میز کنسول از جمله وسایل دکوراتیو کوچک جذابی است که در دکوراسیون منزل از آن استفاده می‌شود. برای دیزاین کردن قسمت‌های مختلف خانه مانند اتاق نشیمن، پذیرایی و اتاق خواب از میز کنسول استفاده می‌کنیم. با استفاده از اکسسوری‌های جذاب می‌توانیم به چشمگیرتر شدن چیدمان میز کنسول کمک کنیم. سبک و چیدمان میز کنسول باید با دیزاین منزل‌ هماهنگ باشد. در این مقاله 5 ایده برای تزئین میز کنسول آورده‌ایم که به زیباتر شدن دیزاین منزل شما کمک می‌کند.

۱. استفاده از آینه و شمعدان در چینش میز کنسول؛ انتخابی جذاب و کاربردی 

میز کنسول مکانی مناسب برای چیدن آینه و شمعدان سفره عقدتان است. همچنین می‌توانید آینه و شمعدانی متناسب با سبک میز کنسول خود تهیه کنید. آینه معمولا در قسمت وسط میز کنسول قرار گرفته و شمعدان ها در اطراف آینه دیزاین می‌شوند. برای داشتن جلوه‌ای بی‌نظیر از طرح آینه و شمعدانی با رنگ، جنس هماهنگ با مدل میز کنسول استفاده شود.

همچنین براساس شکل و ارتفاع شمعدان، شمع‌ها را انتخاب کنید. علاوه‌بر این، سبک آینه و شمعدان و سایر اکسسوری‌های به‌کار رفته در دیزاین میز کنسول باید باهم هماهنگ باشد. به‌عنوان مثال برای دکور میز کنسولی با سبک کلاسیک و سنتی می‌توانید از آینه و شمعدان و ظروف سنتی در کنار انواع رومیزی سنتی  استفاده کنید.

آینه و جاشمعی در چیدمان میز کنسول؛ انتخابی جذاب و کاربردی 

۲. آباژور؛ ایجاد نورپردازی شگفت‌انگیز در محیط اطراف میز کنسول

برای دلنشین کردن فضای میز کنسول و ایجاد نوری مناسب، علاوه‌بر شمع‌ها، می‌توانید از آباژور نیز استفاده کنید. برای انتخاب آباژور مناسب باید به چند نکته مهم توجه داشته باشید:

  • مدل و سایز آباژور باید با سبک و اندازه میز کنسول شما هماهنگ باشد.
  • آباژور روی میز کنسول برخلاف آباژور کنار تخت که کاربردی است، جنبه تزیینی دارد.
  • آباژور باید نزدیک پریز برق یا سه‌راهی باشد؛ زیرا استفاده از آباژور خاموش روی میز کنسول جذابیتی ندارد.

برای جلوه بهتر، آباژوری از جنس و متریال میز کنسول خود انتخاب کنید. آباژورهایی با فرم و دیزاین ساده مناسب با سبک مدرن هستند. همچنین برای دیزاین میز کنسول خود به سبک کلاسیک بهتر است از آباژورهای دارای کلاهک استفاده کنید.

آباژور در دیزاین میز کنسول؛ نورپردازی جذاب محیط

۳. کاربرد گل و گیاه طبیعی در چینش میز کنسول؛ ایجاد حس شادابی و تازگی

استفاده از گل‌ها و گیاهان طبیعی در چیدمان میز کنسول علاوه‌بر ایجاد حس طراوت و تازگی، زیبایی خیره‌کننده‌ای به میز کنسول می‌دهد. در دیزاین میز کنسول گل و گلدان طبیعی و گل‌های مصنوعی به‌کار ببرید. همچنین می‌توانید رنگ گل‌ها را متناسب با رنگ اکسسوری‌های تزیینی میز کنسول انتخاب کنید. 

