معمولا اکثر افراد زمان بسیاری را صرف انتخاب مدل و رنگ مبل می‌کنند، اما اکثرا تزیین میز جلو مبلی و تاثیر شگرف آن بر دکوراسیون خانه را نادیده می‌گیرند. میز جلو مبلی مرکز اتاق نشیمن است و می‌تواند نمای کوچکی از سبک و استایلی باشد که شما می‌پسندید. چه سبک سنتی و کلاسیک را دوست داشته باشید و چه سبک‌های مدرن و ساده‌تر، میز جلو مبلی دقیقا همان جایی است که باید همه خلاقیت خود را برای نمایش سبک دلخواه به کار بگیرید. در این مقاله از زبان طراحان دکوراسیون داخلی حرفه‌ای و مشهور جهانی، ایده‌های جذابی را برای دیزاین میز جلو مبلی آماده کرده‌ایم؛ قطعا با مطالعه این ایده‌ها و استفاده از آن‌ها، کوراسیون جذاب‌تری خواهید داشت. 

رومیزی ترمه؛ انتخابی خاص برای تزیین میز جلو مبلی چوبی

اگر دوست دارید اتاق نشیمن شما روح ایرانی داشته باشد، پیشنهاد ما هنگام خرید رومیزی انتخاب پارچه‌هایی با طرح ترمه است. این رومیزی‌ها حال و هوای سنتی و گرمی به فضای خانه می‌بخشند و نیازی نیست که لزوما روی آن‌ها چیزی بگذارید. در واقع تنوع رنگ و طرح پارچه‌های ترمه به قدری بالاست که به خودی خود المان دکوراسیون خانه محسوب می‌شود. نکته مهم اینکه رومیزی‌های ترمه بیشتر برای تزیین میز جلو مبلی چوبی کاربرد دارند و رنگ آن‌ها باید مطابق با رنگ مبلمان انتخاب شود.

رومیزی ترمه؛ انتخابی خاص برای تزیین میز جلو مبلی چوبی

استفاده از سینی برای تزیین میز جلو مبلی استیل

در بیشتر مواررومیزی ترمه روی میزهای استیل چندان جلوه ندارد و معمولا باید سبک مدرن‌تری را برای تزیین این میزها انتخاب کرد. یکی از ایده‌های جدید و جذاب برای تزیین میز جلو مبلی استفاده از یک سینی با لبه‌های کوتاه و با جنس مرغوب و رنگ زیبا برای کنار هم قرار دادن المان‌های دکوراسیون است. به این ترتیب، همه اشیا با نظم و ترتیب خاصی کنار هم قرار می‌گیرند و زیبایی بصری میز جلو مبلی را دوچندان می‌کنند. شما می‌توانید در سینی جلو مبلی به دلخواه چند گلدان، شمع و حتی ظرف کوچکی با شکلات بگذارید.

استفاده از سینی برای تزیین میز جلو مبلی استیل

گذاشتن گل و گیاه؛ ایده تزیین میز جلو مبلی

یک ایده جذاب دیگر برای تزیین میز جلو مبلی استفاده از گیاهان همراه با گلدان‌هایی است که با مابقی دکوراسیون خانه هماهنگی رنگ دارند. گل و گیاهان طبیعی حال و هوای خانه را مطبوع‌تر می‌کنند و انرژی مثبتی به ساکنان و مهمانان شما می‌بخشند. بهتر است برای گذاشتن گیاه روی میز، از گلدان‌های کوتاهی استفاده کنید که جلوی دید را نگیرند؛ اگر از رومیزی برای میز گرد استفاده کرده‌اید و به ویژه درصورتی‌که رومیزی شما طرح‌دار است، بهتر است گلدان را در کنار میز یا مبل بگذارید تا فضای میز جلو مبلی زیاد شلوغ نشود. در این صورت، می‌توانید از گلدان‌های بلند هم استفاده کنید.

گذاشتن گل و گیاه؛ ایده تزیین میز جلو مبلی

استفاده از لوازم برنزی برای تزیین میز جلو مبلی کلاسیک

برای کسانی که دکوراسیون لاکچری و خاص را می‌پسندند، لوازم برنزی یکی از بهترین گزینه‌هاست. این لوازم با اکثر سبک‌های دکوراسیون ست می‌شود و جلوه جذابی دارد. برای تزیین میز جلو مبلی می‌توانید از انواع شمع‌دان‌ها و مجسمه‌های برنزی در کنار ظروف پذیرایی از جنس برنز استفاده کنید. اگر میز جلو مبلی شما شیشه‌ای است و نگران هستید که این نوع وسایل روی شیشه میز خط و خشی بیاندازند، جدیدترین رانر رومیزی را تهیه کنید و لوازم برنزی را روی آن قرار دهید. برای اینکه دکوراسیون اتاق نشیمن هارمونی بیشتری داشته باشد، از تابلوها و قاب‌هایی با رنگ مشابه برنز برای تزیین دیوار استفاده کنید.

