تصور کنید که شما به پر حساسیت دارید. اگر سرتان را روی بالش پر بگذارید چه اتفاقی می‌افتد؟ بسیاری از افراد بیماری تنفسی دارند یا به پر حساس هستند. افراد در طول شبانه‌روز بین 7 تا 12 ساعت می‌خوابند و نوع بالش در کیفیت خواب آن‌ها بسیار تاثیرگذار است. در این مقاله از صفاهوم، شما را با انواع بالش‌های ضد حساسیت و راهنمای خرید آن آشنا می‌کنیم. اگر شما نیز آلرژی دارید یا به بیماری تنفسی دچار هستید، خواندن ادامه این مقاله مهم و حائز اهمیت را به شما توصیه می‌کنیم. خواندن این متن حدوداً 8 دقیقه از شما زمان می‌برد، اما برای حفظ سلامتی و داشتن خوابی آرام و راحت کاربرد دارد.

مزایای استفاده از بالش ضد حساسیت برای خوابی آرام

استفاده و خرید بالش ضد آلرژی مزایای فراوانی دارد. بالش ضد حساسیت برای افرادی که بیماری‌های تنفسی دارند مناسب است. بسیاری از افراد به پر آلرژی دارند و اگر بالش آن‌ها از نوع ضد حساسیت نباشد، شب بسیار بدی را به صبح می‌رسانند. ساختار بالش‌های ضد حساسیت یکی از انواع بالش‌های طبی به شمار می‌آید و وضعیت سر نسبت‌به ستون فقرات در آن بسیار مطلوب و مناسب است. همچنین استفاده از بالش‌های ضد حساسیت به‌دلیل طبی بودن باعث کاهش درد ستون فقرات و کمر می‌شود.

در بالش‌ ضد حساسیت از مواد و الیاف مرغوب استفاده می‌شود و خواب آرام و باکیفیتی را برای شما به ارمغان می‌آورد. با استفاده از بالش‌های ضد حساسیت، صبح‌ بانشاطی را آغاز می‌کنید و دیگر خبری از کوفتگی بدن در شما نیست.

آغاز صبح بانشاط با استفاده از بالش‌های ضد حساسیت

بالش ضد آلرژی برای چه کسانی مناسب است؟

در حالت کلی، استفاده از بالش‌های ضد حساسیت به کلیه افراد پیشنهاد می‌شود؛ چراکه بسیاری از افراد حساسیت‌های فصلی دارند. حشرات ریز و میکروسکوپی در فصل‌های خاصی از سال فراوان یافت می‌شوند و در بالش‌ها نیز نفوذ پیدا می‌کنند. کنه‌ها ماده‌ای از بدن خود ترشح می‌کنند که باعث آلرژی در بسیاری از افراد می‌شود.

گردوغبار نیز می‌تواند در منافذ بالش نفوذ کند و باعث آلرژی یا عطسه‌های مداوم شود. خرید بالش و روتختی یک نفره یا دونفره ضد حساسیت به کلیه افرادی که بیماری‌های تنفسی دارند یا سیستم ایمنی بدن آن‌ها ضعیف است، پیشنهاد بسیار مناسبی خواهد بود.

چگونه باید بالش ضد حساسیت را بشوییم؟

معمولاً سازنده‌های بالش ضد آلرژی دستورالعمل خاصی برای شست‌وشوی بالش دارند. در ابتدا حتماً دستورالعمل سازنده را بخوانید. بسیاری از بالش‌های ضد آلرژی با ماشین لباسشویی قابل‌شست‌وشو هستند. در دستورالعمل بالش‌ها کلیه اطلاعات درباره اینکه بالش موردنظر را در چه دمایی بشویید، موجود است. برای جلوگیری از فراموشی، دمای موردنظر برای شست‌وشو را در دفترچه‌ای یادداشت کنید.

برخی از بالش‌های ضدحساسیت قابل‌شست‌وشو نیستند، اما می‌توانید برای آن‌ها روکش قابل‌تعویض خریداری کنید. حتماً برای بالش خود روکش ضد حساسیت بخرید و به‌طور مرتب آن را بشویید. ما به شما توصیه می‌کنیم که هر دوهفته یک‌بار روکش بالش را با آب داغ شست‌وشو دهید. اگر در خانه فرزند دختر یا پسر دارید، برای آن‌ها نیز بالش ضدحساسیت بخرید. ریه‌های کودکان بسیار حساس است؛ به همین دلیل امکان دارد وجود گردوغبار و کنه در بالش به ریه‌های آن‌ها آسیب برساند. از خرید روتختی دخترانه فانتزی و پسرانه ضدآلرژی در کنار بالش ضد حساسیت کودک غافل نشوید.