همچنین گل‌هایی مانند گل ارکیده شاپرکی و گل آنتریوم سفید رنگ و درختچه جینسینگ انتخاب‌هایی مناسب هستند که برای چینش دیزاین‌های مختلف به‌ کار برده می‌شوند. به‌علاوه، اگر نگران کثیف شدن شدن رومیزی خود هستید به‌جای استفاده از گل‌های طبیعی، از گل و گیاهان مصنوعی در چیدمان میز کنسول خود استفاده کنید. همچنین می‌توانید برای شکیل کردن میز کنسول از رومیزی استفاده کنید؛ به این منظور می‌توانید انواع رومیزی مخمل جدید یا سایر مدل‌ها را از بازار یا فروشگاه‌های آنلاین تهیه کنید. 

استفاده از گل و گیاه در چینش میز کنسول؛ القا کردن حس طراوت و شادابی

۴. استفاده از آثار هنری در چیدمان میز کنسول؛ انتخابی خلاقانه

با قرار دادن  آثار هنری مختلف مانند تابلوهای نقاشی کوچک، مجسمه‌های دست‌ساز و منحصربه‌فرد روی میز کنسول، چیدمانی خلاقانه و متفاوت داشته باشید. همچنین نصب کردن تابلوهای هنری و نقاشی بزرگ و ساعت دیواری بر دیوار بالای میز کنسول انتخابی جذاب است. به‌علاوه، می‌توانید آثار هنری جذاب‌ و مدرن را روی جدیدترین رانر رومیزی که برای دیزاین میز کنسول تهیه کردید یا  روی کتاب‌ها و مجلات میز کنسول قرار دهید.

۵. کاربرد عکس‌های خاطره‌انگیز در دیزاین میز کنسول؛ ایده جذاب و شخصی‌سازی شده

قرار دادن عکس‌های خانوادگی روی میز کنسول از ایده‌های جذاب است؛ ترجیحا قاب عکس‌هایی را انتخاب کنید که رنگی مشابه با میز کنسول شما دارند. عکس‌های خانوادگی را روی میز کنسول قرار دهید یا به دیوار بالای میز نصب کنید. نصب کردن عکس‌ها در بالای میز کنسول جلوه‌ای جذاب و ویژه به دیزاین اطراف میز کنسول شما می‌دهد؛ چرا‌که روایت‌گر خاطره‌های شما است. چاپ کردن و قاب کردن عکس‌های مورد‌علاقه‌تان که سبکی مشابه دارند، راهکاری دیگر برای تزیین کردن میز کنسول است.

استفاده از عکس‌های خانوادگی در دیزاین میز کنسول؛ ایده شخصی‌سازی شده

بررسی نکات مهم برای چیدمان میز کنسول

انتخاب اکسسوری‌های روی میز کنسول باید با مکان قرارگیری میز کنسول شما هماهنگ باشد. در ادامه مثال‌هایی را برای انتخاب  اکسسوری مناسب با توجه به محل قرارگیری میز کنسول می‌آوریم:

  • اکسسوری مناسب میز کنسول داخل اتاق خواب: استفاده از کتاب‌ها و مجلات، عکس‌های خانوادگی و جعبه‌های تزیینی برای دیزاین میز کنسول اتاق، انتخاب‌هایی مناسب هستند.
  • اکسسوری مناسب میز کنسول پذیرایی و اتاق نشیمن: دیزاین کردن میز کنسول و دیوار بالای میز کنسول با تابلوها و آثار هنری انتخابی جذاب است.

استفاده از گل و گیاهان، آباژور و تابلوها بسته به محل قرار‌گیری میز کنسول ندارد، اما ترجیحا از تابلوها و آباژورهای مناسب با آن فضا استفاده کنید.

برای صرفه‌جویی در وقت، اکسسوری میز کنسول را از فروشگاه‌های آنلاین تهیه کنید

روی میز کنسول، اکسسوری‌ها و وسایل دکوری بسیاری قرار می‌گیرد. ازاین‌رو برای صرفه‌جویی در وقت و دیدن مدل‌های مختلف اکسسوری‌ها، به جای مراجعه حضوری، آن‌ها را از فروشگاه‌های آنلاین تهیه کنید. آینه و شمعدان، آباژور، آثار هنری و قاب عکس‌ها، اکسسوری‌های جذابی برای دیزاین میز کنسول هستند. همچنین اگر ایده جذابی برای چیدمان میز کنسول با اکسسوری‌ها دارید، در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.