استفاده از لوازم برنزی برای تزیین میز جلو مبلی کلاسیک

استفاده از وسایل سرگرمی برای تزیین میز جلو مبلی و عسلی

اگر از آن دست افرادی هستید که حس راحتی در خانه بودن برایتان بسیاری داشته و دوست دارید همین حس را نیز به دوستان و آشنایان خود نیز منتقل کنید، بهتر است قید رومیزی‌های خاص، سینی و حتی لوازم برنزی را بزنید.

در عوض، وسایل سرگرمی مانند مکعب‌های روبیک یا برج هیجان را همراه با کتاب‌هایی روی میز جلو مبلی قرار دهید. بنابراین با یک تیر دو نشان می‌زنید؛ این وسایل هم جذابیت اتاق نشیمن را دو چندان می‌کند و هم همیشه برای لذت بردن از اوقات فراغتتان در کنار خانواده و دوستان در دسترس هستند. ضمن اینکه تمیز کردن آن‌ها در خانه تکانی دردسر زیادی برایتان نخواهد داشت. به‌همین توصیه می‌کنیم در پایان خانه‌تکانی برای تمیز کردن این عناصر اقدام کنید. 

برای بسیاری از افراد این سوال مطرح می‌شود که خانه تکانی عید را از کجا شروع کنیم، برای دریافت پاسخ این سوال پیشنهاد می‌کنیم، این مقاله از صفاهوم را مطالعه کنید. 

استفاده از شمع و ست جاشمعی در دیزاین میزهای عسلی

آخرین ایده برای تزیین میزهایی که جلوی مبل قرار می‌گیرند، تهیه ست‌های جاشمعی یا شمع‌های کوچک و بزرگ زیباست. اگر دوست دارید جاشمعی روی میز جلو مبلی بگذارید، توجه به جنس آن اهمیت بسیاری دارد. در واقع، جاشمعی در انواع مختلف کلاسیک و مدرن تولید و عرضه می‌شود و در جنس‌های مختلفی نیز وجود دارد که باید مدل مناسب را با‌توجه‌به دکوراسیون اتاق نشیمن خود انتخاب کنید. برای دکوراسیون میز جلو مبلی با شمع، بهتر است شمع‎ها را در سینی بگذارید یا آن‌ها را در تنگ شیشه‌ای قرار دهید.

استفاده از شمع و ست جاشمعی در دیزاین میزهای عسلی

تزیین میز جلو مبلی هماهنگ با روح خانه!

شاید شما هم جزو آن دسته از کسانی هستید که بین گزینه‌های زیادی که برای تزیین جلو مبلی پیش رو دارند دچار سردرگمی شده‌اند. شاید نمی‌دانید که بهتر است تزیین میز جلو مبلی کلاسیک را انتخاب کنید یا سراغ یک چیدمان میز جلو مبلی مدرن بروید. یا حتی اگر جزئی‌تر بررسی کنید شاید ندانید که برای دیزاین میز جلو مبلی چوبی آیا ایده‌ی درستی است که از بین مدل‌های موجود برای تزیین میز جلو مبلی با شمع یکی را انتخاب کنید. بهترین مشاور شما در این زمینه، حس و حال و اصطلاحا روح خانه شماست! مثلا اگر چیدمان خانه شما به طور کلی به سبک مدرن است، قطعا بهترین دیزاین میز جلو مبلی برای خانه شما هم مدرن است. شما باید در انتخاب و چیدمان همه‌ی اجزا خانه عنصر هماهنگی را به شدت مورد توجه داشته باشید. مثلا باید اکسسوری روی میز جلو مبلی به شکلی انتخاب شود که در هماهنگی با سبک مبلمان شما یا حتی تابلوهای دیوار خانه شما باشد. پس حتما در نظر داشته باشید سبک کلی خانه شما چیست و بعد در خصوص تک تک المان‌ها تصمیم بگیرید.

تزیین میز جلو مبلی با محصولات خاص و متنوع صفاهوم

در این مقاله با ایده‌های جدید و جذابی برای تزیین میز جلو مبلی آشنا شدید و حال می‌دانید چه راهکارهایی برای تزیین این فضا پیش روی شماست. شما می‌توانید انواع و اقسام وسایل مورد‌نیاز برای تزیین میز جلو مبلی را اعم از رومیزی، سینی، شمع و جاشمعی، گلدان و هر آن چه که مدنظرتان است، از فروشگاه صفاهوم تهیه کنید. در پایان اگر سوالی درباره تزیین میزهای جلوی مبل دارید، خوشحال می‌شویم در بخش نظرات پاسخگوی شما همراهان عزیز و همیشگی صفاهوم باشیم. محصولات صفاهوم صفابخش خانه شماست.