آیا بوی نامطبوع بالش پر هنگام خواب برای شما آزاردهنده‌است؟ این مشکلی است که بیشتر افرادی که از بالش پر استفاده می‌کنند، با آن مواجه می‌شوند. اغلب افراد نیز نمی‌دانند علت این بوی نامطبوع چیست و باید برای از بین بردن بوی بد بالش پر چه کاری انجام دهند. با گذشت زمان و استفاده از بالش، تعریق و روغن بدن و عطرها موجب ایجاد بوی نامطبوع در بالش شما می‌شوند که به راحتی و با چند ترفند ساده می‌توانید باکتری‌های ایجاد‌کننده این بو را از بین ببرید. برای داشتن یک خواب آرام و راحت باید رخت‌خواب شما تمیز بوده و بوی خوشایندی داشته باشد؛ برای داشتن این حس خوب، فقط کافی است روش‌های از بین بردن بوی بالش پر در این مقاله را مطالعه کنید تا با خوابیدن روی آن احساس کسلی و خستگی نداشته باشید.

 علت بوی بد بالش پر چیست؟ از موجودات میکروسکوپی تا شست‌وشوی اشتباه

بالش‌های پر جلوه‌ای زیبا و لوکس به اتاق و سرویس خواب شما می‌بخشند. هدیه این بالش‌ها به شما، یک خواب راحت شبانه است؛ اما یکی از معایب بالش‌های پر پس از مدتی استفاده، ایجاد بوی نامطبوع در آن‌هاست. عرق‌ها، چربی‌ها و گرد‌وغبار، موجب آلودگی و کدر شدن بالش‌ها می‌شود. بالش‌های پر به‌دلیل وجود پر در آن‌ها نیز از حساسیت بسیار بالایی برخوردار هستند. پس از مدتی استفاده از بالش‌های پر، اگر با میکروسکوپ بالش خود را نگاه کنید متوجه می‌شوید که چقدر موجود ریز میکروسکوپی در آن‌ها زندگی می‌کنند که شاید در انواع بالش‌ طبی این مورد وجود نداشته باشد.

وجود این موجودات ریز که موجب ایجاد بوی نامطبوع در بالش می‌شوند، ممکن است منشا و دلایل مختلفی داشته باشد. در ادامه، دلایل این بوی ناخوشایند و راه‌های از بین بردن بوی بد بالش پر ذکر خواهد شد.

علت بوی بد بالش پر چیست

شستن نادرست پرهای موجود در بالش؛ اصلی‌ترین دلایل ایجاد بوی ناخوشایند

یکی از علت‌های اصلی و ریشه‌ای بو گرفتن بالش‌های پر، به دلیل شست‌وشوی نامناسب پرها است. پرهای موجود در بالش، ممکن است جزئی از بدن مرغ، اردک و قو باشند؛ بنابراین این پرها خون و بخشی از بافت بدن پرده را در خود دارند. به‌همین دلیل اگر به‌خوبی شسته نشوند، قطعا دردسر ساز خواهند شد.

خون و بافت بدن موجود زنده توسط برخی باکتری‌ها و حشرات مصرف می‌شود؛ بنابراین، این مسئله منبعی برای حضور عوامل بیماری‌زا فراهم کرده و بعد از مدتی، بویی نامطبوع و زننده تولید می‌کند. در نتیجه خوابیدن و استراحت روی این نوع بالش برای شما سخت و ناخوشایند خواهد شد. در‌این‌صورت توصیه می‌کنیم اگر با چنین بویی مواجه شدید برای از بین بردن بوی بالش پر، به‌خوبی آن را شسته و ضدعفونی کنید.

شستن نادرست پرهای موجود در بالش؛ اصلی‌ترین دلایل ایجاد بوی ناخوشایند

برای خرید روتختی دو نفره با طرح‌های به‌روز و قیمت باورنکردنی، روی لینک درج شده کلیک کنید.

