خیلی‌ها با شنیدن عبارت دیزاین اتاق خواب دخترانه به سرعت یاد اتاقی با دیوارها و وسایل صورتی می‌افتند. اگر شما هم چنین تصویری در ذهن دارید، بهتر است آن را دور بریزید و دنیایی از طرح و رنگ را برای تزیین اتاق خواب دخترانه تصور کنید.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه باید باتوجه‌به روحیه و علایق دختر شما با رنگ‌ها و وسایل متنوع و مختلف طراحی شود. ایده‌های خاص و مختلفی برای دیزاین اتاق دخترانه وجود دارد. کافی است باتوجه‌به سن و روحیه دختر خود، طرح‌های متفاوت را بشناسید و در نهایت یک ترکیب زیبا و دوست‌داشتنی برای او آماده کنید. در این مطلب ما ایده‌های مختلفی در مورد طراحی اتاق خواب دخترانه در اختیارتان می‌گذاریم و نکته‌هایی در این مورد به شما یادآوری می‌کنیم. تا انتهای این مطلب با ما همراه شوید.

ایده‌هایی برای دیزاین اتاق خواب دخترانه سنتی و سلطنتی؛ اتاق خواب دخترانه کلاسیک

ما ایرانی‌ها به دکوراسیون سنتی و کلاسیک علاقه زیادی داریم. این سبک به اندازه سبک مدرن و مینیمال، انعطاف‌پذیر نیست اما با این حال در بین ایرانیان بسیار محبوب است. بسیاری از ما با خرید انواع روتختی دخترانه طرحدار و پرده‌های شلوغ و رنگارنگ، در اتاق سبک سنتی را پیاده می‌کنیم. در ادامه در مورد جزئیات چیدمان اتاق خواب دخترانه کلاسیک بیشتر توضیح می‌دهیم.

 انتخاب تخت در طراحی اتاق دخترانه سلطنتی

در طراحی اتاق به سبک سلطنتی، بیشتر از تخت‌های منبت‌کاری شده و تقریبا بزرگ‌تر از حد معمول استفاده می‌کنند. اغلب این تخت‌ها تزیینات چرم و مخمل دارند. اگر در اتاق فضای کافی دارید، تخت کلاسیک با سایزی بزرگ‌تر برای اتاق تهیه کنید. در غیر این‌صورت تختی کوچک بخرید و با تمرکز روی بقیه عناصر دکوراسیون کلاسیک جلو بروید. مثلا می‌توانید یک روتختی گلدار تهیه کنید یا روی تخت را با کوسن‌های طرحدار و رنگارنگ تزیین کنید. با خرید یک روتختی پسرانه یک نفره یا روتختی دخترانه زیبا، دکوراسیون کلاسیک و خاصی برای اتاق کودک خود آماده کنید.

 انتخاب تخت در طراحی اتاق دخترانه سلطنتی

انتخاب کاغذ دیواری برای تزیین اتاق خواب دخترانه به سبک کلاسیک

در طراحی اتاق خواب دخترانه به سبک سلطنتی و سنتی، دیوارها نباید خالی باشند. شما باید از کاغذ دیواری‌های طرح‌دار و شلوغ استفاده کنید. البته لازم نیست همه دیوارها با کاغذ پوشانده شوند. کافی است یک یا دیوار را با طرح‌های سنتی و کلاسیک کاغذ دیواری بپوشانید. انتخاب رنگ صورتی برای دیوار اتاق خواب دخترانه نیز بسیار پرطرفدار است و به اتاق حال و هوای سنتی و کلاسیک می‌دهد.

به علاوه برای شیک و کلاسیک جلوه دادن اتاق می‌توانید یکی از دیوارها را رنگ طلایی براق بزنید. اینطوری دکور اتاق خواب دخترانه شما سلطنتی‌تر جلوه خواهد کرد. انتخاب یک روتختی دخترانه فانتزی با تم طلایی نیز این چیدمان را تکمیل می‌کند.

تزیین اتاق خواب دخترانه به سبک کلاسیک

ویژگی‌های فرش و پرده در دکوراسیون اتاق خواب دخترانه به سبک سلطنتی و سنتی

فرش و پرده در اتاق کلاسیک و سنتی، ساده و تک‌رنگ نیستند. شما باید فرش و پرده را طوری انتخاب کنید که با یکدیگر و با کالای خواب اتاق هماهنگی داشته باشند. پرده‌ها و فرش‌های نقش‌دار بهترین انتخاب برای طراحی اتاق دخترانه هستند. بهتر است یک فرش بزرگ یا دو فرش کوچک برای چیدمان اتاق دخترانه به سبک کلاسیک استفاده کنید.

