تمیز کردن اتاق خواب همیشه یکی از آن وظایفی است که همه از زیر بار آن شانه خالی می‌کنند! فکر می‌کنید چگونه اتاق خواب را تمیز کنیم تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن به بهترین نتایج برسیم؟ برای تمیز کردن فضایی مثل اتاق خواب که پر از کمد، کشو و لوازم کوچک و بزرگ است، در قدم اول باید کارها را تقسیم‌بندی کنید. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا روش‌هایی برای تمیز کردن سریع اتاق خواب به شما آموزش دهیم.

لیست کردن همه کارها بر اساس اولویت؛ اولین گام برای تمیز کردن اتاق

یکی از روش‌هایی که به بالا رفتن سرعت عمل شما در هر کاری کمک می‌کند، لیست کردن همه کارهایی  است که باید در روز انجام دهید. به‌طور مثال، اگر نمی‌دانید باید چگونه اتاق خواب را تمیز کنیم، بهتر است لیستی مشابه موارد زیر آماده کنید:

  • لباس‌های کثیف را داخل لباسشویی بیاندازید
  • لوازم آرایشی که روی میز ریخته است را داخل کیف آرایش منتقل کنید
  • روتختی را مرتب کنید و در صورت نیاز بشورید
  • اتاق را جارو بکشید
  • کف زمین را تی بکشید
  • آینه‌ها و شیشه‌ها را دستمال بکشید و گردگیری کنید

آماده کردن چنین لیستی به شما کمک می‌کند تا کارهای مورد نیاز را در ذهن خود طبقه‌بندی کنید. به این ترتیب زودتر برای انجام آن‌ها به نتیجه می‌رسید. در ادامه یک لیست کلی برای رسیدن به جواب «چگونه اتاق خواب را تمیز کنیم؟» برای شما آماده کرده‌ایم که انجام مرحله‌به‌مرحله آن، مرتب کردن اتاق خواب یا حتی کل خانه را برای شما ساده‌تر می‌کند.

اتاق را چگونه تمیز کنیم؟ از تخت‌خواب خود شروع کنید

بعضی از افراد بر این باورند که مرتب کردن روتختی کار بیهوده‌ای است! آن‌ها با این فکر که قرار است هر شب تخت دوباره مرتب و بهم ریخته شود، روتختی، پتو و بالش خود را دیگر مرتب نمی‌کنند. در واقع این توجیهی است که هر فرد نامرتب و شلخته‌ای برای همه کارهای خود بیان می‌کند!

مرتب کردن روتختی ظاهری مرتب و منظم به اتاق شما می‌بخشد؛ حتی اگر سایر قسمت‌های اتاق نامنظم باشند، یک تخت‌خواب مرتب می‌تواند فضای اتاق را مرتب و تمیز نمایش دهد. تمیز بودن روتختی و نو بودن آن، هم باعث تمیز بودن اتاق می‌شود و هم خواب لذت‌بخشی را به صاحب اتاق هدیه می‌کند. در هنگام خرید این کالا علاوه‌بر قیمت روتختی باید به جنس پارچه و نوع دوخت آن هم توجه داشته تا در طولانی مدت از خرید خود راضی باشید.

چگونه اتاق خواب را تمیز کنیم؟ از تخت خواب شروع کنید

 

روتختی تمیز؛ مهم‌ترین راز تمیز ماندن اتاق و تخت‌خواب

از آن‌جایی که حجم پارچه روتختی‌ها در مقایسه با لباس‌ها بیشتر است، بهتر است که در هنگام شست‌وشو، روتختی را به‌تنهایی داخل ماشین لباسشویی قرار دهید. هر ماشین لباسشویی تا حد مشخصی ظرفیت برای شست‌وشو دارد؛ بنابراین نباید بیش از اندازه به آن فشار وارد کنید.

اگر دوست دارید روتختی خوشبو باشد از شوینده‌های عطری که با سلیقه شما همسو هستند، استفاده کنید. برای نرمی بیشتر پارچه روتختی هم استفاده از نرم‌کننده‌ها را پیشنهاد می‌کنیم. در‌صورتی که لکه‌های روی ملحفه از بین نمی‌روند، بهتر است برای خرید روتختی جدید دست به کار شوید.

برای جلوگیری از سر خوردن روتختی هم می‌توانید از کش برای فیکس کردن دور آن استفاده کنید. همچنین روتختی‌های زیپ‌دار هم می‌توانند گزینه خوبی برای ثابت ماندن روی تخت باشند. گیره‌های نگهدارنده روتختی نیز برای جلوگیری از لیز خوردن روتختی کمک‌کننده هستند.

مرتب کردن روتختی؛ راز داشتن اتاقی منظم و زیبا

چگونه اتاق کوچک را مرتب کنیم؟ بعد از تخت‌خواب، به‌سراغ لباس‌ها بروید

بعد از نظم بخشیدن به تخت‌خواب و تعویض روتختی یک نفره ارزان یا گران‌بهای خود، باید لباس‌هایی که در گوشه و کنار اتاق رها کرده‌اید را مرتب کنید. برای این کار ابتدا لباس‌هایی که نیاز به شست‌وشو دارند جدا کرده و از اتاق بیرون ببرید. سپس مابقی لباس‌ها را داخل کمد آویزان کنید یا به شکل تا شده در کشوها قرار دهید.