استفاده از روکش ضد حساسیت برای بالش

آشنایی با بهترین بالش‌های ضد آلرژی برای خوابی راحت

بالش ضد آلرژی الیاف باید از متریال مرغوب، درجه‌یک و مواد غیربازیافتی ساخته شده باشند، درغیراین‌صورت به آلرژی و حساسیت شما کمکی نخواهند کرد. بالش‌های ضد حساسیت سفیدرنگ هستند و در رنگ آن‌ها هیچ‌گونه ماتی یا کدری وجود ندارد. مرغوب‌ترین بالش الیاف، بالش‌های میکروفایبر و میکروژل هستند که از الیاف ابریشمی درست می‌شوند و بسیار نرم و راحت‌اند. بسیاری از بالش‌های ضدآلرژی گواهینامه دارند که کار تشخیص را برای شما آسان‌تر کرده‌اند.

با خرید بالش‌های ضد حساسیت، امکان دچار شدن به بیماری‌های تنفسی کاهش پیدا می‌کند و خواب بی‌دغدغه و باآرامشی را تجربه خواهید کرد. بالش‌های ضدآلرژی انتخاب بسیاری از عروس‌خانم‌های محترم برای تهیه جهیزیه است. در کنار خرید بالش، کالای خواب ضدحساسیت و روتختی نیز از اقلام مهم در جهیزیه عروس محسوب می‌شوند و از عناصر کلیدی برای بالا بردن جذابیت و زیبایی دکوراسیون اتاق خواب به شمار می‌آیند. بسیاری از تازه‌عروس‌ها به‌دنبال روتختی عروس اسپرت برای جهیزیه خود هستند که با چیدمان دکوراسیون مدرن خانه آن‌ها هماهنگ باشد.

انواع بالش‌های ضد حساسیت موجود در بازار

طبق تحقیق سال 2014 توسط سازمان غذا و داروی آمریکا، کلیه بالش‌هایی که در طولانی‌مدت استفاده می‌شوند به مرور زمان شما را دچار آلرژی می‌کنند. بالش‌ها را باید دو سال یک‌بار عوض کنید تا گردوغبار و حشرات در آن نفوذ پیدا نکند. علاوه‌بر اندازه استاندارد بالش، جنس بالش نیز در خریدن آن تاثیرگذار است. در ادامه، انواع بالش‌های ضد حساسیت را برای شما لیست کرده‌ایم.

  • بالش پر ضد آلرژی
  • بالش الیافی میکروفایبر ضد حساسیت
  • بالش پر قو ضد حساسیت
  • بالش پنبه‌ای ضد آلرژی
  • بالش طبی ضد حساسیت

اگر از بالش‌های حساسیت‌زا استفاده کنید، احتمالاً دچار عطسه، خارش، سرفه، آبریزش بینی و بیماری‌های تنفسی دیگر می‌شوید. برای خرید بالش ضد آلرژی به مراکز معتبر پخش‌کننده این محصول یا نمایندگی‌های آن در بازار مراجعه کنید.

تعویض بالش هر دوسال یک‌بار

انواعه بالش ضدحساسیت و ضدآلرژی برا داشتن خوابی باآرامش

این مقاله از مجله صفاهوم، یک راهنمای خرید کامل برای تهیه بالش ضد حساسیت محسوب می‌شود. بالش‌های ضد آلرژی برای افرادی که مشکل تنفسی دارند یا دچار حساسیت‌های فصلی می‌شوند بسیار مناسب است. این بالش‌ها دستورالعمل شست‌وشوی خاص و مشخصی دارند، اما بهتر است هرماه در آب داغ شسته شوند. درنظر داشته باشید که برخی از بالش‌های ضد آلرژی قابل شست‌وشو نیستند و باید از روبالشتی ضد حساسیت استفاده کنید. برای خرید انواع بالش ضد آلرژی، روبالشی، روتختی و انواع کالاهای خواب باکیفیت و با قیمت مناسب به بخش فروشگاهی سایت صفاهوم سر بزنید و در رخت‌خوابی تمیز، خوابی آرام را تجربه کنید.