دکور اتاق خواب دخترانه کلاسیک با انتخاب روتختی و کوسن‌های رنگی

برای این‌که دکوراسیون کلاسیک اتاق حفظ شود، بهتر است روتختی طرح‌دار باشد و روی آن‌ها با بالش‌های رنگی با طرح‌های متنوع پوشانده شود. یک روتختی با تم رنگی صورتی بهترین انتخاب برای دکور اتاق خواب دخترانه شما خواهد بود. در نظر داشته باشید با توجه به سایز تخت یک روتختی دونفره یا یک نفره تهیه کنید. 

دکور اتاق خواب دخترانه کلاسیک با انتخاب روتختی و کوسن‌های رنگی

انتخاب روشنایی اتاق خواب دخترانه به سبک کلاسیک

بهتر است نور اتاق خواب دختر شما نه خیلی زیاد و نه خیلی کم باشد. اگر روشنایی اتاق به طور طبیعی زیاد است، نیاز به استفاده از نورهای مصنوعی و لامپ کمتر می‌شود. با این همه اگر می‌خواهید دکور اتاق خواب دخترانه شما به سبک سلطنتی نزدیک‌تر شود، چراغ‌های دیوارکوب با رنگ‌های نقره‌ای و طلایی تهیه کنید.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه مدرن؛ استفاده از طرح‌ها و رنگ‌های زیبا و ساده

اگر نگران یکنواخت شدن دکوراسیون اتاق به سبک سلطنتی و سنتی هستید، دکوراسیون مدرن، ساده و مینیمال را برای دکور اتاق خواب دخترانه خود انتخاب کنید. در دکوراسیون مدرن خبری از جزئیات پرزرق و برق نیست. این نوع طراحی به ویژه برای اتاق‌های کوچک و جمع‌وجور مناسب‌تر است.

انتخاب تخت برای اتاق دخترانه مدرن؛ ایده اتاق دخترانه ساده و مدرن

تخت‌های مدرن ساده و کم‌جا هستند. در طراحی این نوع تخت‌ها از پیچیدگی‌های زیاد خبری نیست. از طرفی این تخت‌ها تکه‌ها و جزئیات اضافی کمتری دارند. بر همین اساس قیمت آن‌ها کمتر است و از نظر اقتصادی به‌صرفه‌تر هستند.

بنابراین بهترین انتخاب برای دیزاین اتاق خواب دخترانه مدرن، یک تخت چوبی کشودار همراه با یک میز پاتختی ساده است. رنگ چوب تخت را می‌توانید با توجه به رنگ سایر لوازم اتاق خواب دخترانه انتخاب کنید.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه مدرن؛ استفاده از طرح‌ها و رنگ‌های زیبا و ساده

ویژگی‌های یک پرده مناسب برای تزیین اتاق خواب دخترانه به سبک مدرن

پرده‌های ساده و بدون طرح، بهترین انتخاب برای دکور اتاق خواب دخترانه هستند. برای انتخاب رنگ پرده بهتر است با فرزندتان مشورت کنید اما به طور کلی پرده‌هایی با رنگ‌های شاد و روشن حس نشاط و سرزندگی را در فضای اتاق دختر شما جاری می‌کنند.

به‌علاوه پرده‌های کرکره‌ای و همین‌طور زبرا هم گزینه‌های مناسبی برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه اسپرت هستند. 

نحوه انتخاب رنگ دیوار و کاغذ دیواری در اتاق دخترانه مدرن

رنگ‌های پاستلی بهترین انتخاب برای دیزاین اتاق خواب دخترانه هستند. البته در نهایت همه چیز بستگی به انتخاب و سلیقه دختر شما دارد. برخی از دختران نوجوان رنگ‌های خنثی مثل سفید، کرم یا خاکستری را برای دیوارها انتخاب می‌کنند. به‌طور کلی رنگ‌های خنثی و پاستلی هم آرامش‌بخش هستند و هم به افزایش تمرکز بچه‌ها کمک می‌کنند.

