از دیزاین همیشگی تخت خود خسته شدید و به فکر ایجاد دکوراسیون جدید هستید؟ به نظر شما توجه به چه فاکتورهایی برای تغییر دکوراسیون تخت مهم است؟ شاید با  افزایش روز روزافزون قیمت وسایل مختلف برای دیزاین تخت نگران هستید که نتوانید از پس تغییر دکوراسیون بربیایید. ما به شما قول می‌دهیم که بعد از خواندن این مقاله با ایده‌‌های ساده، کاربردی و ارزان آشنا می‌شوید و در نهایت با اطلاعات کامل برای تغییر دکوراسیون تخت خود اقدام می‌کنید.

1. روتختی؛ مهم‌ترین عامل در دیزاین تختخواب

برای تغییر دکوراسیون تخت، تاثیر تغییر روتختی را دست‌کم نگیرید. برای این منظور، نیازی نیست که از روتختی‌ گران‌قیمت استفاده کنید. اضافه کردن روتختی جدید که با روبالشی و کوسن‌های روی تخت از لحاظ ترکیب رنگ، هارمونی داشته باشد، باعث تغییر در دیزاین تخت خواب می‌شود. برای مثال اگر طرفدار سبک بوهو هستید، خرید روتختی‌ های طرح‌دار در رنگ‌های مختلف، باعث ایجاد تغییر چشمگیری در اتاق خواب و تخت می‌شود و روح تازه‌ای به آن می‌دهد.

خرید روتختی در رنگ‌های جذاب ایده کاربردی برای دیزاین تخت خواب 

2. استفاده از شال تخت؛ اکسسوری جذاب برای دیزاین اتاق‌خواب

استفاده از اکسسوری‌های مخصوص تخت، برای مثال شال تخت، زیبایی و جذابیت خاصی را به آن می‌دهد. شما می‌توانید بر اساس دیزاین اتاق‌خواب و تخت، شال‌هایی با بافت‌های ریز یا درشت در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف را خریداری کنید و با آن‌ها به‌راحتی دیزاین تخت را تغییر دهید. ما در فروشگاه صفاهوم علاوه‌بر شال تخت، اکسسوری‌های دیگری نیز برای زیباتر کردن فضای خانه و اتاق‌خواب عرضه می‌کنیم. برای مثال می‌توانید با خرید شال مبل از فروشگاه صفاهوم، زیبایی و جذابیت بیشتری را در قسمتی از خانه خلق کنید و از آن لذت ببرید.

3. روبالشی؛ آیتمی کاربردی در دیزاین تخت

ما در دورانی زندگی می‌کنیم که برای تغییر دیزاین تخت هزاران ایده کاربردی و ارزان وجود دارد. برای مثال، اگر طرفدار طرح‌های شاد هستید، با خرید روبالشی‌ پنبه‌ای طرح‌دار به‌راحتی دیزاین تخت را تغییر دهید و از آن لذت ببرید. البته این مورد فقط محدود به روبالشی نمی‌شود؛ برای ایجاد هارمونی بیشتر روبالشی با روتختی می‌توانید  روتختی‌ پنبه دوزی شده را انتخاب کنید و جذابیت خانه خود را دوچندان کنید. 

استفاده از روبالشی‌ها برای تغییر در دیزاین تخت‌خواب

4. دیزاین تخت خواب با ریسه‌های نور؛ بهترین انتخاب برای عروس و داماد

هر چقدر از زیبایی دیزاین تختخواب با ریسه‌‌های نور بگوییم کم است. برای این ایده با توجه‌به‌ رنگ سرویس روتختی، می‌توانید ریسه‌های نور را در رنگ‌های مختلف انتخاب کنید و قسمتی از آن را روی تخت قرار دهید. استفاده از ریسه‌های نور علاوه‌بر زیبایی تخت، جلوه خاصی در شب به اتاق شما نیز می‌دهد.

5. تاج تخت؛ ایده‌ای نو برای تغییر دیزاین تخت

یکی از ایده‌های کاربردی برای ساختن اتاق خواب رویایی، استفاده از تاج تخت است. انتخاب متریال برای طراحی آن با‌توجه‌به عواملی مانند، سن، جنسیت و سلیقه افراد تعیین می‌شود. در حالت کلی مواد اولیه‌ای که برای ساخت تاج تخت می‌توانید استفاده‌کنید به شرح زیر هستند: 

  • گچ
  • نقاشی روی دیوار
  • کاغذ دیوار
  • کناف
  • آجر نما نسوز
  • چوب

اگر انتخاب شما برای طراحی کلی اتاق خواب و تخت، دیزاین مینیمال است، انتخاب تاج تخت، باعث زیبایی و جذابیت بیشتر اتاق می‌شود و فضای گرم و صمیمی‌تری می‌سازد.

تاج تخت در انواع مختلف ایده کاربردی برای دیزاین تخت‌‌خواب

برای دیزاین تختخواب به چه مواردی باید توجه کرد؟

اگر برای تغییر دیزاین تخت سردرگم هستید و نمی‌دانید از کجا و چگونه تغییر را آغاز کنید و به چه مواردی اهمیت دهید، ما در ادامه شما را راهنمایی می‌کنیم. 

جنسیت، سن و سلیقه افراد؛ عاملی مهم در دیزاین تختخواب

انتخاب دیزاین مناسب برای تختخواب به جنسیت، سن و سلیقه شخصی افراد وابسته است. برای مثال فردی که مرحله نوجوانی را می‌گذراند، شاید تمایل داشته‌ باشد از روتختی و روبالشتی که تصویر قهرمان‌های مورد علاقه‌اش روی آن هک شده استفاده کند. یا فرد دیگری با انتخاب روتختی ساده و مینیمال برای تخت‌خواب احساس بهتری داشته باشد. با‌توجه‌به این موضوع بهتر است قبل از تصمیم‌‌‌گیری برای انتخاب دیزاین تخت، کاملا به این مورد فکر کنید.

دیزاین مینیمال یکی از گزینه‌های موجود برای تغییر تخت‌خواب 

ما در مجموعه صفاهوم با ارائه ایده‌هایی کاربردی به شما کمک می‌کنیم که فضای خانه و اتاق خواب رویایی و آرامش‌بخشی بسازید. خواندن مقاله خوشبو کردن فضای خانه به شما کمک می‌کند که به‌راحتی فضای خانه را به محیطی آرامش‌بخش تبدیل کنید.

خرید جدیدترین وسایل تزیینی برای دیزاین تخت خواب در صفاهوم

در این مقاله به بررسی ایده‌‌های ناب و کاربردی برای دیزاین تخت‌خواب پرداختیم. همان‌طور که اشاره شد، برای انتخاب دیزاین تخت در مرحله اول باید به نظر و سلیقه خودتان توجه کنید و در نهایت بهترین تصمیم را بگیرید. با خرید وسایل تزئینی برای تخت از صفاهوم، محیطی رویایی و زیبا را بسازید و از آرامش شب لذت ببرید. برای راهنمایی بیشتر به‌منظور انتخاب دیزاین مناسب برای تخت، می‌توانید با شماره‌های داخل سایت تماس بگیرید. اگر تجربه خرید از فروشگاه صفاهوم را دارید، از تجربه‌تان در قسمت نظرات برای ما بنویسید.