برای جذاب کردن اتاق، لوازم روی میز آرایش را مرتب کنید

به‌احتمال بسیار صبح‌ها قبل از بیرون رفتن از خانه، به‌خاطر عجله داشتن نمی‌توانید عطر، اسپری، لوازم آرایشی و این قبیل وسایل را بعد از استفاده سر جای خود قرار دهید. مرتب کردن این قسمت از اتاق خواب که کار لذت‌بخشی هم هست، زمان فراوانی نیاز ندارد. بهتر است لوازمی که هر روز از آن‌ها استفاده می‌کنید را اصطلاحاً دم دست قرار دهید.

با اینکار هم دسترسی به آن‌ها راحت‌تر است و هم قرار دادن هر کدام از آن‌ها سر جای خود ساده‌تر انجام می‌شود؛ بنابراین احتمال نامرتب شدن میز آرایش در روزهای بعدی هم کاهش پیدا می‌کند.

مرتب بودن میز آرایش؛ عاملی موثر در تمیزی اتاق خواب

گردگیری و جارو کشیدن اتاق را در مرحله آخر انجام دهید

داخل قفسه‌ها، لبه‌های نزدیک به پنجره، روی میز، آینه‌ها و شیشه‌های پنجره اتاق خواب از بخش‌هایی هستند که برای گردگیری کردن باید به آن‌ها توجه کنید. حتما از یک پارچه تمیز نم‌دار برای گردگیری این بخش‌ها استفاده کنید. در‌صورت نیاز پارچه را یک بار آبکشی کنید تا گردوخاک از روی آن برداشته شود و راحت‌تر سطوح را تمیز کند.

برای تمیز کردن وسایل چوبی از اسپری‌های مخصوص سطوح چوبی استفاده کنید تا رد پارچه یا لکه‌های سفید روی آن‌ها باقی نماند. این کار باعث طول عمر بیشتر سطوح چوبی نیز می‌شود.

جاروکشی اتاق خواب؛ یکی از مراحل کلیدی تمیز کردن اتاق خواب

نکته‌هایی برای تمیز ماندن همیشگی اتاق خواب

اگر دوست دارید شخصیت منظم و مرتبی داشته باشید و همیشه فضای اتاق و خانه خود را تمیز و مرتب نگه‌دارید، بهتر است به این چند نکته توجه کنید:

  • اولین موردی که باعث بی‌نظمی فضای اتاق یا خانه می‌شود، این است که همه چیز را بعد از استفاده رها می‌کنیم. اگر فقط 5 ثانیه زمان صرف کنید تا هر وسیله‌ای را سر جای خود قرار دهید، اتاق شما مرتب‌تر از قبل باقی می‌ماند. مثلاً اگر بعد از عطر زدن، شیشه عطر را روی میز رها نکنید و سر جای خود بگذارید، میز شما نامنظم نمی‌شود. حال اگر این کار را برای لوازم آرایش خود هم انجام دهید، اصلا هیچ وسیله‌ای روی میز باقی نمی‌ماند که باعث نامرتبی شود.
  • استفاده کردن از لوازم نو همیشه باعث تمیز بودن و مرتب دیده شدن فضای خانه می‌شود. مثلا ممکن است روتختی شما کاملا تمیز باشد؛ اما رد بعضی از لکه‌ها از روی آن‌ها محو نشود و کثیف به نظر برسد. خرید روتختی نو در طرح‌های مختلف مثل روتختی اسپرت دونفره یا روتختی‌های ساده، هم تنوعی در دکوراسیون اتاق ایجاد می‌کند و هم برای تمیز و مرتب بودن موثر است.

با صرف ۱۰ دقیقه زمان، همه چیز متفاوت‌تر از قبل می‌شود

هر روز فقط 10 دقیقه زمان برای مرتب کردن اتاق خود در نظر بگیرید تا اتاقی همیشه مرتب و تمیز داشته باشید. ارزش این کارهای کوچک در دراز مدت مشخص می‌شود. به شما قول می‌دهیم که رعایت همین نکات ساده باعث رویایی شدن خانه یا اتاق خوابتان خواهد شد. اگر ساکن اصفهان هستید، پیشنهاد می‌کنیم برای خرید وسایل نو، سری به بورس روتختی اصفهان بزنید. فروشگاه صفاهوم که یکی از قدیمی‌ترین فروشگاه‌های این شهر است که در زمینه فروش کالای خواب فعالیت می‌کند و محصولات خود را به سراسر کشور ارسال خواهد کرد.

لذت حضور در یک اتاق تمیز و خوشبو با خرید از مجموعه معتبر صفاهوم

در این مقاله در کنار یکدیگر بررسی کردیم که باید چگونه اتاق خواب را تمیز کنیم. برای تهیه انواع کالای خواب مانند روتختی‌های جذاب و شیک، پیشنهاد ما خرید از مجموعه معتبر و با‌سابقه صفاهوم است. ما برای رویایی کردن اتاق خواب در کنارتان هستیم. اگر در زمینه تمیز کردن اتاق خواب تجربه‌ای دارید، خوشحال می‌شویم که تجربه ارزشمند خود را در قالب کامنت با سایر خوانندگان صفاهوم به‌اشتراک بگذارید.