دیواری یک انتخاب عالی و هدفمند برای تزیین خانه‌های متراژ پایین است. بر‌اساس فنگ شویی اتاق خواب، چیدمان فضای داخلی باید منظم و اصولی باشد به‌طوری‌که انرژی و آرامش را در اتاق حفظ کند. شلف روی دیوار در اتاق‌خواب علاوه‌بر محلی برای گذاشتن انواع وسایل و ایجاد نظم در اتاق، یک دیزاین شیک و چشم‌نواز را نیز به اتاق می‌بخشد.

تزیین خانه کوچک با شلف دیواری جادار

۷.کوسن‌های رنگارنگ؛ عنصر کوچک اما دوست‌داشتنی در طراحی دکوراسیون داخلی

کوسن‌های رنگی و طرح‌دار یکی از در دسترس‌ترین لوازم برای تزیین خانه با وسایل ساده هستند. با در نظر گرفتن یک طیف رنگی هماهنگ با رنگ دیزاین کلی خانه برای کوسن‌ها، هارمونی زیبایی بین وسایل خانه ایجاد کنید. ترکیب رنگ‌های سرد و گرم در وسایل مختلف خانه مثل مبل، کوسن مبل، پرده و وسایل دکوراتیو دیگر، یکی از ایده‌های ساده اما خاص برای داشتن خانه‌ای با فضای گرم و صمیمی است. با این کار به دکوراسیون خانه تنوع و شادابی می‌بخشید.

تغییر دکوراسیون خانه با استفاده از کوسن‌های رنگارنگ

با ساده‌ترین وسایل، خانه خود را سرشار از حس آرامش و صمیمیت کنید

در این مقاله روش‌ها و ایده‌های ساده و ارزان برای داشتن خانه‌ای شیک را بررسی کردیم. هم‌چنین ایده‌هایی همچون نصب قفسه دیواری، قرار دادن آینه قدی، نصب تابلوهای هنری و وصل کردن ریسه نوری را شرح دادیم. با کمی خلاقیت و ابتکار در استفاده از وسایل ساده و ارزان، می‌توان دکوراسیونی چشم‌نواز و منحصربه‌فرد خلق کرد. به یاد داشته باشید که زیبایی خانه در گرو تجملات و هزینه‌های گزاف نیست، بلکه در ایجاد فضایی گرم و صمیمی برای داشتن احساس آرامش و خوشایندی است. اگر شما نیز ایده‌ای برای تزیین خانه با وسایل ارزان و ساده دارید، پیشنهاد خود را داخل قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.