بهترین روش شستن بالش پر مرغ

شستن بالش پر مرغ یک فرآیند اساسی برای حفظ بهداشت و تمیزی آن است. برای شروع، بالش را در آب گرم قرار داده و به آرامی با دست‌هایتان روی آن فشار دهید تا به طور کامل درون آب قرار بگیرد. از یک مواد شوینده برای شستشوی بالش پر استفاده نمایید تفاوتی نمی کند که از چه مواد شوینده ای ساتفاده شود. بعدازآن، بالش را با آب گرم بشویید و به آرامی فشار دهید تا آب اضافی از آن خارج شود. در نهایت، بالش را در یک مکان خشک و تهویه‌دار قرار دهید تا به طور کامل خشک شود. با رعایت این مراحل ساده، می‌توانید بالش پر مرغ خود را تمیز و بهداشتی نگه دارید.

شاید برای شما هم پیش آمده که حوله ها بعد از شستشو و یا استفاده بوی نم گرفته در بلاگ از بین بردن بوی حوله ترفند هایی برای از بین بردن بوی نامطبوع حوله معرفی کرده ایم.

خشک نشدن کامل و صحیح بالش؛ دلیلی برای ایجاد بوی نامطبوع در بالش پر

دومین علت بوی ناخوشایند و نامطبوع بالش پر، خشک نشدن کامل و صحیح آن بعد از شست‌وشو است. اگر آب و رطوبت در بالش باقی بماند، منجر‌به ایجاد بوی نامطبوع در بالش می‌شود. استفاده از روش خشکشویی بالش پر، موجب ایجاد چنین بویی نخواهد شد، زیرا بالش به‌طور کامل شسته و خشک می‌شود. هم‌چنین گاهی ممکن است بعد از خرید روتختی، روبالشی یا خرید بالش پر، آب یا آبمیوه روی بالش بریزد و به داخل آن نفوذ کند؛ در‌این‌صورت بهتر است به‌سرعت با روش‌های مختلفی که در ادامه ذکر می‌شود به خشک کردن و از بین بردن بوی بالش پر بپردازید.

خشک نشدن کامل و صحیح بالش؛ دلیلی برای ایجاد بوی نامطبوع در بالش پر

استفاده طولانی مدت از بالش پر موجب ایجاد بوی بد در بالش می‌شود

یکی دیگر از دلایل ایجاد بوی ناخوشایند در بالش پر، استفاده طولانی مدت از آن است. توصیه اکثر فروشندگان فروشگاه کالای خواب این بالش باید هر چند وقت یکبار و به‌صورت دوره‌ای شسته شود؛ در‌غیر‌این صورت گرد‌و‌غبار و آلودگی‌ها در درون آن تجمع می‌کنند. تجمع آلودگی، خود منجر‌به تولید بویی نامطبوع و زننده شده و در خواب و استراحت شما تاثیر منفی می‌گذارد.

بالش پر را چگونه بشوییم؟ شستن بالش پر در لباسشویی با سرکه سفید

اگر به این فکر می‌کنید که بالش پر را چگونه بشوییم و آیا می‌توانید بالش‌های پر را بشویید، پاسخ به این سوال شما مثبت است. حداقل باید سالی یک‌بار برای شستن بالش پر در لباسشویی اقدام کنید. همه دلایل مربوط به ایجاد بوی نامطبوع بالش پر به‌نوعی با شستن آن درگیر هستند؛ بنابراین هر‌گونه کوتاهی در شستن اولیه یا دوره‌ای آن، ممکن است باعث ایجاد بوی زننده‌ای در بالش شود.

البته علاوه‌بر شستن بالش در ماشین لباسشویی، می‌توانید بالش را در لگن و با دست نیز بشویید. در هر دو روش بهتر است برای ضد‌عفونی و تمیز شدن بالش پر، از مقداری سرکه سفید استفاده کنید. ½  تا 1 فنجان سرکه را به آب اضافه کنید تا بوی نامطبوع بالش به‌سرعت از بین رفته و کاملا تمیز شود. اگر بعد از شست‌وشو، در بالش بوی سرکه احساس کردید، آن را مجددا با یک شوینده با بوی خوش بشویید تا بوی سرکه از بین برود.