از طرفی این رنگ‌ها زمینه مناسبی برای تزیین اتاق به سبک دلخواه را در اختیار دخترها قرار می‌دهند. آن‌ها می‌توانند روی دیوارها انواع دکوریجات، تابلوها و قاب عکس، وسایل تزیینی و عروسک آویزان کنند.

نحوه انتخاب رنگ دیوار و کاغذ دیواری در اتاق دخترانه مدرن

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه اسپرت؛ طراحی مدرن با چاشنی فانتزی

یکی از چالش‌ها برای چیدمان و دکور اتاق دخترانه معمولا محدودیت فضا در خانه‌های امروزی است. این امر مختص کشور ما نیست، با مرور عکس اتاق خواب دخترانه در ژورنال‌های جهانی در سال‌های اخیر، به این نتیجه می‌رسیم که طراحی‌های مینیمال در فضاهای کوچک به یکی از ترندهای این سال‌ها تبدیل شده است. به همین دلیل برای یافتن بهترین ایده اتاق خواب دخترانه باید در نظر داشت که تمام المان‌های اسپرت بودن، ساده بودن و شیک بودن در کنار هم باشند، علاوه بر این نباید فراموش کرد که یک اتاق خواب دخترانه همواره نیاز دارد تا مقداری هم فانتزی باشد! پس همانطور که با توجه به اصول مینیمال و مدرن بودن یک دکوراسیون اتاق خواب دخترانه ساده و شیک را انتخاب می‌کنید، در عین حال برای تزیین اتاق خواب دخترانه فانتزی نیاز دارید که مقداری بی پروا باشید و در دنیای خیالی دختران سیر کنید.

5 نکته که هنگام طراحی دکوراسیون اتاق کوچک دخترانه باید بدانید

این روزها بیشتر ما در آپارتمان‌های کوچک زندگی می‌کنیم. بنابراین قبل از اقدام برای دکور اتاق دخترانه، بهتر است نکاتی را در مورد چیدمان اتاق‌های کوچک بدانیم:

  • از فضاهای خالی مثل زیر تخت و دیوارها نهایت استفاده را ببرید. تلویزیون و جالباسی می‌توانند روی دیوارها نصب شوند و لباس‌ها و وسایل ریز و درشت در کشوهای زیر تخت جا بگیرند.
  • یک نورپردازی درست و حرفه‌ای به بزرگ‌تر نشان دادن فضای کوچک اتاق کمک می‌کند.
  • قرار نیست اتاق کوچک شما بی‌روح و کسل‌کننده باشد. استفاده از روتختی‌های رنگی و کوسن‌های زیبا باعث تغییر حال و هوای اتاق می‌شود.
  • برای دکور اتاق خواب دخترانه کوچک از رنگ‌های روشن یا رنگ‌های خنثی استفاده کنید.
  • استفاده از کمد با درب‌های ریلی برای اتاق جمع‌وجور مناسب‌تر است.
  • با‌توجه‌به این نکته‌ها و جزئیات اتاقی دلبازتر و کارآمدتر خواهید داشت و تميز كردن اتاق خواب برای شما نیز راحت‌تر خواهد بود.

ایده‌هایی برای دیزاین اتاق خواب دخترانه

انتخاب شما کدام است؛ دکوراسیون اتاق خواب دخترانه سلطنتی و سنتی یا مدرن و ساده

دکوراسیون سنتی و سلطنتی هنوز برای خیلی‌ها حرف اول را می‌زند. این افراد ترجیح می‌دهند اتاقی به سبک کلاسیک داشته باشد و از المان‌های سنتی‌تر برای دکور اتاق خواب دخترانه یا حتی پسرانه استفاده کنند.

اما تعدادی‌ هم چیدمان اتاق خواب دخترانه ساده را بیشتر می‌پسندند و ترجیح می‌دهند دکوری مدرن و امروزی داشته باشند. در این مطلب سعی کردیم همه جزئیات در مورد انواع دکور اتاق خواب دخترانه سلطنتی و مدرن را در اختیار شما بگذاریم و نکته‌های مربوط به هر کدام را توضیح دهیم. در نهایت این شما هستید که با توجه به بودجه و سلیقه خود باید تصمیم بگیرید و اتاقی زیبا و خاص برای دخترتان بچینید.