در صوتر این مشکل برای تشک‌های شما هم به وجود آمده پیشنهاد می کنیم مقاله روش از بین بردن بوی بد تشک را مشاهده نمایید.

بالش پر را چگونه بشوییم

جوش شیرین، برای از بین بردن بوی بالش پر معجزه می‌کند

اگر می‌خواهید برای از بین بردن بوی بالش پر تشک مثل انواع تشک مهمان و مسافرتی، اقدام کنید؛ پیشنهاد ما به شما برای رفع بوی نامطبوع بالش پر، استفاده از جوش شیرین است. پاشیدن کمی جوش شیرین روی بالش پر و روتختی، بوی ناخوشایند آن‌ها را کاهش داده و از بین می‌برد. این ترفند خانگی عملکرد بسیاری خوبی برای رفع بوی بالش پر دارد و جوش شیرین بهتر از هر چیز دیگری مناسب این کار است.

برای این که بهترین نتیجه را بگیرید، فقط باید اطمینان حاصل کنید که جوش شیرین روی بالش یا روبالشی شما پخش شده است تا کار خود را با پتانسیل کامل انجام دهد. به‌همین دلیل، جوش شیرین برای این که تاثیر خوبی داشته باشد و بوها را از بین ببرد، باید به طور یکنواخت روی سطح پخش شود.

جوش شیرین؛ بهترین ماده برای از بین بردن بوی بالش پر

قرار دادن بالش در فضای آزاد و مقابل نور آفتاب؛ ساده‌ترین روش برای از بین بردن بوی بالش پر

برای از بین بردن بوی بالش پر، آن‌ها یک روز به بیرون از منزل ببرید در معرض مستقیم نور آفتاب قرار دهید. بالش‌ها را به‌گونه در فضای آزاد قرار دهید که از هر دو طرف، هوا در جریان باشد و هر یک یا دو ساعت یکبار آن‌ها را برگردانید. در‌این‌صورت پرتوهای فرابنفش خورشید، باکتری‌های باقی‌مانده را که باعث ایجاد بوی ناخوشایند شده‌اند، ضد‌عفونی کرده و از بین می‌برد. این روش یکی از ساده‌ترین و بهترین روش‌ها برای رفع بوی بالش پر است که وقت و زمانی چندانی از شما نمی‌گیرد.

قرار دادن بالش در فضای آزاد و مقابل نور آفتاب؛ ساده‌ترین روش برای از بین بردن بوی بالش پر

با خرید بالش‌های طبی صفاهوم، خوابی آرام و لذت‌بخش داشته باشید

در این مقاله به بررسی علت‌های بوی بالش پر و رفع این بوی ناخوشایند پرداختیم. بالش پر یکی از انواع بالش‌ها برای خوابیدن با سطح نرمی متعادل است. این نوع بالش نسبت‌به سایر انواع بالش‌ها نیاز به نگهداری و مراقبت بیشتری دارد. اگر وقتی برای این کار ندارید و نمی‌توانید به شست‌وشو، تمیز کردن و از بین بردن بوی بالش پر بپردازید، انتخاب مناسب برای شما، بالش‌های الیاف و طبی است.

این بالش‌ها خوابی آرام و راحت را برای شما به ارمغان می‌آورند و آنقدر نرم و راحت هستند که می‌تو‌انید بدون حس کسلی و خستگی سرتان را روی این بالش‌ها قرار داده و به‌خواب بروید. خرید بالش‌های الیاف و طبی ضد‌حساسیت و نرم را از صفاهوم انجام دهید. اگر در مورد این بالش‌ها نیاز به راهنمایی و مشاوره داشتید، با ما از طریق شماره 03132230196 در ارتباط باشید.